BALI s Monikou Nevolovou - Cesta za svým příběhem

Bali

za

34 900

/osoba (1 353 €)

Termíny

  • od 14. 03. 2019 - do 28. 03. 2019 (kód: 1903IDBAPS02)

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Majka Kadlecová

Kategorie: Semináře osobního rozvoje ID cesty: 1803IDBAPS02
Zažijte dva týdny plné cestování, zážitů, pohybu, relaxace a témat, které vám pomohou objevit znovu pohodu ve svém životě, získat váš život zpátky a načerpat energii. Setřeste ze sebe nadbytečný stres a odjíždějte jako znovuzrození. Pobytová a poznávací cesta s Monikou Nevolovou pro ty, kteří vědí, že je potřeba zastavit se, bavit se a čerpat energii!
 
Co na naší cestě zažijete a uvidíte:
▪  Program s Monikou Nevolovou
▪ Nejvýznamnější chrámy Bali (Matku chrámů Besakih, Mystický chrám na jezeře Bratan, Chrám netopýrů GoaLawah, mořský chrám Tanah Lot)
▪ Klasická řemesla Bali s lekcí vaření uprostřed rýžových polí
▪ Relaxaci v horách i u moře
… a mnohé další
 
Témata, na nichž budeme pracovat v rámci naší cesty:
 
V NADHLEDU
Techniky improvizace využitelné v situacích, kde číhá změna. Jak ze složité situace vyjít jako vítěz a nestresovat se tím. Jak respektovat a nehodnotit kriticky druhé.
 
MÉNĚ JE VÍCE
Jak vyhodit ze svého života přebytečné, aneb úklid v nás i kolem nás. Jak pracovat s časem ve svůj prospěch a jak zabít časožrouty. Jak se soustředit a být tady a teď a zbavit se zbytečného rozptylování.
 
ANTISTRESOVÉ TECHNIKY, EMOČNÍ INTELIGENCE A EMPATIE
Techniky naslouchání a práce s emocemi, umění mít emoce pod kontrolou, přehodnocování, přerámování, tvořivý pohled na konfliktní situace. Techniky uvolňování stresu, práce s dechem a tělem pro uvolnění napětí. Cvičení
na získávání energie. 
 
VÍM, CO CHCI A KAM JDU
Jak být ve stavu „flow“ a zvyšovat osobní spokojenost. Poznejte své životní PROČ.
 
CESTA DO SVÉHO PŘÍBĚHU
Příběhy vašeho potenciálu. Pozvěte příběh do života, a život vám to změní!
 
Trénink využívá hravou metodiku 3E: ENERGIZE – EDUCATE – ENTERTAIN. Říká se tomu také zapojení stylem „hlava“ – „ruce“ – „srdce“ (racio, praxe, emoce). Dopřejeme si prostor pro smysluplnou hru, v níž objevíme základní principy pro vetší nadhled a spokojenost v životě.
 
O lektorce:
 
Monika Nevolová, původně vzděláním psycholožka se díky kreativnímu zaměření realizovala několik let v tištěných médiích a poté v TV médiích na pozicích dramaturga, kreativního producenta a content development managera (ČT, TV NOVA), později působila jako creative director vzdělávací společnosti pro manažerské a koučovací programy. Monika je certifikovaným exekutivním a životním koučem, trenérem komunikace a improvizačních dovedností a storytellingu. Její celoživotní snahou je objevování potenciálu a podporování pocitu tvůrce v každém z nás. Ve své společnosi Umění v práci – www.umenivpraci.cz realizuje firemní workshopy, tréninky a eventy založené na praxi, interaktivitě a efektivní kombinaci nástrojů byznysu a umění. Její workshopy jsou tím pádem vždy interaktivní, zábavné a zapamatovatelné. Monika je spoluautorkou knihy Buďte mistry improvizace, a autorkou dalších knih Bez výmluv!, Dotýkání dovoleno, Přeji ti krásné Vánoce a právě vydala knihu na téma storytelling – Přestaň prezentovat, začni vyprávět! 
 
CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování se snídaní v hotelech standardu standardu 3*** / 12 nocí
Program s Monikou Nevolovou
Veškerý nabízený program a vstupy
Veškerý transport na Bali                           
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK

CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Bali – Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se však bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 18 -24 000 Kč.)
Soukromé cestovní pojištění
Příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji (6 900 Kč)
Nápoje, obědy, večeře a soukromé výdaje
 
Doporučené kapesné cca 450 Kč/18 EUR na den.

