Očistná síla balijských chrámů

Bali

za

35 900

/osoba (1 400 €)

Termíny

 • od 18. 04. 2019 - do 01. 05. 2019 (kód: 1904IDBAPS05)

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Mája Bílá

Kategorie: Semináře osobního rozvoje

Poznávací cesta pro očistu těla a duše s cvičením čchi-kung

pro páry i jednotlivce, pro ženy a muže 40+

 
Vydejte se s námi na jedinečný pobyt na Bali s neopakovatelnými cestovatelskými zážitky! Zavedeme vás do zajímavých míst, která nabízí jedinečnou atmosféru a možnost přirozeného znovuobnovení zdraví a radosti ze života. Ostrov Bali je místem, které v sobě nese přirozenou krásu, mírumilovnost a neviditelný proud síly, která léčí a uzdravuje na mnoha rovinách. Můžete tam zažít krásnou přírodu, kvalitní organickou stravu, místní řemesla a zvyklosti. Součástí cesty je 10denní regeneračně ozdravný program s Michaelou Sklářovou.
 
Co na naší cestě zažijete a uvidíte
 
 • První část programu strávíme ve svěží zeleni balijské vysočiny v Sidemenu. Zde si odpočineme, naladíme se na energii Bali, podstoupíme očistný ohňový rituál a budeme se seznamovat s místní kulturou, lidmi i čchi-kungem. 
 • Nejvýznamnější chrámy Bali (matku chrámů Pura Besakih, chrám netopýrů Goa Lawah, pouť po 7 chrámech na hoře Lempuyang, chrám v džungli s tajemnou atmosférou Pura Batukaru, chrám posvátného pramene Pura Tirta Empul, mořský chrám Tanah Lot...) 
 • Užijeme si relaxaci a koupání na panenské pláži Pantai Pasir Putih
 • Podstoupíme očistu v posvátných očistných pramenech v intimní atmosféře chrámu Pura Mengening.
 • Podíváme se na Jatiluwih - největší rýžová pole na Bali zapsaná v UNESCO
 • Užijeme si lákadel města spirituality, kultury a jógy - Ubudu: jeho restaurací, kaváren, masážních salónů, obchůdků lákajících k nákupům i kulturních představení a galerií.
 • ... a mnoho dalšího.
 
Regeneračně ozdravný program zahrnuje:
 
 • ranní praxi jednoduchých, avšak vysoce účinných dechových a fyzických cvičení čchikung, která obnovují zdraví a psychiku, zvyšují regeneraci vnitřních orgánů a celkově omlazují buňky,
 • večerní meditace u moře, řízené relaxace a krátké přednášky o zdraví,
 • společná sdílení v kruhu.

Záměrem programu je:

 • sebepoznání, inspirace a nezapomenutelné cestovatelské zážitky,
 • spočinutí a sebe-léčení na energeticky silných místech,
 • posílení fyzického a psychického zdraví,
 • nové impulsy a energii pro život,
 • odpočinek od stresu a všedních starostí.

Naučíte se:

 • jak pracovat s tělem, dechem, myslí a emocemi,
 • jak léčit sebe sama a využít k tomu energii přírody a vlastní mysli,
 • jak udržovat tělo v dobré kondici a zdraví do vysokého věku.
 
Techniky a cvičení čchi-kung, které se během pobytu naučíte, můžete po návratu domů kdykoliv a kdekoliv praktikovat ve svém každodenním životě.
Dle individuálního zájmu můžete během pobytu využít beauty program - tradiční balijské masáže a ošetření pleti.

Co dalšího vám cesta přinese:

Balijci věří, že vše, co se nám v životě děje, má svůj význam. Daleko více dokáží být odevzdáni životu v celé jeho šíři. Nezahlcují se zbytečnými starostmi a užívají si života. Dnešní doba společně tráveného času českých žen a mužů je však opačná. Často je doprovázena výmluvnými slovy o nedostatku času, neustálým spěchem, stresem a také úbytkem sil, jak fyzických, tak psychických. Lidé mnohdy hledají způsoby, jak se zastavit a načerpat novou energii. Neví, jak to udělat a těžko si na to hledají čas. Chtějí, ale mnohdy tvrdí, že výraznou změnu v životě mohou udělat až v momentě, kdy si dovolí odjet do úplně nových míst. Tam si dovolí být sami se sebou a přemýšlet, co dál. Mnohdy čekají jen na tento impuls a my vám jej přinášíme!
Náš originálně sestavený program je pro všechny, kteří jsou na tuto “životní výzvu” připraveni. Naše cesta vám nabízí neopakovatelné cestovatelské zážitky a zároveň ozdravné účinky. Dokonalý prostor pro uvědomění si svých skutečných potřeb tady a teď. Prožijete s námi pravou sílu staletých chrámů a magických sopek. Je to slovy nepopsatelný zážitek…

Vašimi průvodci jsou:

Michaela Sklářová
zakladatelka školy Živý čchi-kung, lektorka čínských cvičení čchi-kung a balijské jógy, která se na Bali vrací již poněkolikáté a o Bali sama říká: “Ostrov Bohů je úžasný svou duchovní a zároveň velmi zemitou energií, místem bez stresu. Mohu zde být v neustálém kontaktu s místní krásou, přírodou, vírou a tradicemi. Dokáži se daleko snadněji “propadnout” do stavu žití tady a teď a být v proudu samotného života.
www.zivycchikung.cz
 
Itinerář cesty
Na místě se domluvíme na přesných časech programu.
 
S sebou
pastelky, blok na poznámky, 20 bílých papírů, pohodlné oblečení na cestu, podložku nebo velký šátek- sárong na sezení).
 
