Jógový zálet do VIETNAMU a KAMBODŽI za regenerací těla

Vietnam, Kambodža

za

59 900

/osoba (2 226 €)

Termíny

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Miroslav Dub

Kategorie: Semináře osobního rozvoje
Již tradiční formát JÓGOVYCH ZÁLETŮ s jógou Dagmar Volfové a poznávání navštívené země tentokráte přesouváme do Indočíny.
 
Tato cesta nás zavede do CENTRA VIETNAMU – do malebného městečka HOI AN zapsaného v UNESCO, které nás uchvátí starobylými domy a uličkami plnými lampiónů kolem říčky vlévající se do Jihočínského moře. Odtud se vydáme na výlety k ruinám MY SON, pozůstatkům po Champské královské dynastii, do Zakázaného purpurového města u Parfémové řeky ve městě HUE a zastavíme se v průsmyku HAI VAN. Projedeme se kolem nádherných políček na loďkách a dozvíme se zajímavosti o pěstování místních plodin. Pro zájemce bude možné se zúčastnit kurzu vaření. Strávíme zde krásných klidných 7 dní. Než se dostaneme k této přímořské oblasti, navštívíme na skok Ho Či Minovo město, které stále všichni Vietnamci nazývají SAIGON, kde si necháme rozmazlovat především chuťové buňky. Projdeme město formou FOOD TOUR. Budeme mít možnost ochutnat lahodnou vietnamskou kuchyni plnou zajímavých variací zeleniny a koření, včetně žabích stehýnek a jiných exotických pochutin.
Po návštěvě Vietnamu se přesuneme do KAMBODŽI. Navštívíme chrámový komplex ANGKOR WAT zapsaný v UNESCO. Projedeme se na tradiční dřevěné lodi po jednom z největších jezer jihovýchodní Asie TONLE SAM s plovoucími vesnicemi. Cestu ukončíme na exotickém ostrově KOH RONG, kde nádherné bílé pláže omývají křišťálové vody Jihočínského moře.
Bonusem této cesty samozřejmě HATHA JÓGA vedená Dagmar Volfovou.
 
JÓGA
Jedná se o jemný styl jógy. Budeme se věnovat celkovému uvolňování a také práci s energií a čakrami – tj. tantrické hatha józe neboli čakra józe. Pozornost půjde i k našem tělu a jeho naslouchání: poznávání svého vnitřního prostoru, svých energetických orgánů – čaker. Vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Jógová praxe nám přináší vnitřní propojení, uvědomění a procítění. Podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě. Během jógových lekcí v pomalejším tempu si vysvětlíme a vyzkoušíme účinek jógy nejen na naše fyzické tělo, ale i na proudění energie v něm pro podporu vitality, sebe-vědomí, nadhledu a radosti ze života. Ochutnáte sami na sobě léčivý vliv jógy na emoce a mysl. Závěrem vždy úžasně zrelaxujete během vedené relaxace jóga nidra, která pomáhá rozpouštět tenze a osvobozuje mysl.
 
Lektorka: DAGMAR VOLFOVÁ
Lektorka tantrické jógy a rituálů, hatha jógy, jógy se spirální dynamikou a jemné uvolňující práce s tělem a myslí… a také biochemička a technolog potravin. Po 5 letech strávených v Indii a Thajsku studiem jógy a tradiční tantry nyní v ČR i ve světě provází na cestě za vnitřním poznáním.
 
Více info o józe, jógových cestách a také seminářích a lekcích v ČR: www.simhayoga.cz
 
CENA ZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Saigon a Phnom Penh - Praha
Veškeré lokální přelety a transport ve Vietnamu
Veškeré lokální přelety a transport v Kambodži
Ubytování se snídaní
Jógu s Dagmar Volfovou – 13 lekcí
Česky mluvícího průvodce po celou dobu cesty
Lokálního průvodce v Kambodži
Popsaný program včetně vstupného
Víza do Vietnamu
Víza do Kambodže
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Individuální cestovní pojištění
Stravu vyjma uvedeného
Nápoje
Aktivity mimo program
Ubytování v jednolůžkovém pokoji  / 11.900,- Kč
 
DOPORUČENÍ
 
Kapesné cca 350 Kč na den

 

Den 1
Seznámení na letišti a odlet do Ho Či Minova města.

Den 2
Přílet do Vietnamu. Ubytování v hotelu v centru Ho Či Minova města. Zde se po krátkém osvěžení po cestě můžeme vrhnout do víru nočního života velkoměsta. Ubytování v hotelu v centru Saigonu

Den 3
Dopolední FOOD TOUR. Absolutně výjimečný zážitek. Budou nám oči přecházet nad kreativitou vietnamské pouliční kuchyně. Odpolední cca hodinový přelet do Da Nangu. Odtud přejezd na pobřeží k městečku Hoi An. Ubytování v nádherném klidném resortu. Večer první seznámení s jógou Zde strávíme 5 nocí. Ubytování v RESORTU v HOI AN Součástí programu je jídlo v rámci FOOD TOUR v ceně.

