SRÍ LANKA - Kouzlo jiskřivého ostrova

Srí Lanka

za

35 900

/osoba (1 451 €)

Termíny

  • od 18. 11. 2022 - do 29. 11. 2022 (kód: 2211SLSLPZ02)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Mája Bílá

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty

Srí Lanka – malý ostrov pod Indií fascinuje své návštěvníky již po staletí svojí pestrostí,kulturou i páivým karí. Jeho tvar je připodobňován k slze, která padá z Indie, k perle nebo mangu. V sinhálštině jeho název znamená Oslnivý nebo Zářivý ostrov. Během naší cesty se setkáme s mnohým bohatstvím tohoto ne velmi rozlehlého ostrova. Pojedeme vlakem i tuk tukem přes překrásné čajové plantáže, budeme relaxovat na krásných písčitých plážích, navštívíme buddhistické chrámy a ochutnáme pikantní místní kuchyni. Místní rostliny se používají v ayurvédské medicíně. Podíváme se do zahrady koření a můžeme se nechat i rozmazlovat na tradiční masáži.

CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování se snídaní (9 nocí) 
Česky hovořícího průvodce po celou dobu na Srí Lance
Transport uvedený v itineráři
Tuk tuky na Lipton´s Seat a v Mirisse 
Místní průvodci - Dambulla, Lví Skála, Udawalawe
Vstupné do: Udawalawe, Lví Skála, chrám v Dambulla
Víza na Srí Lanku
Zákonné pojištění CK proti úpadku
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku na Srí Lanku a zpět (cena se pohybuje dle termínu zakoupení od 15 tis do 24 tis Kč)
Stravu mimo uvedeného
Fakultativní výlety
Masáže
Aktivity, které nejsou uvedeny v itineráři
Soukromé cestovní pojištění
Testy PCR a další případné testy potřebné k cestování na SL a zpět do ČR
 
S sebou doporučujeme kapesné cca 450,- Kč na den.

Den 1
Odlet z Prahy do Colomba.

Den 2
Přílet na Srí Lanku a přejezd cca 2 hodiny na pláž Mirissa. Zde se ubytujeme v krásném hotelu u moře. Zbytek dne odpočinek po cestě.

Den 3
Relaxace u moře. Odpočinek po cestě. FAKULTATIVNĚ – návštěva nedalekého městečka GALE s unikátní koloniální architekturou a holandským opevněním

Den 4
Odpočinek u moře. FAKULTATIVNĚ – ranní výlet lodí za největším tvorem naší planety – modrou velrybou. Fakultativně též možnost ayurvédských masáží.

Den 5
Dopoledne přejezd do horské obasti v soutězce ELLA. Po cestě zastávka v Národním parku UDAWALAWE, kde žije řes 400 divokých slonů. V podvečer příjezd do ELLA a ubytování v hotelu s nádhernými výhledy do soutězky.

Den 6
Dopoledne návštěva Little Adam´s Peak – krásná procházka mezi čajovníky s nádhernými výhledy. Zde FAKULTATIVNĚ můžete vyzkoušet ZIP LINE – přejezd na laně přes údolí. + Fakultativně: procházka k Nine Arch Bridge- skvostu britské koloniální architektury – stale funkčnímu železničnímu mostu, bravurně zasazenému do džungle. Ikonické místo okolí Elly. Večer možnost tradičních masáží a návštěva městečka, které kdysi proslulo jako mekka hippies, dnes četné tradiční krámky s lokálním zbožím, bizarní bambusové stavby a lokální restaurace.

Den 7
Dopoledne výlet vlakem do Haputale. Zde výlet na Lipton´s seat - místa, kam jezdíval každé ráno Sir Thomas Lipton na objížďku svých plantáží. Na vrchol (Seat), odkud je za krásného počasí vidět do údolí, pojedeme tuk tukem přímo mezi čajovníky od Liptonovy čajové továrny Dambatene.. Zpět můžeme krásnou procházkou z kopce dolů nebo také tuk tukem. Poté návštěva čajovníkové továrny, která je nezbytností při návštěvě tohoto ostrova. Dozvíte se jak se čaj pěstuje, sklízí a zpracovává. Přejezd do SIGIRIYA. Po cestě návštěva zahrady koření, kde se dozvíte o léčebných účincích různých rostlin, jak se používají v tradiční AYURVÉDĚ. Uvidíme zde , jak se pěstuje vanilka, skořice, pepř, kardamon a jiné druhy exotického koření. Příjezd do hotelu a odpočinek po cestě.

Den 8
Celodenní odpočinek v hotelu u bazénu. FAKULTATIVNĚ – Village tour – projížďka na vozech tažených bůvoly, přejezd na lodičkách přes lotosové jezero a návštěva tradičního domu s ukázkou, jak se zpracovávají místní plodiny, sklízí rýže a vaří tradiční karí. Pro zájemce fakultativní možnost tradičních ayrvédských masáží.

Den 9
Brzy ráno výšlap na LVÍ SKÁLU / LION ROCK - Tento den nás čeká jedna z největších pozoruhodností Srí Lanky, skalní pevnost Sigiriya se zbytky osídlení na vrcholu zapsaná v UNESCO. Pevnost je obklopená vodními a terasovitými zahradami. Cestou k vrcholu můžeme obdivovat starodávné skalní fresky. Vchod do pevnosti hlídal obrovský lev vytesaný do skály,z něhož se dochovaly už jen tlapy. Po výstupu možnost zastávky v tradiční řezbářské manufaktuře.

Den 10
Ráno odjezd k západnímu pobřeží. Po cestě návštěva chrámového komplexu DAMBULA, který je považován za nejkrásnější na Srí Lance. Jeskynní chrámy v Dambulle jsou zapsané na seznamu UNESCO a jsou tvořeny pěti nádherně zdobenými jeskyněmi se 150 zpodobeními Buddhy. U vchodu můžeme obdivovat 30 metrů vysokou zlatou sochu Buddhy. V podvečer příjezd do Negomba, kde se ubytujeme v hotelu u moře. Poslení dny našeho pobytu na Srí Lance si budeme užívat a odpočívat.

Den 11
Volný program. Možnost ájurvédských masáží. Odpoledne nebo v podvečer / dle finálního letu – odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

Den 12
Dopoledne/ nebo v poledne přílet zpět do Prahy.