FLORES a KOMODO s drony

Indonésie

za

64 900

/osoba (2 543 €)

Termíny

Typ cesty: Tématické cesty

Průvodce: Petra Obrovská

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Tématické cesty
Pokud vlastníte dron a toužíte po dechberoucích záběrech, přidejte se k naší dronařské expedici po exotických indonéských ostrovech. Proletíme se nad ostrovem Flores a sousedícími ostrovy v národním parku Komodo, kde si pořídíte nádherné záběry pláží, tradičních vesnic, hor, barevných sopečných jezer, rýžových polí i rozmanitých ostrovů.
 
Kromě létání s drony si užijeme kempování a koupání na panenské pláži Koka, uvidíme východ slunce nad jezerem duchů Kelimutu, projedeme se na skútrech klikatými silničkami do tradičních vesnic a horkých pramenů, kde se mísí horká a studená řeka. Před úsvitem vystoupíme na sopku Inerie s výhledem na vulkanickou krajinu kolem, uvidíme (a ochutnáme) jak se pálí místní pálenka arak, přenocujeme v tradičním kruhovém domě ve vesnici skryté před světem a užijeme si tři dny plavení, šnorchlování a pozorování tropických rybek, obrovských mant a největších ještěrů planety varanů komodských na ostrovech v národním parku Komodo.
 
Expedice se může zúčastnit maximálně 10 pilotů. Vzhledem k povaze cesty doporučujeme vzít si s sebou alespoň 3 kvalitní baterie, nabíječku na více baterií a dostatečně kapacitní zařízení na uchování a zálohování pořízených záznamů. Velikost dronu zvolte s ohledem na to, že jej ponesete několik hodin do odlehlé vesnice Wae Rebo a budete s ním cestovat na skůtru. Budete-li chtít létat nad vodou, doporučujeme vzít s sebou zařízení proti utopení dronu (např. Waterbuoy). Budete-li mít otázky, neváhejte se na nás obrátit.
 
Pro natáčení s drony jsme vybrali tato hlavní místa:
Koka Beach - pláž ve tvaru srdce
Kelimutu - východ slunce nad tříbarevnými vulkanickými jezery
Bena - tradiční matriarchální vesnice
Rýžová pole ve tvaru pavoučích sítí u Cancaru
Wae Rebo - tradiční vesnice s kruhovými domy na kopci nad mraky
Národní park Komodo - ostrov Padar, ostrůvky s korálovými útesy v tyrkysovém moři, záběry z lodi apod.
... dle časových možností můžeme zařadit i další místa
 
Na každém z těchto míst budeme mít půl dne až den, aby se všichni mohli ve vzduchu vystřídat. Baterie budeme nabíjet po večerech v hotelech nebo z generátoru, který budeme mít k dispozici. 
 
 
 
CENA ZAHRNUJE
 
Letenku na Bali a zpět
Všechny lokální přelety mezi Bali a Floresem
Veškerý transport na Floresu a Komodo
Podpora nabíjení dronů generátorem
Ubytování se snídaní na Bali a na Floresu
Plná penze na lodi na Komodo 3D2N
Veškerý uvedený program včetně vstupného (kromě NP Komodo)
Českého profesionálního pilota dronu
Lokálního průvodce na Floresu
Zkušenou česky mluvící průvodkyni 
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Soukromé cestovní pojištění
Vstupné do Národního parku Komodo (současná cena cca 1900Kč/3 dny, může se měnit)
Pojištění dronů proti havárii či odcizení
Stravu a nápoje vyjma uvedeného
Ubytování v jednolůžkovém pokoji
Program mimo uvedeného 
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet na Bali, odpočinek po letu, přenocování v hotelu v blízkosti letiště.

Den 3
Odlet na Flores do města Maumere, přílet brzy odpoledne, oběd, přesun na Koka Beach - panenskou pláž ve tvaru srdce, koupání, diskuse a seznámení se s plánem, romantické přenocování přímo na pláži ve stanech.

Den 4
Celodenní dronování na Koka Beach. Oběd na pláži nebo v nedaleké rybí restauraci. Večer se přesuneme do vesnice Moni. Dobití baterií do dronů.

Den 5
Brzy ráno, ještě za tmy, vyjedeme a poté krátkou procházkou dojdeme na sopku Kelimutu na východ slunce. Kelimutu skrývá tři různě barevná sopečná jezera, která v průběhu času mění barvu. Místní věří, že do jezer odcházejí duše zemřelých. Dronování dle toho, jak nám to počasí dovolí. Kolem poledne/ brzy odpoledne se vrátíme do Moni na oběd, podíváme se na nedaleký vodopád a přemístíme se přes pláž s modrými kameny do Bajawy. Dobití baterií do dronů.

Den 6
Celodenní výlet na skútrech do tradiční matriarchální vesnice Bena a vesnic kolem. Dronování. Navečer návštěva horkých pramenů, kde se horká řeka mísí se studenou. Návrat do Bajawy. Dobití baterií do dronů.

Den 7
Pro zájemce noční výstup na vrchol sopky Inerie (cca 3-4 hodiny na vrchol) na východ slunce. Návrat do Bajawy a přejezd do Rutengu, po cestě návštěva palírny araku (místní alkohol) v Aimere. Přenocování v Rutengu, dobití baterií do dronů.

Den 8
Dronování u rýžových polí ve tvaru pavoučích sití v Cancaru, odpoledne/navečer přejezd do ubytování poblíž Wae Rebo. Dobití baterií do dronů.

Den 9
Tříhodinový trek mlžným lesem do tradiční vesnice Wae Rebo, uvítací ceremonie stařešinou vesnice, po zbytek dne dronování a pozorování života ve Wae Rebo, přenocování v jednom z tradičních kruhových domů.

Den 10
Dopoledne sestup z Wae Rebo a přesun do Labuan Bajo, večeře na rybích trzích.

Den 11
Národní park Komodo - 3 dny plavení se lodí mezi ostrovy, průběžné dronování a šnorchlování kolem korálových útesů s tropickými rybami a mantami. Návštěva ostrovů Komodo, Rinca a Padar, pozorování komodských draků, jelenů a vodních buvolů. Procházka po ostrovech, návštěva růžové pláže, vodní aktivity (kajak/paddle board). Noclehy na lodi, poslední noc návrat do Labuan Bajo.

Den 14
Let z Labuan Bajo na Bali a odtud do Prahy.

Den 15
Přílet do Prahy.