Magické sopky a chrámy JÁVY

Bali, Indonésie

za

35 900

/osoba (1 400 €)

Termíny

  • od 30. 04. 2019 - do 14. 05. 2019 (kód: 1904IDIDPZ03)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Mája Bílá

Kategorie: Poznávací cesty

Poznávací cesta s přejezdem na Bali

 

Vydejte se s námi na jedinečný pobyt na Jávu s neopakovatelnými cestovatelskými zážitky! Zavedeme vás do zajímavých míst, která nabízí jedinečnou atmosféru a možnost přirozeného znovuobnovení zdraví a radosti ze života. Ostrov Jáva je nejlidnatějším ostrovem světa, kolébkou kultury, která nám zanechala úchvatné buddhistické, hinduistické i islámské památky, domovem sopek, které svou uchvátí svou krásou i energií budící respekt a místem, kde se může přihodit vše možné i nepomožné. Jedno je však jisté - cestování po Jávě je vždy intenzivním zážitkem. Ostrov Bali je místem, které v sobě nese přirozenou krásu, mírumilovnost a neviditelný proud síly, která léčí a uzdravuje na mnoha rovinách. Můžete tam zažít krásnou přírodu, kvalitní organickou stravu, místní řemesla a zvyklosti. 
 
 
Co na naší cestě zažijete a uvidíte:
 
  • Největší buddhistický chrám světa Borobudur se západem slunce.
  • Hinduistický chrám Prambanan - pozůstatek dávných civilizací
  • Sirné doly v kráteru sopky Ijen, kde se dodnes těží síra tradičním způsobem
  • Národní park Bromo-Tengger-Semeru: Východ slunce nad sopečnou krajinou a džípem přes sopečné pole k sopce Bromo, do jejíhož kouřícíhu kráteru můžeme nahlédnout
  • Krásy ostrova Bali: Jelení ostrov s nádherným podmořským životem, vodopád Gitgit, chrám na jezeře Pura Ulun Danu Bratan
  • Ubud - užijeme si lákadel města spirituality, kultury a jógy -  jeho restaurací, kaváren, masážních salónů, obchůdků lákajících k nákupům i kulturních představení a galerií.
 
CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3*** a 4**** 
Veškerý nabízený program a vstupy
Vnitrostátní lety v Indonésii
Veškerý transport na Bali a Jávě                          
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Jakarta a Bali – Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se však bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 18-24 000 Kč.)
Soukromé cestovní pojištění – Lze sjednat s naší CK 
Příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji 
Nápoje, Obědy a večeře
Fakultativní program
 
Doporučené kapesné cca 400 Kč na den.
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet do Jakarty, přelet lokálním letem do Jogyakarty. Přejezd do hotelu s bazénem, kde strávíme 4 noci.

Den 3
Dopoledne zrelaxujeme po cestě u bazénu v hotelu. Odpoledne se podíváme do dílny na výrobu filigránských stříbrných šperků a poté navštívíme jeden z největších hinduistických chrámů na světě Prambanan.

Den 4
Dnes navštívíme centrum Jogyakarty, sultánský palác Kraton, dílnu s tradiční batikou - malbou voskem na látku... Večerní procházka po divoké ulici Malioboro s kulinářskými zážitky. Na cestě zpět do hotelu si užijeme vzrušující jízdu místní tříkolkou - becakem.

Den 5
BOROBUDUR SE ZÁPADEM SLUNCE – Dopoledne navštívíme javánské vesničky, kde poznáme místní život, podíváme se na bizarní kostel ve tvaru kuřete Gereja Ayam a v podvečer navštívíme Borobudur - největší buddhistický chrám na světě zapsaný v památkách UNESCO.

Den 6
Přelet do Surabayi a cca 4h přejezd k národnímu parku Bromo Tengger Semeru. Ubytování v hotelu v blízkosti kráteru.

Den 7
VÝCHOD SLUNCE NAD SOPKOU BROMO – kolem 3h v noci výjezd jeepy na vyhlídku nad sopkami národního parku. Po východu slunce přejezd přes sopečné pole ke kráteru sopky Bromo. Procházka 1km po sopečném písku a výšlap po schodech na okraj kouřícího kráteru.

Den 8
Ráno celodenní přejezd k sopce Kawah Ijen. Po cestě návštěva tradičního javánského tržiště.

Den 9
VÝŠLAP NA SOPKU IJEN – noční výšlap na sopku IJEN s výstupem na kráter před východem slunce. Procházka po kráteru. Odvážní zájemci mohou i do kráteru, kde je možné vidět modré plameny a horníky kutající síru a vynášející ji ven v bambusových koších. Poté přejezd trajektem na Bali přejezd do hotelu v blízkosti pláže.

Den 10
Odpočinkový den na Bali po náročnější části programu, relaxace v hotelu u bazénu.

Den 11
Výlet na jelení ostrov Menjangan s nádhernými plážemi a jedním z nejlepších šnorchlování na Bali.

Den 12
Přejezd do Ubudu, po cestě navštívíme vodopády Gitgit a chrám na jezeře Pura Ulun Danu Bratan, kde sídlí bohyně vody Dewi Danu.

Den 13
Ubud - volný program: relaxace, možnost nákupů, masáží, ochutnávání pestré gastronomie v místních restauracích a kavárnách, shlédnutí večerního představení tradičních tanců... Možnost fakultativních výletů na chrám posvátného pramene Tirta Empul a hrobky Gunung Kawi, rýžová políčka Tegalallang, procházka s učením se o balijských bylinkách a léčivých rostlinách apod. Večer společné zakončení celého pobytu. Dle zájmu společná večeře.

Den 14
Relaxace a poslední rozloučení s Bali. V nočních hodinách odlet do Prahy.

Den 15
Přílet do Prahy.