Den 4
HOI AN. Ráno jóga. Dnes se vydáme do centra městečka Hoi An. Projdeme si nábřeží a živý trh s ovocem, zeleninou, rybami a masem. Od unikátního krytého japonského mostu pak projdeme několik městských tradičních domů a přímo v centru u řeky se zastavíme na něco dobrého k snědku. Zájemci mohou do městečka jet na kolech. Po výletě možnost příjemných masáží celého těla. V podvečer jóga s meditacemi. Ubytování v RESORTU v HOI AN.

Den 5
MY SON. Ráno jóga. Navštívíme komplex My Son, komplex hinduistických chrámů vystavěný mezi 4. a 14. Stoletím královskou dynastií Champ. Chrámy jsou vystavěné pro bohoslužby Boha Shivy, který je zde uctíván pod různými jmény. Zde je nejdůležitější jméno Bhadreshvara. Chrámy jsou vystavěné v přibližně 2km dlouhém údolí obklopeném horami.V podvečer jóga s meditacemi. Ubytování v RESORTU v HOI AN.

Den 6
OKOLÍ HOI AN – LEKCE VAŘENÍ. Ráno jóga. Projížďka na loďce po kanálu, který protéká mezi políčky, návštěva organické farmy, kde zájemci mohou absolvovat kurzvaření.. Můžete se zde naučit vařit například vynikající mangový salát a další exotické dobroty.V podvečer jóga s meditacemi. Ubytování v RESORTU v HOI AN.

Den 7
HAI VAN – HUE – MARBLEMOUNTAINS. Ráno jóga. Výlet do města HUE s komplexem Zakázaného královského města. Po cestě zastavíme v průsmyku HAI VAN, odkud jsou za pěkného počasí krásné výhledy na moře. Oběd (v ceně programu) si vychutnáme během projížďky po Parfémové řece. Odpoledne, po cestě zpět do Hoi An, se zastavíme v nádherných mystických mramorových horách s jeskynními Buddhistickými chrámy.V podvečer jóga s meditacemi. Ubytování v RESORTU v HOI AN.

Den 8
Ráno jóga. Dopoledne relaxace u hotelu. Odpolední let do Saigonu a večerní představení unikátního vodního loutkového divadla. Nocleh v centru města. Ubytování v hotelu v centru Saigonu.

Den 9
SIEM REAP – ANGKOR WAT. Přelet do Siem Reap. Prohlídka chrámového komplexu ANGKOR WAT zapsaného jako kulturní památka v UNESCO. Po příletu a krátkém odpočinku strávíme den prohlídkou trosek Jižní Brány Angkor Thom, která je věhlasná sérií obličejů vytesaných do kamene. Navštívíme impozantní části chrámového komplexu - Bayon Temple, Royal Enclosure, Phimeanakas, Elephant Terrace, Terrace of the Leper King a džunglí zarostlý chrám Ta Prohm. Jsou zde obrovské fíkovníky, jejichž kořeny a větve jsou srostlé s kamennými základy. Odpoledne navštívímenejvětší a také nejkomplexnější areál chrámu Angkor Wat.Toto mistrovské architektonické dílo bylo vystavěno ve 12. století a pokrývá přibližně 210 hektarů. Projdeme si celý areál , ve kterém uvidíme mnoho galerií se sloupy, knihovny, nádvoří a jezírka plné vody, ve kterých se odráží věže chrámu.Večeře (v ceně programu) s Apsara Dance show. Ubytování v hotelu v Siem Reap.

Den 10
OKOLÍ SIEM REAP – JEZERO TONLE SAM. Prohlídka okolí Siem Reap: Návštěva chrámu Banteay Srei, který je speciálně zdobený a velmi dobře zachovalý. Cestou k chrámu se zastavíme ve vesnici Preah Darka poté navštívíme chrám Banteay Samre vyzdobený legendami o Vishnu a Krishna. Odpoledne navštívíme plovoucí vesnici na Chong Khneas. Projížďka na tradiční dřevěné lodi na největším jezeře Asie- Tonle Sam Lake, kterému se také říká „great lake of Cambodia“. Umělecká škola s tradicemi Khmérů vytesávání do kamene a dřeva. Ubytování v hotelu v Siem Reap. Oběd je v ceně programu.

Den 11
PŘEJEZD NA EXOTICKÝ OSTROV KOH RONG. Přelet do Sihanouk Ville a odsud trajektem na ostrov, kde bude ubytování zajištěno v krásných bungalovech na jedné z nejhezčích pláží ostrova. Ubytování v bungalovech na pláži. Večerní meditace na pláži.

Den 12
Program na následující dva dny: RELAXACE NA OSTROVĚ KOH RONG. Ráno a v podvečer jóga. Ubytování v bungalovech na pláži.

Den 14
Ráno jóga. Přejezd do Phnom Penh a odlet zpět do Prahy.

Den 15
Přílet do Prahy.