Ženy na BALI s cestou na magický FLORES či LOMBOK

Bali, Indonésie

za

49 900

/osoba (1 930 €)

Termíny

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Majka Kadlecová

Kategorie: Semináře osobního rozvoje ID cesty: 1711IDBAPS14
Zveme vás na netradiční cestu na magický ostrov Bohů.​ Vydejte se s námi na jedinečnou cestu za odpočinkem a poznáním sebe i života na Bali. ​Záměrem naší cesty je přirozená podpora ženství, vnitřní a vnější krásy každé ženy. S možností prodloužení o relaxaci na krásných plážích ostrova Lombok nebo o cestu po ostrově Flores a plavbu po národním parku Komodo za komodskými draky.
 
"Milé ženy, vydejte se s námi na jedinečnou cestu za odpočinkem a poznáním života na Bali - speciálně života balijských žen spolu s cestováním, sdílením zážitků a pohledem do nitra s omlazovacím cvičením čchi-kung a energetickou jógou."
Na naší cestě po Bali se dotkneme témat spojených nejen s ženstvím. Uvidíme na vlastní oči, jak se daří ženám v současném světě, jaká je úloha ženy a její zodpovědnost, co ženy na Bali a v Čechách trápí anebo naopak těší...
Otevřeme témata jako je rodina, víra, přirozené porody, smrt, podnikání, hojnost a peníze, jaká umění Balijci udržují a proč.
Bali je ostrov vůní a květů, ale zároveň také pro naše oko šokujících kontrastů. Proto mnohdy uvidíme pohled na velmi skromné životní podmínky místních obyvatel a zvířat. O to více však uslyšíme své vnitřní dialogy a vášně, které pak následně můžeme přetavit do našich snů a životních naplnění...
 
 
Pobytem Vás provedou:
Michaela Sklářová a Lenka Papadakisová
 
Michaela Sklářová
Průvodkyně vnitřním světem, pohybem a tichem,
zakladatelka školy Živý čchi-kung, lektorka čínských cvičení čchi-kung, tao meditací a programu Tao ženy.
 
"Miluji život ve všech jeho podobách, miluji krásu, vášeň a žít naplno! Miluji když mám energii!"
Bali vnímám jako svůj druhý domov a pokaždé, když se vracím do této překrásné země, vidím, kolik darů mi dává a kolik darů si každý účastník z cesty odváží domů.
Ostrov Bohů je úžasný svou duchovní a zároveň velmi zemitou energií, místem bez stresu. Mohu zde být v neustálém kontaktu s místní krásou, přírodou, vírou a tradicemi. Dokáži se daleko snadněji zastavit a žít tady a teď. Protože budeme cestovat v čase, kdy se bude v České republice pomalu a jistě blížit zimní čas, zaměříme svoji pozornost dovnitř a s pomocí meditace si položíme důležitou otázku: Jak se mi jako ženě daří, co potřebuji?
Lehkost taoistické meditace a vybraných pohybových nebo omlazovacích technik z čchi-kung a energetické jógy nás zavede jemným způsobem do našeho nitra tak, abychom v sobě objevili i ty nejhlubší touhy a volání duše- co žádá a potřebuje. Využijeme k tomu balijskou energetickou jógu, kterou jsem se naučila u místního učitele Mastra Mangku, prastaré taoistické meditace, dechová a fyzická cvičení čchi-kung podle pěti elementů, navštívíme staleté chrámy postavené na silných energetických místech. Zároveň každá žena může opečovat tělo tradičními balijskými masážemi a organickou stravou. Budeme z mnoha úhlů pohledu společně věnovat plnou a vědomou pozornost našemu tělu jakožto celoživotnímu nástroji k našim snům, vizím a potřebám.
Program, který Vám nabídnu bude zaměřen na pomalé otevření osobní Cesty ženy (Tao ženy) s pomocí pohybu a ticha meditace. Specializuji se na vzdělávání budoucích lektorů, žen a široké veřejnosti formou čínských cvičení čchi-kung a tao meditací, dále na rodinné a partnerské poradenství, ozdravné programy pro firmy a školy, pobyty na Bali a v ČR.
 
Lenka Papadakisová
Průvodkyně vnějším světem, slovem a společným kruhem,
průkopnice moudrého byznysu... vzdělavatelka, podnikatelka, mentorka anebo také cestovatelka a hledačka moudrosti, inspirátorka vědomé spolupráce, vášnivá „brusička“ osobních diamantů.
 
