JAPONSKO a síla v nás

Japonsko

za

71 900

/osoba (2 811 €)

Termíny

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Kategorie: Semináře osobního rozvoje ID cesty: 1810JAJAPS01
Japonsko, země s pohádkovou historií a tajemnými tradicemi, nás uchvátilo a inspirovalo k vytvoření programu pro Ty, kteří touží po magickém zážitku a možnosti se podívat do svého nitra jiným způsobem za podpory silné energie tohoto místa.
 
Navštívíme oblast kolem magické hory Koya, kde přenocujeme v Bugddhistickém klášteře s místními mnichy, projdeme se po okolí s nádhernými výhledy a navštívíme tajemný hřbitov Okunion.
V bývalém císařském městě Kjótu pak ochutnáme všemi smysli tradiční Japonsko. V Osace pak moderní život Japonska 21.století. A mnohé další, co k Japonsku patří.
To vše doprovázeno unikátním meditačním programem zaměřeným na transformaci našich myšlenek o naší vlastní síle a našem poslání.
Meditačním programem provází Eva Prokešová.
 
Eva o sobě:
Baví mne život. Moc. Konec konců je to to hlavní a jediné, co máme k dispozici. Jen si to někdy dost neuvědomujeme. Pak se ho snažíme hlavně vydržet. Nebo čekáme, až se něco stane. Případně jen tak přežíváme. Jak je to možné? Protože nejsme ve spojení se svým nitrem, které pro nás má všechny odpovědi a kde máme vnitřní vedení. Namísto toho se řídíme strachem, převzatými postoji. V meditacích se společně díváme za myšlenky, do nevědomí. K vytěsněným tématům, která nám řídí život, aniž bychom o tom věděli a bez našeho vědomí nás odklánějí od naší ideální životní cesty. Když je prohlédneme a uvolníme, narovnáme se. Plus nám to přinese spoustu radosti a životní síly.
Jsem průvodkyně osobní proměnou. Sama jsem toho důkazem. Od práce v korporaci, která mne naučila profesionalitě, přes astrologii, která umí témata skvěle pojmenovat, ale neumí pomoci s jejich řešením, jsem dospěla až k meditacím, které jsou mojí velkou radostí a seberealizací. Vedu lidi k sebepoznání, k sobě, ke svému pravému já. Protože když jsme sami sebou, nesobecky, vedeni svým nitrem, jsme nejspokojenější a přinášíme nejvíc světu i všem kolem.
Více o Evě Prokešové na: http://happy-mind.cz/
 
CENA ZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Osaka – Praha
Ubytování včetně snídaně
Veškerý transport v Japonsku
Vstupné v rámci programu (viz itinerář)
Program s Evou Prokešovou
Místního průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Soukromé zdravotní pojištění a pojištění storna zájezdu
obědy, večeře, výdaje mimo itinerář viz fakultativní akce
Ubytování v pokoji pro 1 osobu
 
 

 

Den 1
Dopoledne odlet z Prahy.

Den 2
Přílet do Osaky, návštěva Osaky s neony ozářenými bulváry, kanálem Dotonbori, přezdívaným „Osacké Benátky“ a rozlehlými nákupními pasážemi Šinsaibashi. Večer zahájíme meditační program prvním blokem: Intuice – hlas v našem nitru: Všechny odpovědi na své otázky máme v sobě. Nikdo nám neporadí lépe, než naše intuice. Intuice ví nejvíc. Pro nás, i všechny kolem. Ví i to, co rozumem nevymyslíme. Protože čerpá z univerzálního zdroje. Naučíme se zklidnit natolik, že se bezpečně dobereme svých odpovědí.

Den 3
Přejezd z Osaky do oblasti posvátné hory Mount Koya. Navštívíme Okunion Cemetery - dramatický buddhistický hřbitov na hoře Koya, kde můžeme obdivovat 200.000 unikátních náhrobních kamenů uprostřed vzrostlého lesa, chrám Kongobu-ji, který je hlavním chrámem Shingonského buddhismu a jeho základy jsou domovem největší kamenné zahrady Japonska. Noc strávíme v klášteře v klasických japonských pokojích s možností účasti na ceremoniích buddhistických mnichů. Ochutnáme na společné snídani s mnichy tradiční veganské jídlo stylu Shojin Ryori a budeme se kochat krásnými japonskými zahradami. Večerní meditační blok: Spojíme se s vnitřním zdrojem Chodíme po světě s pozorností upřenou na svět kolem nás. Odpojení od sebe, svého nitra, zdroje intuice a životní síly. Někdy prostě proto, že netušíme, co v sobě máme:-) Spojíme se s největší hloubkou svého nitra, se svou duší a odtud se naučíme pročistit své emoce, myšlenky a fyzické tělo. Ideální praktikovat každý den, jako čištění zubů:-)

Den 4
Dnes se zúčastníme ceremonie s mnichy, zažijeme meditaci v chrámu a navštívíme Koyasan. Přejezd do Kyóta.