 

Den 1
Odpolední let na Bali.

Den 2
Odpoledne/večer přílet na Bali. Přejezd do oblasti SIDEMENU - nádherné oblasti balijské vysočiny. Zde se ubytujeme v hezkém hotelu s bazénem a s výhledem do krásných kopců a rýžových polí. Zde strávíme 4 noci.

Den 3
Ráno a večer program s Monikou, relaxace v centru, které nabízí různé způsoby odpočinku. Můžete relaxovat u bazénu, nebo na masáži – ať už tradiční nebo léčebné s místními šamany. Můžete se projet po okolí na kolech nebo navštívit místní dětskou nadaci, kde se děti učí výrobě obětin, tradičním tancům a hře na tradiční hudební nástroje.

Den 4
Ráno a večer program s Monikou. Dnes navštívíme největší hinduistický chrám na Bali - Besakih, zvaný chrám Matka, který se nachází na západních svazích činné sopky Gunung Agung. Zájemci mohou absolvovat tradiční hinduistickou ceremonii s místním knězem zakončenou posvěcením.

Den 5
Dnes se setkáme s místními ženami a zažijeme lekci vaření - Součástí kurzu vaření je návštěva místního tržiště, kde si ukážeme tradiční ovoce a zeleninu, koření a speciální sekci s prodejem obětin a vonných tyčinek. Vařit budeme uprostřed rýžových polí a s sebou domů si odvezeme kromě báječného kulinářského zážitku i recepty tradičních balijských pokrmů.

Den 6
Ráno relaxace před cestou na další místo. Odpoledne přesun na východní pobřeží do hotelu u moře v městečku Candidasa. / Zde budeme spát 4 noci.

Den 7
Relaxace na bílé pláži Pantai Putih neboli panenské pláži, jak se někdy nazývá. Možnosti masáží přímo na pláži, nebo v altánku nad mořem v Candidase. V tomto městečku je možnost navštívit různé beauty salóny a nechat se rozmazlovat.

Den 8
Ranní výšlap na mystický chrám Lempuyang. Návštěva nádherného vodního paláce Taman Ujung a královských vodních zahrad Tirta Gangga. Vodní palác Tirta Gangga s krásným parkem, komplexem exotických bazénů s obrovskou vodní fontánou, obklopen krásnými rýžovými terasami a bujnými zahradami byl založen kolem r. 1947 králem Karangasem. Tirta Gangga je opravdovou oázou klidu s výhledem na bujnou zeleň i moře. Taman Ujung, palác obklopen modrými vodami oceánu na východním pobřeží Bali, výhledem na sopku Agung a nádhernými rýžovýni terasami, je dědictvím královských rodin Karangasem obklopen nádhernými jezírky a zahradami.

Den 9
Relaxace u moře nebo u bazénu. Odpočinek před další částí programu.

Den 10
Návštěva chrámu Goa Lawah – netopýří chrám s krásným výhledem na mořské pobřeží, pláže s černým pískem a ostrov Nusa Penida. Tento chrám je významný pro každého Balijce především proto, že zde probíhají zásadní ceremonie měsíc po kremaci. Ta je v balijské kultuře zásadním předělem v cestě duše do další úrovně. Po cestě se na krátké zastávce podíváme, jak se ještě původní cestou získává mořská sůl. Poté se přesuneme na ubytování v městečku UBUD. Ubytování v krásných zahradách s bazénem. Zde budeme ubytované 4 noci.

Den 11
Výlet do oblasti Kintamani s výhledem na sopku Batur. Návštěva chrámů Gunung Kawi s hrobkami z 11. století a na chrám s posvátnými prameny Tirta Empul, kam místní přicházejí podstoupit rituální očistu tak zvaný Malukat. Očistné ceremonie se budeme moci zúčastnit i my.

Den 12
Relaxace a nákupy. Večer navštívíme v Ubudu tradiční balijské představení Kecak.

Den 13
Pro zájemkyně návštěva místní vědmy. Ostatní budou mít čas na relaxaci a nákupy.

Den 14
Dopoledne možnost nákupů v Ubudu, relaxace v hotelu u bazénu. Návštěva mořského chrámu Tanah Lot, který je postaven na skále v bezprostřední blízkosti moře. Je to velmi fotogenické místo s příjemnou atmosférou. Večerní/ noční odlet do Prahy.

Den 15
Přílet do Prahy.