Propojuji poznatky moderní psychologie s prastarou moudrostí přírodních národů. Přináším holistický pohled. Moc ráda se potkávám se zajímavými lidmi a naslouchám jejich příběhům. Se zvědavostí cestuji po různých zemích světa a plním si tak svá dětské přání. Být tak trochu dobrodruh a badatel, mě baví. V roce 2009 jsem poprvé cestovala sama na Bali, se záměrem vyčistit si hlavu od podnikatelského presu. A to se povedlo. Od té doby mě cestování samotnou nadchlo a do Bali jsem se zamilovala. Úsměv, pohled do očí, laskavost, otevřené srdce, všudypřítomné ceremonie byly pro mě nové kvality, které jsem intuitivně hledala. Vracela jsem se, abych mohla co nejvíce být součástí toho "magického ráje". A pak mi došlo, že toto poznání mám předávat dál, k nám do České republiky. A tím začal projekt Transpedice a Učíme se příběhy.
 
Michaela a Lenka společně vytváří krásnou symbiózu a harmonii jež je obsažena v čínské monádě jin a jang. Každá z nich je nositelkou jedinečné esence a vnáší tak do celé cesty své osobní kouzlo a hodnotu.
Pobyt bude probíhat za doprovodu dvou inspirativních žen- Michaely Sklářové a Lenky Papadakisové, které na Bali se skupinami nebo samy podnikly již několik cest. Díky jejich programu, který je ojedinělý právě v jejich přístupu, se potkáte hlouběji samy se sebou a životem na Bali.
S Michaelou a Lenkou může každá žena velmi vědomě uchopit dva aspekty svého života, které jí neustále obklopují 24 hodin denně. Jsou jimi ženská vědomá síla- dovnitř a ven, jin a jang, klid a pohyb, uvolnění a tenze, péče o nitro a péče o vnější svět.
Během cesty se budeme záměrně vědomě dotýkat dvou polarit- dvou světů (český a balijský), dvou prostorů (moje nitro a vně), dvou energií (tělo a duše).
Položíme si otázky Kdo jsem já jako žena, co se mne dotýká, čím mohu druhé inspirovat...
S Michaelou budeme cvičit a vnitřně komunikovat se svým tělem, dechem a myslí.....
S Lenkou pak vyzáříme směrem ven své postřehy a potřeby skrze sdílení zážitků, které nás během dne potkají....
Tím se společně přiblížíme k prapůvodnímu Tao, nebo-li Jednotě, Cestě...
Společně navštívíme silná energetická místa, potkáme se s balijskými ženami a prožijeme nevšední momenty indonéského života. Možná v sobě objevíme další touhy, skrytá přání, hodnoty nebo radosti, o kterých jsme doposud neměly ani tušení...

Klenoty tohoto půvabného ostrova jakými jsou např. silná duchovní víra, tradice a úchvatná příroda, budou nedílnou součástí celé cesty a podpoří vnitřní procesy a naše sebepoznání.
Záměrem naší cesty je přirozená podpora ženství, moudrosti, vnitřní a vnější krásy každé ženy.
Odpočinek pro tělo i duši je tak skvělou pozvánkou na nezapomenutelnou cestu ...
 
ŽENY NA BALI!
Bali je země zázraků, kde se nemožné stává možným...
Pojeďte s námi na netradiční cestu a odvezte si netradiční zážitky!
Poznejte netradičním způsobem sama sebe a život na Bali.
Pobyt je vhodný pro ženy všech věkových kategoriíí, které si potřebují odpočinout, zregenerovat své tělo a získat novou energii, chtějí podpořit ženskost. Zveme ty ženy, které rády cestují a chtějí poznávat nové světy, kultury a zvyklosti, uvnitř sebe i vně. Ostrov Bali je místem, které v sobě nese přirozenou krásu, mírumilovnost a spirituální proud lásky, která léčí a uzdravuje na mnoha rovinách.
 
Společně se budeme ráno a večer věnovat jednoduchým omlazovacím technikám z energetické jógy a čchi-kung. Citlivým způsobem ovlivníme tělo na fyzické a energetické rovině. Techniky, které se naučíte, budete moci po návratu do Čech praktikovat ve svém každodenním životě.
Dozvíte se, jak:
Účinně omlazovat buňky a povzbuzovat celý hormonální systém.
Kultivovat ženství a tři poklady ženy.
Získat rychle energii, redukovat stres, napětí v těle a mysli.
Pěstovat vnitřní klid a žít v radosti.
Jak ovládnout své negativní emoce a mysl.
 