 
CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování se snídaní v hotelech standardu standardu 3*** a 4**** 
Program s Michaelou Sklářovou
Veškerý nabízený program a vstupy
Vnitrostátní lety v Indonésii
Veškerý transport na Bali a Jávě                          
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Bali – Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se však bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 18-24 000 Kč.)
Soukromé cestovní pojištění – Lze sjednat s naší CK 
Příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji 
Nápoje, Obědy a večeře
Fakultativní program
 
Doporučené kapesné cca 450 Kč na den.
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet ve večerních/nočních hodinách, přejezd do krásného retreat centra v nádherné oblasti balijské vysočiny. Zde se ubytujeme v centru uprostřed kopců a rýžových polí, pod nejvyšší sopkou Bali, horou Agung, kde dle pověstí sídlí Bohové. Zde strávíme 4 noci.

Den 3
Dopoledne si odpočineme po cestě a přivítáme se s energií Bali. Navečer se zúčastníme očistného rituálu ohně. Ozdravný program s Michaelou 1: dopoledne - aklimatizace a společné zahájení programu v kruhu. Večer rituál ohně.

Den 4
Ráno procházka rýžovými poli. Dozvíme se, jak místní obdělávají půdu, podle čeho řídí setí a sklizeň a jaké plodiny tu rostou. Budete-li chtít, můžeme vystoupat na Pura Bukit - chrámeček na kopci nad Sidemenem. Odpoledne je možnost využít místní relaxační masáže. Pro zájemce návštěva dětské nadace, kde se děti z okolních vesnic učí tradičním tancům a hře na tradiční rituální hudební nástroje. Ukážou nám, jak se vyrábí obětiny, a ke všem aktivitám se můžeme i přidat. Ozdravný program s Michaelou 2: Ráno cvičení čchi-kung. Dopoledne malý trek do polí a do chrámečku Pura Bukit. Večer sdílení v kruhu.

Den 5
Navštívíme největší chrám na Bali – Besakih - chrám Matku, jehož desítky chrámových komplexů se rozprostírají na úpatí nejvyšší sopky Agung. V nejvyšším chrámu si uděláme společnou tradiční ceremonii s modlitbou a meditací. Ozdravný program s Michaelou 3: Ráno řízená relaxace. Dopoledne v chrámu Besakih individuální čas pro tradiční ceremonii a práci se záměrem. Večer sdílení v kruhu.

Den 6
Přejezd na východní pobřeží do městečka Candidasa do hotelu u moře, kde strávíme 3 noci. Po cestě navštívíme Pura Goa Lawah - chrám netopýří jeskyně. Ten je významný pro každého Balijce především proto, že zde probíhají zásadní ceremonie měsíc po kremaci. Ozdravný program s Michaelou 4: Ráno cvičení čchi-kung. Večer meditace u moře. Beauty program: relaxace a možnost využít tradičních balijských masáží

Den 7
Podíváme se na nedalekou panenskou pláž Pantai Pasir Putih, kde se můžeme koupat, relaxovat, nebo si dopřát masáž v altánku nad mořem. Ozdravný program s Michaelou 5: Ráno řízená relaxace. Večer meditace u moře. Beauty program: relaxace a možnost využít tradičních balijských masáží

Den 8
Brzy ráno vyrazíme do chrámu Pura Lempuyang na stejnojmenné hoře. Po cestě po úpatí hory uvidíme 7 chrámů. Z toho nejvyššího, obklopeného mlžným lesem, bývá za jasného počasí nádherný výhled na sopku Agung. Obejít všechny chrámy trvá zhruba 4 h. Po cestě zpět se zastavíme pokochat se krásnými vodními zahradami Tirta Gangga. Ozdravný program s Michaelou 6: Den ticha. Ranní výšlap na horu Pura Lempuyang a individuální čas pro návštěvu 7 chrámů. Odpoledne meditační procházka v zahradách Tirta Ganggy. Večer odpočinek.

Den 9
Ráno si ještě odpočineme u moře a poté se přesuneme do vnitrozemí do městečka Ubud, centra umění, jógy a spirituality, kde strávíme 4 noci. Po cestě navštívíme chrám sloní jeskyně Goa Gajah s meditačními jeskyněmi. Ozdravný program s Michaelou 7: Ráno řízená relaxace. Večer společné sdílení.

Den 10
Navštívíme největší rýžová pole na Bali v Jatiluwih a dozvíme se více o pěstování rýže. Poté se ponoříme do poklidné atmosféry chrámu Pura Batukaru, obklopeného zelenou džunglí. Ozdravný program s Michaelou 8: Ráno malý trek do chrámu v rýžových polích. Večer odpočinek.

Den 11
Budeme relaxovat a užívat si lákadel Ubudu - masáží, nákupů, restaurací... Fakultativně je možné navštívit večerní představení tradičních tanců nebo chrám na jezeře Pura Ulun Danu Bratan, kde sídlí bohyně vody Dewi Danu. Ozdravný program s Michaelou 9: Ráno cvičení čchi-kung a společné sdílení. Večer odpočinek (nebo dle zájmu společná návštěva představení tradičních tanců).

Den 12
Den se ponese ve znamení očisty posvátnou vodou. Navštívíme chrám s posvátnými prameny Tirta Empul, kam místní přicházejí podstoupit rituální očistu. My si uděláme očistu v poklidné atmosféře nedalekého chrámu Pura Mengening. Ozdravný program s Michaelou 10: Ráno řízená relaxace. Dopoledne návštěva chrámu. Večer společné sdílení a zakončení celého pobytu. Dle zájmu společná večeře.

Den 13
Ráno si užijeme posledního odpočinku na Bali a po cestě na letiště navštívíme velmi fotogenický chrám Tanah Lot, postavený na skále v moři, který podle legendy ochraňují posvátní hadi. Noční odlet z Bali.

Den 14
Přílet do Prahy.