Jógový zálet na BALI a sopky JÁVY

Bali

za

52 900

/osoba (2 046 €)

Termíny

  • od 24. 04. 2019 - do 10. 05. 2019

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Kategorie: Semináře osobního rozvoje ID cesty: 1710IDBAPS12
Prázdniny na magickém Bali, ostrově bohů a meditace na sopkách Jávy. Návštěvy chrámů, divoké i klidné moře, bílé pláže, zelená rýžová pole, úžasná indonéská kuchyně. A k tomu jóga. Hatha jóga a tantrická jóga zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti. Někdy je dobré poodstoupit z našeho zaběhnutého režimu a vidět sami sebe i svět s nadhledem a lekhostí, která je Bali vlastní. (Sebe)poznávací zájezd.
 
Náš již tradiční jógový zálet s Dagmar Volfovou nás tentokrát zavede do kromě méně turisticky exponovaných oblastí Bali také na dechberoucí sopky na východě Jávy.
Tato cesta je kombinací jógového pobytu s kouzelnými cestovatelskými zážitky uprostřed nádherné přírody dvou geograficky blízkých ale jinak velice rozdílných ostrovů - Bali a Jávy.
Ostrov Bali je vyhledávaným místem všech, kteří se chtějí podívat na svůj život trochu z jiného úhlu, odpočinout si a setkat se s jinou kulturou v přátelské atmosféře. Bali svojí mírumilovnou a klidnou energií přímo vybízí k nalezení harmonie nejen v našich myslích, ale také na tělesné schránce. Tato cesta nabízí výbornou kombinaci poznávání kultury, přírody a tradic nádherného ostrova Bali s cestou a objevováním síly přírody i uvnitř nás na sopkách na ostrově Jáva.
  
DAGMAR VOLFOVÁ o sobě:
 
Jóga je pro mě společník na mé osobní cestě. Ta vedla po studiích biochemie a potravinářské technologie a následném budování kariéry k výraznému zpomalení, když mé tělo zatáhlo za záchrannou brzdu a prostě vyplo některé okruhy. Bylo potřeba něco změnit. Hardware i software. Opustila jsem práci produktové manažerky a má cesta za (sebe)poznáváním mě vedla do různých koutů Indie, Thajska, Irska, na Bali i zpět do Čech, abych pochopila, že možná nejzáhadnější cesty, které podnikáme, jsou dovnitř, do svého nitra. Někdy může být přínosné trochu poodstoupit a podívat se na svůj život i z jiné perspektivy - třeba právě v jiném než domácím prostředí.
S cestou za jógou a osobní cestu s jógou přišlo mnohé a já se i díky ní učím neočekávat a být opět zvědavá a zvídavá. Naslouchat svému tělu, dát mu pozornost a zpomalit. Zjemnila jsem přístup k sobě i k jógové praxi – osobní i lektorské. Věnuji se především tantrické józe a tanci, které se zaměřují dovnitř, do našeho systému, pracují s čakrami a prouděním životní energie v nás. 
Mám pocit, že žijeme v době, kdy se pevné hranice mezi (i jógovými) směry stírají a my si tvoříme svůj osobní koktejl. Do mého koktejlu patří třeba i hořká čokoláda, spousta zelené barvy, ticho a procházky v lese. A také zpěv a tanec. Věřím, že je dobré namíchat si takový koktejl, který nám samotným chutná.
 
S CK Mandala se na vás těším na záletech s jógou na Bali a do Indie, kde si spolu zacvičíme jemnou hatha jógu, která vychází z tantrického učení práce s energií a čakrami, vědomí v těle. Používám také prvky z iengar jógy pro zdravé provádění jógových pozic, aktivaci hlubokého stabilizačního systému páteře pro zdravé držení těla a umění dobře a pořádně se nadechnout. Ať už v Indii u Gangy, na Bali u moře, nebo doma ve vašem obýváku jóga může být skvělým společníkem jak uvolnit tělo a mysl, zpříjemnit si den, prázdniny, odpočinout si a probudit radost ze života.  
 