Součástí programu bude sdílení zážitků, které nás potkají během dne v kontextu témat naší cesty za doprovodu Lenky Papadakisové.
Potkáme se s konkrétními lidmi, situacemi a budeme tak mít možnost hluboce naslouchat všem hlasům uvnitř i vně.
Ve společném kruhu žen, který je vždy dobrovolný (stejně jako celý program) budeme hravou formou komunikovat s pomocí 4 základních principů užívaných již v dávných tradicích v mnoha kulturách světa.
A jaká témata nás na naší společné cestě a na různých místech Bali čekají? Např. role ženy na Bali, rodina, tradiční obydlí, přirozené porody, zdravá strava, organická kuchyně, balijská umění a tradice, víra, chrámy a rituály- silná energetická místa, přírodní cesta ke kráse a zdraví- odpočinek, péče o sebe- balijské tradiční masáže, kosmetika, balijské léčení..
 
Součástí pobytu a ceny je 8 denní program na Bali s Michaelou a Lenkou - více jak 30 hodin programu (vždy přizpůsobeno potřebám celé skupiny
• Ranní cvičení: energetická jóga pro omlazování těla a radost duše
• Večerní program: čchi-kung, meditace pro vitalitu vnitřních orgánů a uvolnění 5-ti škodlivých emocí podle čínské medicíny, úvodní večer meditace záměru
• Setkání v kruhu: sdílení zážitků a workshopů na různá témata
Link na cestu na stránkách http://www.zivycchikung.cz/bali.html
 
Cestu si můžete prodloužit o relaxační pobyt na ostrově Lombok nebo o dobrodružnou cestu za tříbarevnými jezery a draky na tajemném ostrově Flores:

FLORES

Ostrov Flores vyniká malebnou scenérií majestátných vulkánů a horských jezer. Navštívíme tradiční vesnice, projedeme kávové plantáže a rýžoviště s pasoucími se vodními buvoly a podnikneme cestu na pohoří duchů – Kelimutu. Je známo díky svým třem barevným jezerům: tyrkysovému, hnědému a černému. Různobarevnost jezer je způsobena odlišnými horninami. Nikdy není předem známo, jakou barvu budou mít. Naše těla zrelaxujeme na panenské pláži Koka, která má tvar srdce.

RINCA a KOMODO

Cestu zakončíme romantickou jízdou lodí mezi nádhernými plážemi s bílým a růžovým písem, která nás zavede za komodskými draky na ostrově Komodo a Rinca. Strávíme dva dny na lodi a budeme proplouvat mezi desítkami panenských ostrovů. Zde se také ponoříme do křišťálových hlubin, kde je možné spatřit manty, želvy, korály, korálové rybky a vzácné druhy mořských živočichů. Na Manta pointu, kde se zastavíme, je možné sledovat i stovky dovádějících 3m dlouhých mant.

 

Cesty ŽENY NA BALI
  • Termín I.: 12.3. - 23.3.2018
  • Cena za program BALI: 49.900,- Kč
CENA ZAHRNUJE
 
Letenku PRAHA - BALI - PRAHA
Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3***{ 9 NOCÍ)
Seminář s Michaelou Sklářovou a Lenkou Papadakisovou
Veškerý transport na Bali
Veškerý nabízený program a vstupy
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Soukromé cestovní pojištění
Ubytování v jednolůžkovém pokoji
Nápoje a stravu - obědy a večeře
(doporučené kapesné je 400,- Kč na den)
 
PRODLOUŽENÍ PROGRAMU O POBYT NA OSTROVĚ LOMBOK (+ 4 DNY)
  • Termín II: 12.3. - 26.3.2018
  • Cena za program BALI + LOMBOK: 55.900,- Kč
CENA ZAHRNUJE
Letenku PRAHA - BALI – PRAHA
Letenku BALI – LOMBOK - BALI
Ubytování na Bali se snídaní v hotelech standardu 3***{ 9 NOCÍ)
Ubytování na Lomboku se snídaní v hotelu standardu 3***(3 NOCI)
Seminář s Michaelou Sklářovou a Lenkou Papadakisovou
Veškerý transport na Bali
Veškerý rogram na Lomboku
Veškerý nabízený program a vstupy na Bali i Lomboku
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Soukromé cestovní pojištění
Ubytování v jednolůžkovém pokoji
Nápoje a stravu - obědy a večeře
(doporučené kapesné je 400,- Kč na den)
 
