Neuvěřitelná INDIE s OSHO meditacemi

Indie

za

45 900

/osoba (1 800 €)

Termíny

  • od 23. 01. 2020 - do 07. 02. 2020 (kód: 2002ININPS01)

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Sandipa M Simová

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Semináře osobního rozvoje ID cesty: 2002ININPS01

Indie je místem, kde se meditace rodí a kde čisté bytí stačí k radosti a naplnění. Je to země všech vůní, chutí a barev, nezapomenutelných zážitků a neobvyklých setkání. Oprávněně nese přívlastek INCREDIBLE India - Neuvěřitelná Indie. Lze tam zažít to, co nikde jinde. Je domovem nespočetných duchovních škol a mistrů a celý svět obdarovává moudrostmi prověřenými tisíciletími. Indie je v dnešním době pestrou směsí starých tradic a pokladů a nových, supermoderních trendů a technologií. Je okouzlující to všechno pozorovat a zažívat. Pojeďme tedy společně objevovat krásy rozmanité Indie, smočit se ve světě jiného rytmu, tempa i priorit a propojit to s návštěvami meditačních center, kam přijíždějí lidé z celého světa a kde meditace je hrou, radostí, sdílením a bytím v krásnu.

Výletem a meditacemi pro každodenní život vás provede Sandipa M. Simová

 

Co nás čeká….

Navštívíme jedno z nejkrásnějších meditačních center světa rozkládající se na 40 akrech zenově tropických zahrad: OSHO meditační resort v Puně. Jedná se místo, kam už přes 40 let přijíždějí lidé ze všech koutů světa, aby společně meditovali, pracovali a vzájemně se podporovali v uvědomování sebe a podstatností života. V minulosti zde žil Osho - indický osvícený mistr, za kterým přijížděli terapeuté a lékaři ze západu a společně tu vytvořili centrum pro osobní rozvoj a růst, Multiversitu.

Dnes resort denně nabízí širokou nabídku meditačních technik: kromě aktivních meditací, ve kterých se tančí, skáče, běhá, třese, vokalizuje a pracuje s dechem také meditace “klasické” v sedě, tichu a nehybnosti. Během celého roku zde také probíhají psychoterapeutické a relaxační skupiny a rozmanité individuálních sezení poskytující léčení emočních traumat, harmonizování těla a masáže všeho druhu.

Kdo nebude chtít vstoupit do intenzivnějších programů, může do nekonečna relaxovat u bazénu, v jacuzzi, při tenise, józe, orientálních zenových technikách, tanečních hodinách, posezením v kavárně a restauraci ve stínu ohromných bambusových hájů, rozjímáním u vodopádu, návštěvou meditační galerie či procházkou v přilehlém parku. Závěr dne patří kulturním a uměleckým představením. A samozřejmě setkávání a sdílení s lidmi všech zemí a koutů světa.

OSHO meditační resort je místem, kde se Zorba stává Buddhou, kde světské požitky a radovánky dostávají kvalitu meditace a bytí v přítomnosti a kde luxus, čistota a hojnost umožňují se zcela uvolnit a vstoupit do hlubin svého bytí a poznat své skutečné já.

 

Po relaxaci v Puně pojedeme k největším chrámovým skalním komplexům světa Elloře a Ajantě - posvátným místům pro buddhisty, hinduisty i džinisty. V dnešní době chráněné Unescem. V Elloře je 100 skalních chrámů a klášterů, z nichž je 34 přístupných. Pocházejí ze 6. - 10. století. Strávíme dvě noci v hotýlku s výhledy na Elloru.

Ajanta se pyšní 30 buddhistickými chrámy z 2.st př.n.l. až 5 st.n.l. Chrámy jsou vysochané v jedné dlouhé skále táhnoucí se podél říčky Waghora. Budeme obdivovat výjimečné a velmi vzácné malby ukryté ve skalách a objevené na začátku 19.st. Malby jsou považovány za nejvytříbenější dochované příklady starověkého indického umění. Projdeme se a budeme se kochat pohledy na malebné údolí a vnímat sílu místa a energie staletí meditací. A i to umocní naši meditaci.

 

Odpočineme si a načerpáme sílu sluncem, vánkem a plaváním v čistém moři na nekonečných plážích Goa. Goa je přímořský indický stát, kam už od 60.let 20.st. jezdí svobodomyslní cestovatelé osvěžit se tropickým rájem. Obyvatelé Goa jsou trochu jiní Indové: jsou převážně křesťanského vyznání, oblékají se jinak a více rozumí západní mentalitě. Proto pobyt na Goa je velmi příjemný a odpočinkový se vší pohodou. Poznáme jinou část Indie a zažijeme si tak její barevnost a rozmanitost.

