Magické sopky a chrámy JÁVY

Bali, Indonésie

za

35 900

/osoba (1 391 €)

Termíny

 • od 30. 04. 2019 - do 14. 05. 2019 (kód: 1904IDIDPS01)

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Mája Bílá

Kategorie: Semináře osobního rozvoje

Poznávací cesta pro očistu těla a duše s přejezdem na Bali


pro páry i jednotlivce, ženy a muže 40+

 
Vydejte se s námi na jedinečný pobyt na Jávu s neopakovatelnými cestovatelskými zážitky! Zavedeme vás do zajímavých míst, která nabízí jedinečnou atmosféru a možnost přirozeného znovuobnovení zdraví a radosti ze života. Ostrov Jáva je nejlidnatějším ostrovem světa, kolébkou kultury, která nám zanechala úchvatné buddhistické, hinduistické i islámské památky, domovem sopek, které svou uchvátí svou krásou i energií budící respekt a místem, kde se může přihodit vše možné i nepomožné. Jedno je však jisté - cestování po Jávě je vždy intenzivním zážitkem. Ostrov Bali je místem, které v sobě nese přirozenou krásu, mírumilovnost a neviditelný proud síly, která léčí a uzdravuje na mnoha rovinách. Můžete tam zažít krásnou přírodu, kvalitní organickou stravu, místní řemesla a zvyklosti. Součástí cesty je 10denní regeneračně ozdravný program s Michaelou Sklářovou.
 
 
Co na naší cestě zažijete a uvidíte:
 
 • Největší buddhistický chrám světa Borobudur se západem slunce.
 • Hinduistický chrám Prambanan - pozůstatek dávných civilizací
 • Sirné doly v kráteru sopky Ijen, kde se dodnes těží síra tradičním způsobem
 • Národní park Bromo-Tengger-Semeru: Východ slunce nad sopečnou krajinou a džípem přes sopečné pole k sopce Bromo, do jejíhož kouřícíhu kráteru můžeme nahlédnout
 • Krásy ostrova Bali: Jelení ostrov s nádherným podmořským životem, vodopád Gitgit, chrám na jezeře Pura Ulun Danu Bratan
 • Ubud - užijeme si lákadel města spirituality, kultury a jógy -  jeho restaurací, kaváren, masážních salónů, obchůdků lákajících k nákupům i kulturních představení a galerií.
 
Regeneračně ozdravný program zahrnuje:
 
 • ranní praxi jednoduchých, avšak vysoce účinných dechových a fyzických cvičení čchikung, která obnovují zdraví a psychiku, zvyšují regeneraci vnitřních orgánů a celkově omlazují buňky,
 • večerní meditace u moře, řízené relaxace a krátké přednášky o zdraví,
 • společná sdílení v kruhu.
Záměrem programu je:
 • sebepoznání, inspirace a nezapomenutelné cestovatelské zážitky,
 • spočinutí a sebe-léčení na energeticky silných místech,
 • posílení fyzického a psychického zdraví,
 • nové impulsy a energii pro život,
 • odpočinek od stresu a všedních starostí.
Naučíte se:
 • jak pracovat s tělem, dechem, myslí a emocemi,
 • jak léčit sebe sama a využít k tomu energii přírody a vlastní mysli,
 • jak udržovat tělo v dobré kondici a zdraví do vysokého věku.
 
Techniky a cvičení čchi-kung, které se během pobytu naučíte, můžete po návratu domů kdykoliv a kdekoliv praktikovat ve svém každodenním životě.
Dle individuálního zájmu můžete během pobytu využít beauty program - tradiční balijské masáže a ošetření pleti.

Co dalšího vám cesta přinese:

Balijci věří, že vše, co se nám v životě děje, má svůj význam. Daleko více dokáží být odevzdáni životu v celé jeho šíři. Nezahlcují se zbytečnými starostmi a užívají si života. Dnešní doba společně tráveného času českých žen a mužů je však opačná. Často je doprovázena výmluvnými slovy o nedostatku času, neustálým spěchem, stresem a také úbytkem sil, jak fyzických, tak psychických. Lidé mnohdy hledají způsoby, jak se zastavit a načerpat novou energii. Neví, jak to udělat a těžko si na to hledají čas. Chtějí, ale mnohdy tvrdí, že výraznou změnu v životě mohou udělat až v momentě, kdy si dovolí odjet do úplně nových míst. Tam si dovolí být sami se sebou a přemýšlet, co dál. Mnohdy čekají jen na tento impuls a my vám jej přinášíme!
Náš originálně sestavený program je pro všechny, kteří jsou na tuto “životní výzvu” připraveni. Naše cesta vám nabízí neopakovatelné cestovatelské zážitky a zároveň ozdravné účinky. Dokonalý prostor pro uvědomění si svých skutečných potřeb tady a teď. Prožijete s námi pravou sílu staletých chrámů a magických sopek. Je to slovy nepopsatelný zážitek…

Vašimi průvodci jsou:

Michaela Sklářová
zakladatelka školy Živý čchi-kung, lektorka čínských cvičení čchi-kung a balijské jógy, která se na Bali vrací již poněkolikáté a o Bali sama říká: “Ostrov Bohů je úžasný svou duchovní a zároveň velmi zemitou energií, místem bez stresu. Mohu zde být v neustálém kontaktu s místní krásou, přírodou, vírou a tradicemi. Dokáži se daleko snadněji “propadnout” do stavu žití tady a teď a být v proudu samotného života.
www.zivycchikung.cz
 
Itinerář cesty
Na místě se domluvíme na přesných časech programu.
 