PRODLOUŽENÍ PROGRAMU O POBYT NA OSTROVECH FLORES A KOMODO (+ 6 dní)
  • Termín III: 12.3. - 28.3.2018
  • Cena za program BALI + FLORES: 61.900,- Kč
CENA ZAHRNUJE
Letenku PRAHA - BALI – PRAHA
Letenku BALI – FLORES - BALI a lokální let na Floresu
Ubytování na Bali se snídaní v hotelech standardu 3***{ 9 NOCÍ)
Ubytování v hotelu se snídaní na Floresu (4 NOCI)
Dvoudenní plavba mezi po NP Komodo s noclehem na lodi (1 NOC)
Seminář s Michaelou Sklářovou a Lenkou Papadakisovou
Veškerý transport na Bali a Floresu
Veškerý program na Floresu
Veškerý nabízený program a vstupy na Bali i Floresu
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Soukromé cestovní pojištění
Ubytování v jednolůžkovém pokoji
Nápoje a stravu - obědy a večeře
(doporučené kapesné je 400,- Kč na den)

 

Den 1
Seznámení na letišti a společný odpolední let z Prahy do Indonésie.

Den 2
Večer přílet na Bali. Přejezd na východním pobřeží Bali, kde strávíme 4 noci v hotelu přímo na pobřeží Indického oceánu.

Den 3
Ráno zaháníme společný program. Odpočinek na písčité pláži Pantai Pasir Putih zvané též Panenská pláž. Odpoledne možnost relaxačních masáží a návštěvy některého z Beauty salónů. V podvečer cvičení s Michaelou. Setkání v kruhu.

Den 4
Ranní energetická jóga.Tento den bude plný krásných zážitků. Ráno navštívíme královské vodní zahrady v Tirta-Gangga, poté navštívíme největší chrám na Bali – Besakih - chrám Matku, jehož desítky chrámových komplexů se rozprostírají na úpatí nejvyšší sopky Bali, hory Agung. V nejvyšším chrámu si uděláme společnou tradiční ceremonii s modlitbou a meditací. Večerní cvičení. Setkání v kruhu.

Den 5
Ranní energetická jóga.Tento den nás čeká setkání s tradiční balijskou kuchyní. Den zahájíme na tržišti, kde uvidíme směsici všeho, co je třeba do domácnosti. Prodává se zde rozmanité exotické ovoce, obětiny do chrámů, tabák, slepice, koření, a mix všeho. Poté půjdeme navštívit tradiční dům a odtud se dostaneme procházkou přes políčka, kde nasbíráme část surovin na naše dnešní vaření, do nádherné otevřené kuchyně. Zde bude probíhat kurz vaření . Domů si odvezeme plná břicha lahodných pokrmů a i tištěné recepty všeho, co si uvaříme. Po cestě domů se zastavíme na návštěvě v dětské nadaci v nádherném prostředí balijské vysočiny, která se věnuje udržování místních tradic. Děti se zde učí tradiční tance a hru na tradiční hudební nástroje. Setkáme se s úžasnou paní Ayu, která svůj čas věnuje této nadaci. Večerní cvičení. Setkání v kruhu.

Den 6
Ranní energetická jóga. Dopoledne relaxace u bazénu. Odpoledne se přesuneme do centra ostrova do městečka Ubud. Po cestě navštívíme chrám Goa Lawah / jeskyně netopýrů. Tento chrám je významný pro každého Balijce především proto, že zde probíhají zásadní ceremonie měsíc po kremaci. Ta je v Balijské kultuře zásadním předělem v cestě duše do další úrovně. Ubytování v pěkném hotelu s krásnou zahradou. Večerní cvičení. Setkání v kruhu.

Den 7
Ranní energetická jóga. Návštěva některého s workshopů: možnost výběru mezi 1. výrobou stříbrných šperků, 2. lekcí klasické výroby tradiční batiky a nebo 3. Lekce výroby obětin. Odpoledne návštěva celosvětově známého centra pro matku a dítě s podporou přirozeného porodu a setkání se zakladatelkou nadace Bumi Sehat (Zdravá planeta) Ibu Robin Lin. Večerní cvičení. Setkání v kruhu.

Den 8
Ranní energetická jóga. Dopoledne relaxace. Oběd v místním tradičním warungu. Odpolední procházka nádhernými rýžovými terasami – Campuhan Ridge walk. Večerní cvičení. Setkání v kruhu.

Den 9
Ranní energetická jóga. Po cvičení výlet na rýžové terasy Tegallalang, kde poobědváme. Návštěva vodního chrámu Tirta Empul, nádherného chrámu s vytesanými sochami do skal – Gunung Kawi a sloního chrámu Goa Gajah. Večerní cvičení. Setkání v kruhu.

Den 10
Ranní energetická jóga. Dopolední Herbal Walk. Léčení pomocí bylin má na Bali své důležité a nezastupitelné místo. Na procházce v místní bylinkové zahradě se dozvíme o tradičním pěstování léčivých bylin, naučíme se léčivé rostliny hledat a rozeznávat a dozvíme se o jejich účincích a využití. Odpoledne relaxace. Večer společné zakončení programu.