Budeme ochutnávat tropické ovoce, užívat si dary moře a vystavovat se živlům přírody. A samozřejmě nakoupíme dárky pro sebe i druhé na legendárním Anjuna trhu. A to vše meditačním a vědomým způsobem. Budeme stále pokračovat v meditační praxi a tak se moci hlouběji ponořit do klidu našeho středu. A pak si o to více uvědomovat dary, které přicházejí zvenčí. Meditace není vážná věc, naopak, probíhá v lehkosti, uvolněnosti a hlubokém vnímání svých potřeb a hravosti - jak budeme mít šanci zažít.

 

Před návratem domů navštívíme koloniální a bohatou Bombaj v celé její náboženské barevnosti. Zažijeme temperamentní a náruživou atmosféru v chrámu bohyně Mahalakshmi, projdeme si muslimskou mešitu Haji Ali Dargah na ostrůvku u pobřeží a poznáme džinistický malebný chrámek Babu Amichand Panalal. Uvidíme největší bombajskou “prádelnu”, kde stovky lidí ručně perou pro nejdražší hotely metropole. Užasneme nad architektonickou majestátností nejfrekventovanějšího vlakového nádraží, kde denně projdou dva miliony lidí a přes kolonádu Královnin náhrdelník projdeme kolem Brány Indie, historického místa oslavující nezávislost Indie. S Indií se rozloučíme na výjimečně povedeném novém letišti Chhatrapati Shivaji osvíceným překrásnými lustry z české Preciosy.

 

A ještě více….

Na našem výletě za hranice všednosti se naučíme připravit indické jídlo na kurzu vaření, prohlédneme si a třeba i koupíme krásné sbírky kamenů a šperků, užijeme si skvělou atmosféru v indickém kině při sledování bollywoodského filmu, nenecháme si ujít relaxační ayurvédskou masáž a uvidíme, jak se pěstuje a sklízí orientální koření na rodinné plantáži.

Během celého pobytu se budeme učit rozmanité meditační techniky, využívat pokladnice, kterou nám předal nadčasový Osho. Představíme si meditace pohybové, využívající moudrost těla, meditace tantrické, pracující s vizualizací a meditace vycházející z různých duchovních tradic, převážně buddhistické, zenové a sufijské. Po celou dobu budeme sdílet své zážitky, pochyby či vhledy, které zažijeme v meditacích i mimo ně.

Poznávání sebe skrze meditaci je nekonečné dobrodružství, které nám bezprostředně přináší své plody. Mění se vztah k nám samotným, k blízkým i vzdálenějším lidem, odhalují se nám nové rozměry života a snadněji se nesou životní překážky. Učí nás zvládat své emoce, nebrat si věci osobně a radovat se ze zázraků každodenního života. Bytí ve světě se stává živější a smysluplnější.

 

Indií i meditacemi vás provede Sandipa (www.sandipa.cz), která Indii vnímá jako jeden ze svých domovů, kde se cítí úplně svobodná. Ráda se tam opakovaně vrací už od roku 2004, kdy tam poprvé prožila 6 měsíců. Jezdí tam za poznáním jiného způsobu bytí, učit se totálnímu přijetí, velkému respektu a hravosti i v extrémním chvílích. Potkala tam svého duchovního mistra, od kterého se naučila se mít ráda, poznala přitažlivost meditace a vzrušení ze sebepoznávání. Po létech poznávání prostřednictvím studia a práce v psychologii a psychoterapii, cestováním po celém světě, žitím v různých kulturách poznala, že meditace je její cestou k naplnění. Naplnění a vyprázdnění zároveň. Věnuje se meditační praxi přibližně 11 let, poslední tři roky meditace vede a sdílí s druhými, spolupodílí se na organizaci meditačního centra v Praze www.oshopraha.cz. Průvodcuje cesty do Asie a cyklozájezdy do Itálie. Věnuje se krizové psychologické intervenci a individuální psychoterapii. Miluje pohyb v přírodě, svobodný tanec a zažívání ticha s druhými lidmi.

Velmi ráda vás zve na cestu poznáním světa i sebe.

 
Cesta je určena pro komorní skupinku 6-10 osob.

CENA ZAHRNUJE

 

přepravu mezi jednotlivými destinacemi - letecky nebo najatou dopravou

vstup do meditačního resortu v Puně

13x ubytování se snídaní

výuku meditací

česky mluvícího průvodce

lekce vaření

zákonné pojištění CK

 

 

CENA NEZAHRNUJE

 

letenku Praha - Bombaj - Praha

soukromé cestovní pojištění

pojištění storna zájezdu

obědy a večeře (počítejte cca 600 - 800 RS na den tj. cca 200 - 250 Kč/den)

ubytování v jednolůžkovém pokoji

volitelné individuální sezení a masáže, skupinové semináře (500 - 5000 Kč)

nákup meditačního oblečení do resortu cca 2200 RS, tj. cca 700 kč (lze přivézt z Čech po konzultaci se Sandipou)

vízum -vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze, naše CK Vám může s vyřízením víz pomoci

vstupné do skalních komplexů cca 320 Kč,

vstupné na plantáž koření cca 50 Kč

další drobnější vstupy (vstupenka do kina) a individuální přesuny rikšou

kapesné na občerstvení a dárky, cca 200 Kč na den

 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Ranní přílet do Bombaje, přesun najatou dopravou do Puny (cca 4 hodiny), registrace v Meditačním resortu, relaxace, seznámení s meditacemi a programem.

