Za přírodními krásami Bali, Floresu a Komoda

Bali, Indonésie

za

45 900

/osoba (1 826 €)

Termíny

  • od 30. 04. 2020 - do 15. 05. 2020 (kód: 2004IDIDPZ01)
  • od 01. 10. 2020 - do 16. 10. 2020 (kód: 2004IDIDPZ02)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Petra Obrovská

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty

Aktivní cesta na ostrov Bohů a démonů s návštěvou komodských draků a sopečných tříbarevných jezer na Floresu

Nechte se zavést do zákoutí nejnavštěvovanějšího ostrova Indonésie, který vás okouzlí především svými tradicemi, šamany, magickou kulturou a vírou v Bohy a Démony.  Kouzelný úsměv Balijců je nakažlivý a není možné jej neoplácet. 
Tato cesta na magický ostrov v Indickém oceánu je koncipována jako pobytová a poznávací. Je doplněna o návštěvu nádherného hornatého ostrova Flores s jeho stále žijícími tradičními vesnicemi a nádhernou přírodou. Zároveň si po cestování budete moci odpočinout v nádherných nadstandartních hotelech.
 
Naše cesta začne na ostrově Bali. Bali, též nazývané ostrovem  Bohů, je plné legend a bájných příběhů, bohů, démonů i starobylých zvyků. Projevy náboženského cítění obyvatel Bali jsou natolik výrazné a nepřehlédnutelné, že podstatnou měrou ovlivňují  ráz ostrova. Balijský hinduismus uznává stejnou trojici Bohů, jako indický: Brahmu, Šivu a Višnu, přesto se od něj značně liší. Chápe tuto trojici jako manifestaci nejvyšší božské bytosti Sang Hyang Widhi Wasa. Tento malý ostrov plný usměvavých obyvatel nabízí však i mnohé další. Krásnou přírodu, sopky, malebná rýžová pole a pohoří. Právem si zaslouží pozornost, která je mu věnována.
Další část cesty se uskuteční na jedinečném ostrově FLORES, který vyniká malebnou scenérií majestátných vulkánů a horských jezer. Navštívíme tradiční vesničky, projedeme kávové plantáže a rýžoviště s pasoucími se vodními buvoly a podnikneme cestu na pohoří Duchů – Kelimutu. Je známo díky jeho třem barevným jezerům:  tyrkysovému, hnědému a černému. Různobarevnost jezer je způsobena odlišnými horninami.  Ale není nikdy známo, jak se zrovna zabarví.
Dále nás čeká nezapomenutelná výprava za komodskými draky na ostrově KOMODO a RINCA.  Strávíme dva dny na lodi a budeme proplouvat mezi desítkami panenských ostrovů. Zde se také ponoříme do křišťálových hlubin, kde je možné spatřit manty, želvy, kranasy, královské makrely, hejna tuňáků a vzácné druhy mořských živočichů. Na Manta pointu, kde se zastavíme, je možné sledovat i stovky dovádějících 3m dlouhých mant. Tyto dny jsou nezapomenutelným zážitkem pro všechny.
 
Co na naší cestě mimo jiné zažijete a uvidíte:
  • Relaxace a návštěva zajímavých míst ostrova Bali:
  • Chrámy Bali (Matku chrámů Besakih, Chrám netopýrů GoaLawah)
  • Lekce vaření uprostřed rýžových polí, Projížďka na kolech vesnicemi od magické hory Batur, rafting
  • Návštěva ostrova FLORES, RINCA A KOMODO
  •  
VÝBĚR Z PROGRAMU:
 
Vaření uprostřed rýžových polí
Den zahájíme na tržišti, kde uvidíme směsici všeho, co je třeba do domácnosti. Poté půjdeme navštívit tradiční dům a odtud do nádherné otevřené kuchyně s výhledem na Agung a nádherná rýžoviště. Zde bude probíhat kurz vaření .
 
Matka chrámů
Navštívíme největší chrám na Bali – Besakih - chrám Matku, jehož desítky chrámových komplexů se rozprostírají na úpatí nejvyšší sopky Bali, na hoře Agung.
 