Den 11
Program pro ty, co jedou domů: Nákupy a relaxace u bazénu. Odpolední návštěva magického chrámu uprostřed rozbouřeného moře – Tanah Lot. Poté odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy. Program pro ty, co zůstávají na prodloužený pobyt na Lomboku: Přelet na ostrov Lombok. Ubytování v příjemném resortu s bazény a kokosovými palmami. Odpoledne návštěva TanjungAnn beach, relax, procházka po kopcích, výhled na úchvatný západ slunce na Segeru s dechberoucím výhledem na nejkrásnější sopku Indonésie – Rinjani. Program pro ty, co si prodlouží cestu o Flores: Let do Ende, Flores Odpoledne návštěva tradiční vesnice Saga, umístěné v kopcích s nádhernými výhledy na okolní hory a vodopády. Místní lidé, žijí stale v souladu s přírodou a místními tradicemi. I když jsou silně věřícími katolíky, všechny životní události jsou i nadále posvěceny tradičními animistickými rituály v kopcích nad vesnicí. Nocleh v MONI

Den 12
Program pro ty, co jedou domů: Přílet do Prahy Program pro ty, co zůstávají na prodloužený pobyt na Lomboku: Návštěva tradiční Sasacké vesnice Sade, proslulé ruční tkalcovskou výrobou. Odpoledne návštěva pláží Selong Blanak a Mawun, možnost surfování – nebo učení se surfovat, při návratu návštěva netopýří jeskyně a relaxace v luxusní restauraci Ashtari s překrásnou vyhlídkou na celou oblast Kuty. Program pro ty, co si prodlouží cestu o Flores: Východ slunce nad sopkou KELIMUTU. Krátký výstup k barevným jezerům doplníme procházkou kolem kráterů všech tří jezer. Odpoledne na panenské exotické pláži KOKA BEACH. Tato pláž má dvě sbíhající se pobřeží. Z křišťálové vody při koupání je vidět dechberoucí zvedající se pohoří. Nocleh v MONI.

Den 13
Program pro ty, co zůstávají na prodloužený pobyt na Lomboku: Relaxace u bazénu, procházka k plážím. Možnost projížďky po okolí na skútru nebo na kole. Odpoledne na pláži Selong Blanak. Večeře v rybí restauraci blízko hotelu. Program pro ty, co si prodlouží cestu o Flores: Krásná procházka floreskou přírodou k tajnému vodopádu. Secret waterfall, ke kterému je nenáročná cesta mezi políčky a loukami s pasoucími se kravami, je velice malebný. Přelet z Ende do Labuan Bajo. Přístavu odkud se vyráží na dobrodružství za komodskými draky. Nocleh v Labuan Bajo.

Den 14
Program pro ty, co zůstávají na prodloužený pobyt na Lomboku: Relaxace a koupání. Odpočinek před cestou domů. V poledne let zpět na Bali. V podvečer návštěva magického chrámu uprostřed rozbouřeného moře – Tanah Lot. Poté odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy. Program pro ty, co si prodlouží cestu o Flores: Lodí kolem panenských ostrovů. Návštěva ostrovů Rinca a Komodo s endemickým druhem ještěrů tzv. komodských draků. Děsivě vypadající příšery sice leží líně, ale jsou stále ve střehu. Na těchto ostrovech je možné vidět jeleny pasoucí se a odpočívající na pláži Koupání a šnorchlování na okolních ostrovech Nocleh na lodi u romantické Pink Beach

Den 15
Program pro ty, co zůstávají na prodloužený pobyt na Lomboku: Přílet do Prahy. Program pro ty, co si prodlouží cestu o Flores: Koupání a šnorchlování u romantických ostrůvků. Možnost sledovat například mořské želvy, kochat se nádhernými kopcovitými scenériemi a bělostným pískem ostrůvků a nechat se kolébat jemnými vlnkami oceánu. Zastávka na Manta Pointu - koupání s mantami. Na tomto místě jsou manty vidět po celý rok. Životním zážitkem je zašnorchlovat si s těmito obrovskými nádhernými mořskými živočichy. Je možné je sledovat i z lodi. V některých momentech jich zde můžou být i stovky. Při západu slunce návrat do Labuan Bajo. Nocleh v Labuan Bajo.

Den 16
Program pro ty, co si prodlouží cestu o Flores: Ráno přelet na Bali a poté let zpět do Čech.

Den 17
Program pro ty, co si prodlouží cestu o Flores: Přílet do Prahy