TAIWAN - CESTA DO ZEMĚ VLÍDNOSTI

Taiwan

za

69 900

/osoba (2 703 €)

Termíny

  • od 15. 11. 2018 - do 29. 11. 2018 (kód: 1811TATAPZ01)
  • od 07. 11. 2019 - do 21. 11. 2019 (kód: 1911TATAPZ01)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Petra Obrovská

Kategorie: Poznávací cesty ID cesty: 1810TATAPZ01

Už jste někdy přistávali na spícím draku zahaleném v oblacích? Tak to jste ještě nebyli na Taiwanu, skryté perle Asie, obývané těmi nejvlídnějšími lidmi, které na cestách můžete potkat. Když sem poprvé přijeli Portugalci, pojmenovali jej Ilha Formosa - krásný ostrov, o čemž se návštěvníci přesvědčují dodnes.

Taiwan protíná pohoří s více než 200 vrcholy s výškou přes 3000 m.n.m. a nejvyšší horou Yushan, dosahující úctyhodných 3952 m. n. m. Okouzlující krajina s pohořím klesajícím přes alpinské louky, tropické lesy a úrodné nížiny až k tyrkysovému pobřeží s písčitými plážemi i skalními útesy je protkána mramorovými roklemi, vodopády, horkými prameny, tisíciletými stromy a na jaře i kvetoucími třešněmi. Kulturní bohatství nezaostává za krásami přírody. Taiwan se může pochlubit nejlepší sbírkou čínského umění na světě, nespočtem buddhistických, taoistických a konfuciánských chrámů, rozmanitým kulturním dědictvím původních obyvatel i moderní architekturou. Pulzující metropole se svou dominantou, mrakodrapem Taipei 101, stojí v harmonii s malebnými starými městečky. Taiwan se svou kuchyní kombinující různé vlivy je znám jako gurmánský ráj. Večer ožívají vyhlášené noční trhy, kde můžete ochutnat vše možné i nemožné od olihní na špejli po smradlavé tofu či módní bubble tea, nebo si v klidu vychutnat unikátní světoznámé čaje v příjemných čajovnách. Milovníky hor jistě potěší treky, při kterých můžete obdivovat západy a východy slunce či pozorovat moře oblak pod vámi.

Pojeďte s námi zažít harmonii a okouzlení při cestách po tomto mírumilovném draku, spícím kdesi daleko v Tichém oceánu.

 

CENA ZAHRNUJE:

Letenku Praha - Taipei - Praha
Ubytování se snídaní 12 nocí
Program aa vstupy uvedené v nabídce
Transport - mikrobusy, taxíky, lodě
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 

CENA NEZAHRNUJE:

Osobní cestovní pojištění
​Pojištění storna zájezdu
Jídlo kromě snídaně
Program mimo uvedeného, fakultativní výlety
Příplatek za jednolůžkový pokoj
 
Doporučené kapesné je 350,- Kč na den

Den 1
Odlet z Prahy

Den 2
Večerní přílet do Taipei, přesun do kláštera Shitoushan, přenocování v poklidné atmosféře kláštera mezi zalesněnými horami.

Den 3
Prohlídka kláštera a okolí, přesun do Lukangu, prohlídka historického centra s úzkými uličkami, chrámu Matsu, nejstaršího chrámu na Taiwanu Longshan, prohlídka dílen na výrobu lampionů a vějířů, ochutnávka místních specialit.

Den 4
Přesun do horského přírodního parku Alishan scénickou cestou mezi horami, prohlídka pralesa s tisíciletými cypřiši a třešňového sadu, pozorování západu slunce.

Den 5
Výlet vláčkem na východ slunce nad nejvyšší horou Taiwanu Yushan a \"moře oblak\", prohlídka domu obrostlého stromem v Anpingu, noční market a večerní procházka po břehu Řeky lásky v Kaohsiungu.

Den 6
NP Kenting - koupání v moři, odpočinek, procházky po pobřežní krajině a tropickým lesem, večer prohlídka věčných plamenů. Fakultativně Muzeum mořského života a akvárium.

Den 7
Přesun na ostrov Green Island, návštěva unikátních slaných horkých pramenů - jedněch ze tří na světě, možnost šnorchlování.

Den 8
Přesun do Taitungu, návštěva obloukového mostu Sanxiantai spojujícího Taiwan a blízký ostrov, přejezd scénickým východním pobřežím do Hualienu.

Den 9
Dvoudenní program: NP Taroko - jeden z přírodních divů Asie, pěší turistika parkem s dechberoucím mramorovým kaňonem a tyrkysovou řekou protkaným tunely, chrámy, visutými mosty a vodopády, obklopený lesnatými kopci, výjezd horskou silničkou na dechberoucí výhledy na třítisícové vrcholy, útesy Qingshui.

Den 10
NP Taroko - jeden z přírodních divů Asie, pěší turistika parkem s dechberoucím mramorovým kaňonem a tyrkysovou řekou protkaným tunely, chrámy, visutými mosty a vodopády, obklopený lesnatými kopci, výjezd horskou silničkou na dechberoucí výhledy na třítisícové vrcholy, útesy Qingshui.

Den 11
Přesun do Jiufen, malebného městečka jehož půvaby se inspirovali tvůrci Cesty do fantazie, prozkoumávání uliček osvětlených červenými lampiony, ochutnávka místních specialit a světoznámých taiwanských čajů.

Den 12
Přesun do Sandiaoling, procházka zelenou džunglí k nádherným vodopádům, bizarní skalní formace Yeliu, přesun do Taipei. Fakultativně představení tradiční čínské opery.

Den 13
Taipei - metropole Taiwanu, návštěva National Palace Muzeum - nejlepší sbírky čínského umění na světě, možnost návštěvy Muzea domorodých kultur, Čankajškův památník a výměna stráží, Taipei 101 - nejvyšší budova světa své doby, výhled na západ slunce nad městem, noční market.

Den 14
Návštěva chrámu Bao an a Konfuciova chrámu, ulice Dihua s prodejnami čínské medicíny, objevování taipeiské gastronomie, moderní část města zářící neony, odlet do ČR.

Den 15
Přílet do Prahy