BALI jinak

Bali

za

35 900

/osoba (1 407 €)

Termíny

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Mája Bílá

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty
Bali patří mezi naše nejoblíbenější destinace a mnoho z těch, kteří sem zavítali,  se sem touží opět jednou vrátit. Právě pro ty z vás jsme se rozhodli vytvořit cestu "Bali jinak". Navštívíme na ní méně známá místa, Bali, jaké jste mohli poznat před příjezdem mas turistů, Bali tak, jak ho známe a máme rádi my. Pobyt zakončíme na Nusa Penida, přilehlém ostrově s písčitými plážemi, divokým pobřežím, nádhernými lagunami a bohatým podmořským životem.
 
Na co se můžete těšit:
 
Na cestě navštívíme turisty málo navštěvovaný sever ostrova, oblast Kintamani se sopkou Batur a přilehlým vulkanickým jezerem nesoucí stejné jméno, kde po dlouhé cestě zrelaxujeme v horkých pramenech a oblast Sambanganu, kde nás nebude nic rušit od splynutí se zelenou džunglí a chladivou vodou vodopádů.
 
Podíváme se na Jatiluwih - největší rýžová pole na Bali zapsaná v UNESCO.
 
Navštívíme méně známé ale neméně zajímavé chrámy - Pura Batukaru - "chrám na konci cesty", za nímž se nachází jen džungle a chrám Pura Dalem Sangsit se zvláštními a erotickými výjevy. Očistíme se v posvátných pramenech chrámu Tirta Empul a nahlédneme do starodávných hrobek v Gunung Kawi.
 
Strávíme pár dní v oblíbeném Ubudu a jeho obchůdcích a kavárnách, kde se kromě relaxace dozvíme i o léčivých bylinkách a jejich využití, naučíme se vyrábět tradiční balijskou bylinnou medicínu zvanou jamu a život si osladíme ve výrobně čokolády.
 
Na Nusa Penidě si užijeme do sytosti bělostných pláží a relaxace, navštívíme kouzelné laguny a rozeklané skalní formace na pobřeží, jeskynní chrám Goa Giri Putri a pestrobarevný mořský život kolem korálových zahrad, kde žijí i manty a mořské želvy.
 
CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování na Bali se snídaní v hotelech standardu 3*** (12 NOCÍ)
Veškerý transport na Bali
Veškerý transport na Nusa Penida
Veškerý nabízený program a vstupy na Bali i na Nusa Penida
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Bali – Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se však bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 18 -24 000 Kč.)
Soukromé cestovní pojištění
Ubytování v jednolůžkovém pokoji
Nápoje a stravu - obědy a večeře
 
Doporučené kapesné je 450,- Kč na den.
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet na Bali, přesun do oblasti Kintamani k sopce Batur.

Den 3
Odpočinek po dlouhé cestě, návštěva horkých pramenů u jezera Batur, Pura Danau Batur na břehu jezera s nádherným výhledem na sopku, jezero a místní vesnici.

Den 4
Pro zájemce noční trek na vrchol sopky Batur s pozorováním východu slunce, dopoledne odpočinek, přesun do "tajných zahrad" Sambanganu, návštěva Pura Dalem Sangsit s erotickými výjevy.

Den 5
Trekking skrze džungli kolem vodopádů, ve kterých se můžeme zchladit a dokonce si jeden sjet jako skluzavku.

Den 6
Návštěva největších rýžových polí na Bali v Jatiluwih, poté se ponoříme do poklidné atmosféry Pura Batukaru obklopeného zelení, přesun do Ubudu.

Den 7
Ubud - dnes se ponoříme do léčení pomocí bylin, které má pro Balijce nezastupitelné místo. Naučíme se bylinky hledat, rozpoznávat a zpracovávat na léčivé nápoje, scruby, tělové oleje a masky. Ranní a večerní jóga s Dášou.

Den 8
Výlet na Gunung Kawi, chrám s hrobkami z 11. století a na chrám s posvátnými prameny Tirta Empul, kam místní přicházejí podstoupit rituální očistu. Očistné ceremonie se budeme moci zúčastnit i my. Ranní a večerní jóga s Dášou.

Den 9
Ubud - navštívíme továrnu na čokoládu Big Tree Farm v ohromné bambusové "katedrále", kde se dozvíme jak se vyrábí čokoláda a další produkty, které budeme moct ochutnat, po zbytek dne volný program. Ranní a večerní jóga s Dášou.

Den 10
Přesun do přístavu a poté rychlolodí na ostrov Nusa Penida který je stále ještě turisticky neexponovaným rájem na zemi. Ostrůvek je omývám křišťálovou vodou a je pozvánkou k relaxaci a odpočinku na těle i na duši. V oblasti Crystal Bay si užijeme odpočinek a koupání na písečné pláži. Ranní a večerní jóga s Dášou.

Den 11
Dopoledne šnorchlovací výlet. Ponoříme se mezi barevné korálové zahrady, setkáme se s mořskými obřími želvami a užijeme si jízdu mezi malebnými ostrůvky. Ranní a večerní jóga s Dášou.

Den 12
Navštívíme přírodní úkazy a nádherné scenérie na západě ostrova - útesy Broken Bay, laguna se slanou vodou v útesu nad mořem Angels Billabong, pláž a les Tembeling, kde se nachází posvátná jezírka. Ranní a večerní jóga s Dášou.

Den 13
Výlet na východní část ostrova - navštívíme chrám Pura Penataran Ped, kde se odehrávají významné ceremonie, věhlasný jeskynní chrám Goa Giri Putri, a Atuh Beach - pláž obklopenou rozeklanými útesy. Ranní a večerní jóga s Dášou.

Den 14
Přesun z Nusa Penida zpět na Bali, odlet do ČR.

Den 15
Přílet do Prahy.