Jihovýchodní INDIE a MALEDIVY s jógou

Indie

za

67 900 Kč

/osoba (2 653 €)

Termíny

  • od 03. 02. 2018 - do 16. 02. 2018

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Daniela Pilařová

Kategorie: Semináře osobního rozvoje ID cesty: 1802ININPS01
Zveme Vás na společné cestování po jihovýchodní Indii a Maledivách. 
V Indii navštívíme jihovýchodní cíp – Bengálský záliv – Chennai, Puducherry (Sri Aurobindo Ashram) a legendární Auroville – legendární město, kde se obyvatelé snaží o udržitelný rozvoj a ekologický způsob života.
Po týdnu tohoto putování se vydáme letecky na Maledivy, kde nás čeká čistý písek, nádherný oceán, týdenní hloubkový relax. Během obou částí cesty vás navíc čeká pravidelná intenzivní (dobrovolná) jóga! Po přejezdech většinou jedna denně, při celodenním pobytu na jednom místě obvykle dvě lekce jógy.
 
 
V Indii a na Maledivách budeme intenzivně praktikovat jógu, což neznamená, že se jedná o povinný program! Budeme cvičit a praktikovat s těmi, kdo budou mít zájem – kdykoli se můžete jít jen tak vyvalit na pláž nebo si udělat samostatný program. Protože ale jedeme na rovník, je program sestaven tak, abychom si nepřehřívali organismus a výsledkem nebylo více škod než užitku. Cvičit se bude především ráno (v rozumnou dobu) a v podvečer před večeří. Níže najdete tematické okruhy, jimž se chceme věnovat:
 
Petra Hetmerová
  • meditace seznámení, základy, význam a každodenní (samozřejmě dobrovolná) praxe: vyzkoušíme meditace v klidu i pohybu, v ranních i večerních hodinách u východu, západu slunce
  • ásánová praxe – hatha jóga, vinyasa flow, restorativní jóga
  • z jógové praxe do života – na každý den bude jeden záměr/cíl dle jógových principů, které se můžeme snažit během dne zařadit do našeho cvičení, myšlení i chování. Půjde především o vnitřní práci na sobě.:-)
Daniela Pilařová
  • jóga spojená s úvodním povídáním
  • jóga s prvky Acu-Yogy (na srdce/psychiku/, játra /emoce/, ledviny /životní sílu/, plíce /proti smutku/, slezinu /pro zdravé fungování celého těla/)
  • čchi-kungovo-jógová sestava pro pět orgánů, praktikování ve dvojici
  • něžné formy pránájámy
Na Maledivách nebudeme jen jógovat! Budeme pobývat na ostrově Maafushi. Budeme se taky potápět a uděláme si výlety po moři… Maledivy, to je sen většiny Zápaďáků, ať si to přiznají nebo ne ;-). Průzračná křišťálová voda, symbol odpočinku a nicnedělání.
  • potápění patří k návštěvě Malediv jako jóga k Indii. Zde se můžete podívat na video, jak se na Maledivách krásně potápí…
  • výlety po blízkém okolí ostrova.
CENA ZAHRNUJE
 
Letenky do všech destinací a zpět
Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3***a 4****
Víza do Indie
Jógu s Petrou Hetmerovou a Danielou Pilařovou
Veškerý nabízený program
Veškerý transport v rámci programu
Česky mluvící průvodkyni
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Soukromé cestovní pojištění
Ubytování v jednolůžkovém pokoji
Nápoje, Obědy a večeře  
 
Doporučené kapesné  v Indii cca 250 – 300 Kč na den a na Maledivách cca 500 – 600 Kč na den.
 

 

Den 1
Přelet z České republiky do Chennai.

Den 2
Příjezd do Covelong (Kovalam) Beach, Chennai. Bydlet budeme v hlavním městě státu Tamil Nadu Chennai v krásném hotelu The Raintree.

Den 3
Plážové a jógové radovánky, odpočinek.

Den 4
Výlet po Chennai

Den 5
Program na následující 3 dny: přesun do Puducherry, Auroville. Bydlet budeme v příjemném hotelu Villa Krish na Promenade Beach. Čeká nás celodenní výlet po oblasti Puducherry, kde uvidíte kromě prohlídky města také Arikamedu, známé archeologické naleziště, a Villianur s nádherným chrámem Sri Gokilambal Thirukameswarar. Strávíme jeden den v Auroville, utopickém „hippie“ městečku, kde budeme praktikovat jógu a prohlédneme si představu nástupců Šrí Aurobinda o dokonalém světě.

Den 8
Program na následující týden: letecká doprava z Chennai do Malé na Maledivách a z Malé přeprava na ostrov Maafushi do hotelu Sun Tan Beach Hotel.

Den 11
Program na další 4 dny: Přesun do Alappuzhy na Marari Beach, malebného mořského břehu Keraly s ájurvédskými centry a plavbami po Kerala backwaters. Bydlet budeme přímo na břehu moře v ájurvédském centru, kde si můžete dokoupit ozdravné a masážní procedury. Budeme se zde především věnovat sami sobě – józe (2 x denně), dobrému jídlu, odpočinku na pláži, koupání a (kdo bude chtít) ájurvédským procedurám. Výlet do Cochinu, největšího města indického státu Kerala, chlubící se krásnými židovskými památkami (Paradesi Synagogue) a soustavou čínských rybářských sítí v přístavu Fort Cochinu, kolem kterých jsou krásné procházky.

Den 15
Odlet do ČR z Cochinu.

Den 16
Přílet do Prahy/Vídně.