S sebou
pastelky, blok na poznámky, 20 bílých papírů, pohodlné oblečení na cestu, podložku nebo velký šátek- sárong na sezení).
 
 
CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3*** a 4**** 
Program s Michaelou Sklářovou
Veškerý nabízený program a vstupy
Vnitrostátní lety v Indonésii
Veškerý transport na Bali a Jávě                          
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Jakarta a Bali – Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se však bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 18-24 000 Kč.)
Soukromé cestovní pojištění – Lze sjednat s naší CK 
Příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji 
Nápoje, Obědy a večeře
Fakultativní program
 
Doporučené kapesné cca 400 Kč na den.
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet do Jakarty, přelet lokálním letem do Jogyakarty. Přejezd do hotelu s bazénem, kde strávíme 4 noci.

Den 3
Dopoledne zrelaxujeme po cestě u bazénu v hotelu. Odpoledne se podíváme do dílny na výrobu filigránských stříbrných šperků a poté navštívíme jeden z největších hinduistických chrámů na světě Prambanan. Ozdravný program s Michaelou: dopoledne - aklimatizace a společné zahájení programu v kruhu.

Den 4
Dnes navštívíme centrum Jogyakarty, sultánský palác Kraton, dílnu s tradiční batikou - malbou voskem na látku... Večerní procházka po divoké ulici Malioboro s kulinářskými zážitky. Na cestě zpět do hotelu si užijeme vzrušující jízdu místní tříkolkou - becakem. Ozdravný program s Michaelou 1: Ráno cvičení čchi-kung. Večer sdílení v kruhu.

Den 5
BOROBUDUR SE ZÁPADEM SLUNCE – Dopoledne navštívíme javánské vesničky, kde poznáme místní život, podíváme se na bizarní kostel ve tvaru kuřete Gereja Ayam a v podvečer navštívíme Borobudur - největší buddhistický chrám na světě zapsaný v památkách UNESCO. Ozdravný program s Michaelou 2: Ranní trek a meditace se západem slunce. Večer odpočinek.

Den 6
Přelet do Surabayi a cca 4h přejezd k národnímu parku Bromo Tengger Semeru. Ubytování v hotelu v blízkosti kráteru. Ozdravný program s Michaelou 3: Ráno řízená relaxace nebo volno. Večer sdílení v kruhu.

Den 7
VÝCHOD SLUNCE NAD SOPKOU BROMO – kolem 3h v noci výjezd jeepy na vyhlídku nad sopkami národního parku. Po východu slunce přejezd přes sopečné pole ke kráteru sopky Bromo. Procházka 1km po sopečném písku a výšlap po schodech na okraj kouřícího kráteru. Ozdravný program s Michaelou 4: Ranní trek na sopku Bromo. Večer odpočinek.

Den 8
Ráno celodenní přejezd k sopce Kawah Ijen. Po cestě návštěva tradičního javánského tržiště. Ozdravný program s Michaelou 5: Ráno řízená relaxace nebo volno. Večer sdílení v kruhu.

Den 9
VÝŠLAP NA SOPKU IJEN – noční výšlap na sopku IJEN s výstupem na kráter před východem slunce. Procházka po kráteru. Odvážní zájemci mohou i do kráteru, kde je možné vidět modré plameny a horníky kutající síru a vynášející ji ven v bambusových koších. Poté přejezd trajektem na Bali přejezd do hotelu v blízkosti pláže. Ozdravný program s Michaelou 6: Noční trek a meditace v tichu u sopky Ijen. Večer odpočinek.

Den 10
Odpočinkový den na Bali po náročnější části programu, relaxace v hotelu u bazénu. Ozdravný program s Michaelou 7: Ráno řízená relaxace a sdílení v kruhu. Večer odpočinek.

Den 11
Výlet na jelení ostrov Menjangan s nádhernými plážemi a jedním z nejlepších šnorchlování na Bali. Ozdravný program s Michaelou 8: Ráno cvičení čchi-kung. Večer sdílení v kruhu.

Den 12
Přejezd do Ubudu, po cestě navštívíme vodopády Gitgit a chrám na jezeře Pura Ulun Danu Bratan, kde sídlí bohyně vody Dewi Danu. Ozdravný program s Michaelou 9: Ráno cvičení čchi-kung. Odpoledne meditace na vodním chrámu. Večer odpočinek.

Den 13
Ubud - volný program: relaxace, možnost nákupů, masáží, ochutnávání pestré gastronomie v místních restauracích a kavárnách, shlédnutí večerního představení tradičních tanců... Možnost fakultativních výletů na chrám posvátného pramene Tirta Empul a hrobky Gunung Kawi, rýžová políčka Tegalallang, procházka s učením se o balijských bylinkách a léčivých rostlinách apod. Ozdravný program s Michaelou 10: Ráno řízená relaxace a možnost balijských masáží. Večer společné sdílení a zakončení celého pobytu. Dle zájmu společná večeře.

Den 14
Relaxace a poslední rozloučení s Bali. V nočních hodinách odlet do Prahy.

Den 15
Přílet do Prahy.