Den 5
Den zahájíme meditací: Přijmeme dary našeho světa: Ne všechno musíme dokázat silou. Ale my jsme zvyklí se snažit, že:-) Bez práce nejsou koláče. Otevřeme se přijímání darů hlavních polarit našeho světa: ducha a hmoty. A propojíme je, podobně jako jing a jang. Tím dojdeme rovnováhy a získáme skvělý hnací motor. Perpetum mobile. Uvnitř sebe. Dnes navštívíme chrám Stříbrného pavilónu, proslulou "cestu filosofů" - procházku kolem vodního kanálu lemovanou červeně zbarvenými listy stromů a japonské zenové zahrady Nanzen-ji. Návštěva staré čtvrti Gion, kde ev. lze spatřit pravou Gejšu či učednici Majko.

Den 6
Navštívíme buddhistický chrám Zlatého pavilónu a zenové zahrady Ryoan-ji. Odpoledne volný program. Večerní meditace: Osvobodíme svoji vnitřní sílu: Vnitřní síla je obrovský dar. Lze s ní dokázat cokoliv. Ale je to síla:-) Kdo jí disponuje velkou měrou, má své zkušenosti. Když jsou bolavé, ochromují nás, svazují nám pro příště ruce. Radši. Ať se znovu nespálíme. Vnitřní sílu osvobodíme a uvolníme, ku prospěchu svému a všech kolem.

Den 7
Přejezd vlakem do nádherného přírodního okolí Kjóta - Arašijama - most Togetsukjo, chrám Tenryudži, věhlasný bambusový les... Večerní blok meditace: Uvidíme své životní poslání: Znát své životní poslání dává našemu životu smysl. Víme, kam směřujeme a můžeme tím směrem vysílat svoji energii. Nejsme bárkou a moři. Když procházíme obdobím změn, kdy staré už nefunguje a nové ještě nevidíme, životní poslání nás udrží v důvěře, že jdeme tím správným směrem, jen ještě neznáme cestu.

Den 8
Horská oblast Iga Ueno, proslavená školou Nindžutsu, jednou z předních nindža škol středověku, originálním hradem místního šlechtice ze 16. století, rodiště a muzeem největšího japonského básníka Matsuo Basho, na zpáteční cestě si prohlédneme světově oceněnou futuristickou architekturu Kjóto Station. Večer meditace: Jaké jsou moje sny? V životě se můžeme snažit. Plnit nevědomá přání, která do nás vložili všichni naši vychovatelé – rodiče, učitelé, jiné vzory... Pak ale nežijeme sebe. Naučíme se snít. Správně:-) Žádná anarchie, sobectví nebo nezodpovědnost. Ale spousta radosti, životní síly a souladu s naších okolím. Intuice nás povede. Ta přece ví nejlíp:-)

Den 8
Horská oblast Iga Ueno, proslavená školou Nindžutsu, jednou z předních nindža škol středověku, originálním hradem místního šlechtice ze 16. století, rodiště a muzeem největšího japonského básníka Matsuo Basho, na zpáteční cestě si prohlédneme světově oceněnou futuristickou architekturu Kjóto Station. Večer meditace: Jaké jsou moje sny? V životě se můžeme snažit. Plnit nevědomá přání, která do nás vložili všichni naši vychovatelé – rodiče, učitelé, jiné vzory... Pak ale nežijeme sebe. Naučíme se snít. Správně:-) Žádná anarchie, sobectví nebo nezodpovědnost. Ale spousta radosti, životní síly a souladu s naších okolím. Intuice nás povede. Ta přece ví nejlíp:-)

Den 9
Ranní meditace: Jaký je další krok? Někdy prostě potřebujeme na život návody. Konkrétní rady. Co mám dělat dál, kdy mám začít, kdo mi s tím může pomoci. Naučíme se pracovat s různými svými vnitřními osobnostmi – svojí kreativitou, odvahou, moudrostí, akčností... Uděláme si z nich družinu svých poradců. Pak je spolu necháme diskutovat. Oni nám to vymyslí:-) Odjezd do Udži - kolébky japonského zeleného čaje, s nádherným chrámem Bjodoin, jenž je i na 10-jenové minci. Návštěva svatyně Fušimi Inari s působivými tisící branami torii.

Den 10
Ranní meditace: Odevzdáme se životu: Svůj život se můžeme snažit mít pod kontrolou. Dává nám to domnělou jistotu. Ovšem taky nás to stojí spoustu energie. Bere nám to možnost uvidět cesty a řešení, které jsou mimo naši představivost. A jistotu nám to ve finále stejně nepřinese:-) Pokud máme důvěru ve svoji intuici, životní poslání a sny, můžeme se odevzdat plynutí. Přesně to uděláme. Výlet vlakem do poklidné Nary (UNESCO) - prvního hl. města Japonska - řada starobylých chrámů z 8. stol., největší dřevěný chrám na světě Tódaidži s největší sochou Buddhy v Japonsku, šintoistická svatyně Kasuga.

Den 11
Dopoledne odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.