Za detoxikací a poznáním do NEPÁLU

Nepál

za

58 900

/osoba (2 278 €)

Termíny

  • od 08. 03. 2019 - do 22. 03. 2019 (kód: 1903NENEPS01)

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Petra Obrovská

Kategorie: Semináře osobního rozvoje ID cesty: 1903NENEPS01
Káthmándú, Nagarkot, Pokhara, Beni, Tatopani, Jomsom, Mukthinat
 
Cesta do Nepálu s regenerací, lehkou detoxikací a snadným trekem do Himalájí, kde dýcháme čistý horský vzduch v jedné z posledních nejčistčích oblastí světa s odborníkem na přírodní medicínu MuDr. Davidem Frejem.
Cesta je koncipována jako pobytová a poznávací. Je kombinací kouzelných cestovatelských zážitků okolo Annapurny, odpočinkem a ayurvédskými procedurami ve vesničce Nagarkot.
Na začátku cesty budeme odpočívat a aklimatizovat se s nadmořskou výškou ve vesničce Nagarkot s nádhernými výhledy na Himaláje. Budeme pokračovat přes Pokharu v podhůří Himalájí dále do Beni a Tatopani a nakonec do Jomsom přímo v pohoří Annapurna.
Klientům se v rámci prevence, léčby, detoxikace, omlazení nabízejí fakultativně ájurvédské masáže a procedury v kombinaci s jógou, meditacemi a terapiemi pro fyzické a mentální zdraví. Pro zájemce bude možnost nenáročných i náročnějších treků a procházek po okolí.
 
Více o MuDr. Frejovi zde.
 
CENA ZAHRNUJE
 
Letenku Praha - Kathmándú - Praha
Lokální přelety
Ubytování se snídaní / 11 nocí
Zákonné pojištění CK
Transport po celou dobu pobytu
Lokálního zkušeného anglicky mluvícího průvodce + česká průvodkyně +  David Frej
V rámci ceny mají účastníci 2 procedury (masáže apod. dle výběru)
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Soukromé cestovní pojištění
víza - platí se na místě při příletu - 25 USD
Program mimo uvedeného
 
Doporučené kapesné je v průměru 300 kč na den, které zahrnuje už vše (jídlo, pití, masáže) kromě vlastních nákupů dárků apod.
 

 

Den 1
16:10 odlet z Prahy letem Qatar Airways s přestupem v Doha

Den 2
v 10:30 přílet do Káthmándú. Přejezd do cca 35km vzdálené vesnice NAGARKOT. Ubytování a relaxace po cestě.

Den 3
Prohlídka vesnice a okolí – půldenní výlet. Odpoledne relaxace, možnost absolvovat ayurvédské procedury, saunu, sirodharu a další odpočinek.

Den 4
Výlet do královského města Bhaktapur pocházejícího ze 7. Století. Oběd doma u nepálské rodiny. Odpoledne relaxace, možnost absolvovat ayurvédské procedury, saunu, sirodharu a další odpočinek.

Den 5
Poslední den aklimatizace ve výšce 2 500m n.m. Vycházka do okolí Nagarkotu. Možnost absolvovat ayurvédské procedury, saunu, sirodharu a další odpočinek.

Den 6
Přejezd do Káthmándú a odsud přesun do podhůří Himalájí do malebného města Pokhary.

Den 7
Kouzlo Pokhary objevili v sedmdesátých letech hippíci, kteří sem přijížděli na pár dní, ale zůstávali celé měsíce. Město se rozkládá kolem velkého malebného jezera v podhůří Himalájí. Naším cílem zde bude relaxovat, odpočinout si před další cestou a užít si nádhernou přírodu. Program bude volný a každý může čas využít dle své libosti k procházkám kolem jezera, k výletům na skůtru či na kole; můžete si půjčit loďku a navštívit ostrovní chrám Varáhi ve středu jezera nebo se vydat na jednu z nejúžasnějších vyhlídek v okolí - Sarangkot, odkud je úžasný výhled na Annapurny

Den 8
Přejezd do horského městečka Beni, které je branou do oblasti Mustang. A odtud do Tatupani. Po cestě je možné se seznámit s každodenním životem na nepálském venkově. Vykoupeme se v horkém prameni a po cestě a dobré večeři budeme odpočívat a připravovat se na další cestu.

Den 9
Brzy ráno odjezd do Jomsom. Pokud nám bude počasí přát, vystoupíme před Jomsom a dojdeme poslední část pěšky. Zavazadla nám náš doprovod zaveze na ubytování.

Den 10
Návštěva poutního místa hinduistů i buddhistů Mukhinath , které se nachází již 3 700m n.m. Na tomto místě je 108 pramenů ledové vody, které vytékají z bronzových hlavic. Poutníci přicházejí a omývají touto vodou celé tělo, aby smyli všechny karmické hříchy tohoto života. Vezměte si s sebou plavky (upozorňujeme však, že voda teče z ledovce). Pro zájemce možnost treku z Jomsom až do Muktinath.

Den 11
Výlet po okolí Muktinat, návštěva Tibetského kláštera. Odpolední návrat do Jomsom.

Den 12
Přelet do Pokhary.

Den 13
Přelet do Káthmándú. Návštěva Buddhistické stupy Boudanath a Swayambhunat a bhútánského kláštera. Kdo bude chtít, může vyrazit na malý výlet do bývalého královského města Patan a na proslulém historickém náměstí “Durbar square” obdivovat úžasné středověké stavby a nádherný dřevěný chrám zdobeným pagodovými střechami. Nebo nakoupit suvenýry v turistické čtvrti Thamel.

Den 14
Jako ukončení cesty využijeme příležitosti setkat se zblízka se smrtí a navštívíme Pashupatinath Temple - nejstarší hinduistický chrám v Kathmandu, kde se (podobně jako v Indickém Varanasí) konají pohřební hranice. Odlet do Prahy v 19:30.

Den 15
V 6:55 ráno přílet do Prahy.