Magické BALI a pláže LOMBOKU

Bali

za

54 900

/osoba (2 123 €)

Termíny

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Mája Bílá

Kategorie: Semináře osobního rozvoje ID cesty: 1802IDBAPS01
Oživte svoji sílu a radost na ostrovech požehnání a laskavosti.
 
Regenerační a sebepoznávací cesta pro všechny, kteří chtějí zažít balsamicky léčebnou sílu ostrova Bali a krásu Lombockých pláží.

Nechte se zavést do zákoutí nejnavštěvovanějšího ostrova Indonésie, který vás okouzlí především svými tradicemi, šamany, magickou kulturou a vírou v Bohy a Démony. Kouzelný úsměv Balijců je nakažlivý a není možné ho neoplácet.
Tato cesta je kombinovaná s pobytem na sousedním ostrově Lombok, který nabízí dlouhé písečné pláže, které nejsou zaplněny turisty. A právě na tyto pláže se společně vydáme, abychom si užili i lenošení u Indického oceánu a odpočinek.
 
Kromě výletů jsou také součástí zájezdu sebepoznávací prožitkové semináře ve formě pohybu, tance, meditací a práce s hlasem. Pro muže, (ale i pro ženy) výlety na motorce k sopce Agung, cyklovýlety v kolem rýžových polí, šnorchlování a surfování. Dále šamanské, balijské masáže, tradiční vaření a Herbal Walk - síla balijských bylin, výroba organické balijské čokolády (pokrm Bohů) a jiné.
 
Cestou vás bude provázet:
Lucie Kupcová lektorka tance a seminářů osobního rozvoje
Štěpánka Čížková - muzikoterapeutka, zpěvačka
 
 
CENA ZAHRNUJE
 
Letenku PRAHA - BALI – PRAHA
Letenku BALI – LOMBOK - BALI
Ubytování na Bali se snídaní v hotelech standardu 3 a 4****( 9 NOCÍ)
Plnou vegetariánskou penzi v hotelu v Sidemenu (4 dny)
Ubytování na Lomboku se snídaní v hotelu standardu 3***(3 NOCI)
Seminář s Lucií Kupcovou a Štěpánkou Čížkovou
Veškerý transport na Bali
Veškerý transport na Lomboku
Veškerý nabízený program a vstupy na Bali i Lomboku
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Soukromé cestovní pojištění
Ubytování v jednolůžkovém pokoji
Nápoje a stravu - obědy a večeře
 
Doporučené kapesné je 400,- Kč na den.
 

 

Den 1
Seznámení na letišti a společný odpolední let z Prahy do Indonésie.

Den 2
Večer přílet na Bali. Přejezd do krásného resortu v blízkosti letiště, kde strávíme 1 noc a odpočineme si po cestě přímo na pobřeží Indického oceánu.

Den 3
Ráno 20ti minutový přelet na ostrov Lombok. Relaxace po cestě v krásném resortu s bazény. Odpoledne návštěva TanjungAnn beach, relax, procházka po kopcích, výhled na úchvatný západ slunce na Segeru s dechberoucím výhledem na nejkrásnější sopku Indonésie – Rinjani. Na ostrově Lombok strávíme 3 noci.

Den 4
Návštěva tradiční Sasacké vesnice Sade, proslulé ruční tkalcovskou výrobou. Odpoledne návštěva pláží Selong Blanak a Mawun, možnost surfování – nebo učení se surfovat, při návratu návštěva netopýří jeskyně a relaxace v luxusní restauraci Ashtari s překrásnou vyhlídkou na celou oblast Kuty.

Den 5
Celodenní výlet autem a lodí na úchvatnou PINK BEACH. Pláž je skrytá před davy návštěvníků a celý výlet bude výjimečnou záležitostí.

Den 6
Dopoledne odletíme z Lomboku. Přejedeme rovnou do krásného retreat centra v nádherné oblasti balijské vysočiny. Zde se ubytujeme v centru uprostřed kopců a rýžových polí, pod nejvyšší sopokou Bali, horou Agung, kde dle pověstí sídlí Bohové. Zde strávíme 4 noci. Zahájení programu s lektorkami.

Den 7
Program s lektorkami. Odpoledne procházka rýžovými poli. Dozvíme se zde, jak místní obdělávají půdu, podle čeho řídí setí a sklizeň, a jaké plodiny tu rostou. Odpoledne je možnost využít místní léčebné nebo relaxační masáže (nejsou součástí ceny zájezdu). Fakultativně možnost raftingu na řece uprostřed divoké přírody (není v ceně zájezdu).

Den 8
Dnes se ponoříme do místních tradic a to lekcí vaření tradičních balijských pokrmů. Součástí kurzu vaření je návštěva místního tržiště, kde si ukážeme tradiční ovoce a zeleninu, koření a speciální sekci s prodejem obětin a vonných tyčinek. Vařit budeme uprostřed rýžových polí a s sebou domů si odvezeme kromě báječného kulinářského zážitku i recepty tradičních balijských pokrmů. Program s lektorkami.

Den 9
Program s lektorkami. Odpoledne pro zájemce návštěva dětské nadace, kde se děti z okolních vesnic učí tradičním tancům a hře na tradiční rituální hudební nástroje. Ukáží nám jak se vyrábí obětiny a ke všem aktivitám se můžeme i přidat. Fakultativně výlet na motorkách balijskou vysočinou k malému chrámu na úpatí sopky Agung.

Den 10
Program s lektorkami. V poledne přejezd na východní pobřeží. Po cestě navštívíme největší chrám na Bali – Besakih - chrám Matku, jehož desítky chrámových komplexů se rozprostírají na úpatí nejvyšší sopky Bali, hory Agung.V nejvyšším chrámu si uděláme společnou tradiční ceremonii s modlitbou a meditací. Ubytujeme se v luxusním resortu přímo na pobřeží. Zde strávíme 2 noci a ještě si užijme šum moře a vůni oceánu.

Den 11
Dopoledne odpočinek na písčité pláži Pantai Pasir Putih zvané též Panenská pláž. Odpoledne návštěva výrobny organické čokolády. Navštívíme místo, kde se zpracovává kakao od místních farmářů. Budeme mít možnost seznámit se s celým procesem výroby organické čokolády a poté sami vyrobit své vlastní variace čokolády a čokoládových truffle. Večer možnost relaxačních masáží a návštěvy některého z Beauty salónů.

Den 12
Dopoledne relaxace u bazénu. Odpoledne se přesuneme do centra ostrova do městečka Ubud. Po cestě navštívíme chrám Goa Lawah / jeskyně netopýrů. Tento chrám je významný pro každého Balijce především proto, že zde probíhají zásadní ceremonie měsíc po kremaci. Ta je v Balijské kultuře zásadním předělem v cestě duše do další úrovně. Ubytování přímo v centru městečka Ubud, kde strávíme 2 noci.

Den 13
Dopolední Herbal Walk. Léčení pomocí bylin má na Bali své důležité a nezastupitelné místo. Na procházce v místní bylinkové zahradě se dozvíme o tradičním pěstování léčivých bylin, naučíme se léčivé rostliny hledat a rozeznávat a dozvíme se o jejich účincích a využití. Alternativně výlet na kolech od sopky Batur v nádherné oblasti Kintamani. Odpoledne relaxace. Večer společné zakončení programu a tradiční taneční představení.

Den 14
Dopoledne výlet na rýžové terasy Tegallalang. Návštěva vodního chrámu Tirta Empul, nádherného chrámu s vytesanými sochami do skal – Gunung Kawi a sloního chrámu Goa Gajah. Odpoledne odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

Den 15
Přílet do Prahy.