Projížďka na kolech
Podíváme se také na ostrov z jiného úhlu pohledu. Čeká nás nenáročný výlet na kolech od nádherné sopky Batur. Cestou přes pomerančové sady, rýžová pole a vesnice uvidíme každodenní život a trochu ostrov „nasajeme“ i jinými smysly.
 
Návštěva sopky Kelimutu na ostrově Flores
Sopka tří barevných jezer je opředená pověstí, že každá duše po opuštění těla, musí setrvat v jednom ze tří jezer. Dle toho, jak člověk žil se zbarví voda v jezerech. Barva jezer se v průběhu roku nepředvídatelně mění. Ani vědci nemají jednoznačnou teorii, čím je to způsobeno.

Plavba lodí v NP Komodo

Čeká nás nezapomenutelná výprava za komodskými draky na ostrově Komodo a Rinca. Strávíme dva dny na lodi a budeme proplouvat mezi desítkami panenských ostrovů a nádhernými plážemi s bílým a růžovým pískem, šnorchlovat mezi korály a budeme-li mít štěstí tak i s mantami.

CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování se snídaní v hotelech standardu standartu 3*** a 4****/12 nocí
Noc na lodi na Komodu včetně plné penze
Veškerý nabízený program a vstupy
Veškerý transport na Bali a Floresu
Lokální přelety mezi ostrovy a na Floresu             
Česky mluvícího průvodce po celou dobu
Lokálního průvodce na Floresu
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Bali – Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 18 - 20 000 Kč.)
Vstupné do Národního parku Komodo (v současnosti cca 1300Kč/2 dny, může se měnit)
Soukromé cestovní pojištění a pojištění proti stornu / můžeme zajistit u partnerské pojišťovny UNION za 1.100, Kč
Ubytování v jednolůžkovém pokoji / možné za doplatek 9.500,- Kč
Nápoje, obědy a večeře a soukromé výdaje
 
Doporučené kapesné cca 350 Kč na den.
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet do Denpasaru. Přejezd na východní pobřeží. Ubytování přímo na pobřeží Indického oceánu v krásném hotelu. (3 noci na jednom místě)

Den 3
Dnes dopoledne budeme relaxovat na bílé pláži, zvané též Panenská. Odpoledne návštěva tradiční balijské vesnice Tenganan.

Den 4
Tento den bude plný krásných zážitků. Ráno navštívíme královské vodní zahrady v Tirta Gangga, poté navštívíme vodní palác Taman Ujung. Obě místa jsou velice romantická s nádhernou energií.

Den 5
Dnes přejedeme do nádherné oblasti balijské vysočiny v Sidemenu. Po cestě navštívíme chrám Goa Lawah / v překladu jeskyně netopýrů. Tento chrám je významný pro každého Balijce především proto, že zde probíhají důležité ceremonie měsíc po kremaci. Ta je v Balijské kultuře zásadním předělem v cestě duše do další úrovně. Ubytování v krásném hotelu - 3 noci na jednom místě)

Den 6
Rafting na řece balijskou vysočinou. Součástí je i výtečný oběd. Odpoledne relaxace u bazénu nebo procházka po okolí.

Den 7
Dnes navštívíme největší chrám na Bali – Besakih - chrám Matku, jehož desítky chrámových komplexů se rozprostírají na úpatí nejvyšší sopky Bali, na hoře Agung. Před návštěvou chrámu se zastavíme na obědě v krásné restauraci s bezkonkurenčním výhledem na sopku Agung a na údolí plném rýžových polí. Vedle restaurace je možné navštívit zahradu koření a ochutnat cibetkovou kávu.

Den 8
Tento den nás čeká setkání s tradiční balijskou kuchyní. Den zahájíme na tržišti, kde uvidíme směsici všeho, co je třeba do domácnosti. Prodává se zde rozmanité exotické ovoce, obětiny do chrámů, tabák, slepice, koření, a mix všeho. Poté půjdeme navštívit tradiční dům a odtud se dostanete procházkou přes políčka, kde nasbíráte část surovin na dnešní vaření, do nádherné otevřené kuchyně. Zde bude probíhat kurz vaření . Domů si odvezeme plná břicha lahodných pokrmů a i tištěné recepty všeho, co si uvaříme. Poté se rozloučíme s kouzelným Sidemenem a budeme pokračovat do středu ostrova do městečka Ubud a ubytujeme se v hotelu s nádhernými zahradami. (2 noci na jednom místě)