Den 3
Následujících 5 dnů: Intenzivní a relaxační pobyt v Mezinárodní meditačním resortu v Puně. Jedná se místo, kam už přes 40 let přijíždějí lidé ze všech koutů světa, aby společně meditovali, pracovali a vzájemně se podporovali v uvědomování sebe a podstatností života. V minulosti zde žil Osho - indický osvícený mistr, za kterým přijížděli terapeuté a lékaři ze západu a společně tu vytvořili centrum pro osobní rozvoj a růst, Multiversitu. Dnes resort denně nabízí širokou nabídku meditačních technik: kromě aktivních meditací, ve kterých se tančí, skáče, běhá, třese, vokalizuje a pracuje s dechem také meditace “klasické” v sedě, tichu a nehybnosti. Během celého roku zde také probíhají psychoterapeutické a relaxační skupiny a rozmanité individuálních sezení poskytující léčení emočních traumat, harmonizování těla a masáže všeho druhu. Kdo nebude chtít vstoupit do intenzivnějších programů, může do nekonečna relaxovat u bazénu, v jacuzzi, při tenise, józe, orientálních zenových technikách, tanečních hodinách, posezením v kavárně a restauraci ve stínu ohromných bambusových hájů, rozjímáním u vodopádu, návštěvou meditační galerie či procházkou v přilehlém parku. Závěr dne patří kulturním a uměleckým představením. A samozřejmě setkávání a sdílení s lidmi všech zemí a koutů světa. OSHO meditační resort je místem, kde se Zorba stává Buddhou, kde světské požitky a radovánky dostávají kvalitu meditace a bytí v přítomnosti a kde luxus, čistota a hojnost umožňují se zcela uvolnit a vstoup

Den 8
Následující 3 dny: Najatou dopravou (cca 5 hodin) do Ellory, výlet do Ajanty: návštěvy chrámových komplexů: posvátným místům pro buddhisty, hinduisty i džinisty. V dnešní době chráněné Unescem. V Elloře je 100 skalních chrámů a klášterů, z nichž je 34 přístupných. Pocházejí ze 6. - 10. století. Strávíme dvě noci v hotýlku s výhledy na Elloru. Ajanta se pyšní 30 buddhistickými chrámy z 2.st př.n.l. až 5 st.n.l. Chrámy jsou vysochané v jedné dlouhé skále táhnoucí se podél říčky Waghora. Budeme obdivovat výjimečné a velmi vzácné malby ukryté ve skalách a objevené na začátku 19.st. Malby jsou považovány za nejvytříbenější dochované příklady starověkého indického umění. Projdeme se a budeme se kochat pohledy na malebné údolí a vnímat sílu místa a energie staletí meditací. A i to umocní naši meditaci. Poslední den odvoz do Aurangabadu: bollywoodské kino a noční přelet přes Bombaj na Goa (cca 6 hodin).

Den 11
Následující 4 dny: Pobyt u moře na Goa: pláže, koupání, masáže, tržiště, zahrada koření, kurz vaření... Goa je přímořský indický stát, kam už od 60.let 20.st. jezdí svobodomyslní cestovatelé osvěžit se tropickým rájem. Obyvatelé Goa jsou trochu jiní Indové: jsou převážně křesťanského vyznání, oblékají se jinak a více rozumí západní mentalitě. Proto pobyt na Goa je velmi příjemný a odpočinkový se vší pohodou. Budeme ochutnávat tropické ovoce, užívat si dary moře a vystavovat se živlům přírody. A samozřejmě nakoupíme dárky pro sebe i druhé na legendárním Anjuna trhu. A to vše meditačním a vědomým způsobem. letecky do Bombaje (cca 2 hodiny),

Den 15
Bombaj - prohlídka města: Brána Indie, hinduistické a džinistické chrámy, muslimská mešita, slavná prádelna, koloniální nádraží, univerzitní budovy... Zažijeme Bombaj v celé její náboženské barevnosti. Zažijeme temperamentní a náruživou atmosféru v chrámu bohyně Mahalakshmi, projdeme si muslimskou mešitu Haji Ali Dargah na ostrůvku u pobřeží a poznáme džinistický malebný chrámek Babu Amichand Panalal. Uvidíme největší bombajskou “prádelnu”, kde stovky lidí ručně perou pro nejdražší hotely metropole. Užasneme nad architektonickou majestátností nejfrekventovanějšího vlakového nádraží, kde denně projdou dva miliony lidí a přes kolonádu Královnin náhrdelník projdeme kolem Brány Indie, historického místa oslavující nezávislost Indie.

Den 16
S Indií se rozloučíme na výjimečně povedeném novém letišti Chhatrapati Shivaji osvíceným překrásnými lustry z české Preciosy. Ranní odlet z Bombaje a přílet do Prahy v odpoledních hodinách.