Více info o józe, jógových cestách a také seminářích a lekcích v ČR: www.simhayoga.cz
 
NA CESTĚ UVIDÍME A ZAŽIJEME:
 
Jóga s Dagmar Volfovou (v průběhu celé cesty)
Relaxace
Návštěva zajímavých míst ostrova Bali, nejvýznamnější chrámy Bali, kráterová jezera, rýžové terasy atd.
Léčebné a relaxační masáže
Nádhernou kulturu ostrova Bali
Dechberoucí východ slunce nad sopkami Ijen a Bromo na východě Jávy
… a mnohé další.
 
 
CENA ZAHRNUJE
 
Zpáteční letenku do Indonésie a zpět
Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3***
Plnou vegetariánskou penzi v retreat centru v Sidemenu
Jógu vedenou Dagmar Volfovou (5 dní ráno/večer)
Poznávací program na Bali i Jávě včetně vstupného
Veškerý transport na Bali i Jávě
Česky mluvícího průvodce
Místního průvodce na Jávě
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Soukromé cestovní pojištění
Pojištění storna zájezdu
Obědy a večeře
Ubytování v pokoji pro jednu osobu
Program nad rámec uvedeného
 

Den 1
Odlet z Prahy do Denpasaru.

Den 2
Ve večerních/nočních hodinách přílet na Bali – přejezd do městečka Ubud ležící v centrální části ostrova.

Den 3
Relaxace po cestě, možnost relaxačních a léčebných masáží, večerní představení opičího tance Kecak.

Den 4
Možnosti volného programu - Herbal Walk - poznávací procházka za bylinami, výroba tradiční bylinkové medicíny, workshopy – výroba stříbrných šperků, dřevořezba apod., večer relaxace.

Den 5
Ráno přejezd na Jávu, odpoledne odpočinek před náročným dnem.

Den 6
Noční výšlap na východ slunce na sopce Ijen, kde místní v kráteru u tyrkysového jezera těží síru, případně pro odvážné sestup do kráteru za modrými plameny a k sirnému dolu, dopoledne přejezd k sopce Bromo, večer si můžeme posedět na okraji kráteru a odpočívat.

Den 7
V noci cesta jeepy na vyhlídku na východ slunce nad sopečnou krajinou kolem sopky Bromo, kde uvidíme jeden z nejkrásnějších pohledů v Indonésii vůbec, poté sjezd dolů do kráteru a cesta přes "moře písku" kolem hinduistického chrámu k samotnému Bromu, kde budeme moci nahlédnout do nitra kouřícího vulkánu a zažít jeho sílu. Návštěva dalších míst v kaldeře Tengger - savany a šeptajících písků. Odpoledne odpočinek nebo pro zájemce opět sestup k Bromu a procházka poklidnou atmosférou bez davů turistů po okraji vulkánu dál.

Den 8
Ráno navštívíme tradiční javánský trh a přejedeme zpět na Bali, přenocování v Lovině.

Den 9
Ráno při východu slunce fakultativně výlet lodičkou s pozorováním delfínů, vodopád Gitgit, chrám na jezeře Ulun Danu Beratan, který je zasvěcen Dewi Danu, bohyni vody, přejezd do hotelu u moře na východním pobřeží.

Den 10
Návštěva panenské pláže Pantai Pasir Putih, večer první seznámení s jógou.

Den 11
Ranní jóga, výšlap na chrám Lempuyang, návštěva vodních královských zahrad Tirta Gangga, večerní meditační jóga.

Den 12
Ranní jóga, návštěva nejvýznamnějšího chrámu na Bali - chrámu Besakih, tzv. chrámu matky, přejezd do všeobjímající zeleně retreat centra v Sidemenu, večerní jemná meditační jóga.

Den 13
Ranní jóga, relaxace, odpoledne se zúčastníme očistného rituálu ohně.

Den 14
Ranní jóga, lekce vaření v rýžových polích, která začne prohlídkou místního tržiště a odkud si odvezeme nejen krásné zážitky a plná břicha ale také inspiraci a recepty. Večerní čakra jóga.

Den 15
Ranní jóga, relaxace v retreat centru, procházka rýžovými poli, kde se dozvíme více o místních rostlinách a jejich pěstování a využití. Večerní čakra jóga.

Den 16
Relaxace před cestou, odlet zpět do Čech.

Den 17
Přílet do Prahy.