Den 9
Dnešní den se podíváte na ostrov z jiného úhlu pohledu. Čeká vás výlet na kolech od nádherné sopky Batur (70% sjezd z kopce dolů) Cestou přes pomerančové sady, rýžová pole a vesnice uvidíte každodenní život a trochu ostrov „nasajete“ i jinými smysly. Další část cesty se uskuteční na jedinečném ostrově FLORES, který vyniká malebnou scenérií majestátných vulkánů a horských jezer. Navštívíme tradiční vesničky, projedeme kávové plantáže a rýžoviště s pasoucími se vodními buvoly a podnikneme cestu na pohoří Duchů – Kelimutu. Je známo díky jeho třem barevným jezerům: tyrkysovému, hnědému a černému. Různobarevnost jezer je způsobena odlišnými horninami. Ale není nikdy známo, jak se zrovna zabarví. Dále nás čeká nezapomenutelná výprava za komodskými draky na ostrově KOMODO a RINCA. Strávíme dva dny na lodi a budeme proplouvat mezi desítkami panenských ostrovů. Zde se také ponoříme do křišťálových hlubin, kde je možné spatřit manty, želvy, kranasy, královské makrely, hejna tuňáků a vzácné druhy mořských živočichů. Na Manta pointu, kde se zastavíme, je možné sledovat i stovky dovádějících 3m dlouhých mant. Tyto dny jsou nezapomenutelným zážitkem pro všechny.

Den 10
Let z Bali do Maumere, Flores. Návštěva kolektivu Lepo Lorun, kde místní ženy tkají nádherné tradiční látky zvané ikat. Dozvíme se, jak tyto látky vznikají a co všechno se k jejich barvení používá. Přesun na pláž Koka, relaxace.

Den 11
Dopoledne relaxace a koupání na pláži Koka. Tato pláž má dvě sbíhající se pobřeží, které při pohledu shora vytváří tvar srdce. Z křišťálové vody při koupání je vidět dechberoucí zvedající se pohoří. Přesun do hor do vesnice Moni. Krásná procházka floreskou přírodou k tajnému vodopádu, ke kterému je krásná procházka mezi políčky a loukami s pasoucími se kravami, je velice malebný. Noc Moni.

Den 12
Východ slunce nad sopkou KELIMUTU. Krátký výstup k barevným jezerům doplníme procházkou kolem kráterů všech tří jezer. Návštěva tradiční vesnice Saga, umístěné v kopcích s nádhernými výhledy na okolní hory a vodopády. Místní lidé, žijí stále v souladu s přírodou a místními tradicemi. I když jsou silně věřícími katolíky, všechny životní události jsou i nadále posvěceny tradičními animistickými rituály v kopcích nad vesnicí. Přelet z Ende do Labuan Bajo. Přístavu, odkud se vyráží na dobrodružství za Komodskými draky. (Nocleh v Labuan Bajo - 1 noc)

Den 13
Lodí kolem panenských ostrovů. Návštěva ostrovů Rinca a Komodo s endemickým druhem ještěrů tzv. komodských draků. Děsivě vypadající příšery sice leží líně, ale jsou stále ve střehu.Na těchto ostrovech je možné vidět jeleny pasoucí se a odpočívající na pláži. Koupání a šnorchlování u okolních opuštěných ostrovech. Nocleh na lodi u romantické Pink Beach. Růžová barva pláže je způsobena úlomky červených korálů.

Den 14
Koupání a šnorchlování u romantických ostrůvků. Možnost sledovatnapříklad mořské želvy, kochat se nádhernými kopcovitými scenériemi a bělostným pískem ostrůvků a nechat se kolébat jemnými vlnkami oceánu. Zastávka na Manta Pointu - koupání s mantami. Na tomto místě jsou manty vidět po celý rok. Životním zážitkem je zašnorchlovat si s těmito obrovskými nádhernými mořskými živočichy. Je možné je sledovat i z lodi. V některých momentech jich zde můžou být i stovky.Při západu slunce návrat do Labuan Bajo. (Nocleh v Labuan Bajo - 1 noc)

Den 15
Odlet z Labuan Bajo na Bali a odtud let zpět do Čech.

Den 16
Přílet zpět do Prahy.