BALI a GILI s reiki - mezi ohni

Bali

za

36 900

/osoba (1 371 €)

Termíny

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Mája Bílá

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Semináře osobního rozvoje ID cesty: 1808IDBAPS14
Ať už si věci mezi nebem a zemí pro sebe pojmenováváte jakkoliv, nebo třeba vůbec- na Bali  zkrátka nelze jinak, než jejich existenci vnímat v plné síle. Maličký ostrov vulkánů, v náruči tropických moří je prodchnutý magií, bizarně kontrastující s vymoženostmi moderního světa. Ale ani mobily za šerpami sárongů šamanům a vědmám neubírají na tajemném knowhow, prýštícím odkudsi z dávných rodových tradic jejich předků. V koloritu chrámů s rozeklanými vstupními branami a stupňovitými  hinduistickými pagodami, mezi rituály ohně a vody si budete připadat, že jste vstoupili do jiného světa.
 
Pohodová relaxace na jednom ze tří písečných ostrůvků Gili mezi Bali a Lombokem je doplněna možností práce s energií reiki, seznámení s touto starou harmonizačně-léčitelskou japonskou technikou, která je i mezi balijskými léčiteli ceněna pro svou účinnost. Těmito principy vás provede mist reiki Petr Chmelík. Případné způsobilé zájemce též zasvětí do I.a II. stupně mistrovské energie reiki.
 
Petr Chmelík, mistr reiki učitel
Na úplném začátku byl nepřekonatelný zájem o sci-fi, nadpřirozené a tajemné úkazy a mystiku.
První kurz Reiki absolvoval v roce 1995 a od té doby Reiki ovlivnila jeho život.
Velké zkušenosti z Reiki načerpal v International AssociationofReiki u Mistra Reiki ThDr. Mari Hall z USA a Mistra Reiki Dave Kinga.
Na mystické dráze prošel výcvikovými semináři Alberta V. Ignatěnka a semináře spojené s energií krajiny Pavla Kozáka.
Hlavní důraz klade na celostním přístupu k člověku a proto pracuje i jako akreditovaný externí kouč a absolvoval sebezkušenostní výcvik v oblasti komunitní a skupinové psychoterapie.
 
Více o Petrovi se můžete dozvědět na stránkách www.reiki.cz
 
Cesta je koncipována pro komorní skupinu 6-10 účastníků.
CENA OBSAHUJE
 
Ubytování se snídaní /ve dvoulůžkovém pokoji /11 nocí
Veškerý transport na Bali a Gili Air /dle programu
Veškerý program a vstupné uvedené v itineráři
Cvičení s Petrech Chmelíkem / dle itineráře
Česky mluvící průvodkyni po celou dobu pobytu
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEOBSAHUJE
 
Letenku Praha – Bali – Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se však bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 18 -24 000 Kč.)
Soukromé cestovní pojištění / lze zajistit u naší CK
Ubytování v jednolůžkovém pokoji / lez objednat za příplatek 5.900,- Kč
Jídlo mimo uvedeného
Program, transport a vstupné mimo uvedeného
 
Doporučené kapesné cca 450 Kč/den.

 

Den 1
Setkání na letišti, vzájemné seznámení a odlet z Prahy do Indonésie.

Den 2
V odpoledních/večerních hodinách přílet na Bali. Přejedeme rovnou do krásného nového hotelu se spa v nádherné oblasti balijské vysočiny v oblasti Sidemen. Zde se ubytujeme v centru uprostřed kopců a rýžových polí, pod nejvyšší sopkou Bali, horou Agung, kde dle pověstí sídlí Bohové. Zde strávíme 4 noci. Zahájení programu s lektorem reiki Petrem Chmelíkem- spojení s energií hory Agung.

Den 3
Program s lektorem reiki- dopolední meditace s reiki a posilování aspektu Země. Odpoledne procházka rýžovými poli. Dozvíme se zde, jak místní obdělávají půdu, podle čeho řídí setí a sklizeň a jaké plodiny tu rostou. Odpoledne je možnost využít místní relaxační masáže. Nebo zajistit léčebnou masáž místním šamanem (masáže nejsou součástí ceny zájezdu). Pro zájemce návštěva dětské nadace, kde se děti z okolních vesnic učí tradičním tancům a hře na tradiční rituální hudební nástroje. Ukážou nám, jak se vyrábí obětiny, a ke všem aktivitám se můžeme i přidat.

Den 4
Tento den vás čeká setkání s tradiční balijskou kuchyní. Den zahájíte na tržišti, kde uvidíte směsici všeho, co je třeba do domácnosti. Prodává se zde rozmanité exotické ovoce, obětiny do chrámů, tabák, slepice, koření, a mix všeho. Poté půjdeme navštívit tradiční dům, kde nasbíráte část surovin na dnešní vaření, do nádherné otevřené černé kuchyně. Zde bude probíhat lekce tradičního vaření. Domů si odvezete nejen vtipné a silné zážitky, ale též plná břicha lahodných pokrmů a i tištěné recepty všeho, co si uvaříte. Po té v pohodlí ubytování program reiki - práce s čakrami, posílení spojení se Zemí, elementem vody a elementem ohně.

Den 5
Dnes navštívíme největší chrám na Bali – Besakih - chrám Matku, jehož desítky chrámových komplexů se rozprostírají na úpatí nejvyšší sopky Bali, hory Agung. V nejvyšším chrámu si uděláme společnou tradiční ceremonii s modlitbou a meditací. Odpoledne – podvečer ohňový rituál Agni hotra v malém chrámu přímo v místě ubytování v Sidemenu. Hluboký zážitek aktivního podílení se na jedné z nejstarších původních indických hinduistických tradic se zpěvem manter.

Den 6
Ráno program reiki s lektorem- očistný rituál a meditace, dopoledne odjezd do přístavu Padang Bay a odjezd rychlolodí na ostrov Gili Air. Ubytování v krásném resortu s bazénem na severozápadním pobřeží ostrůvku, odkud je nádherný výhled na západ slunce nad Bali a jeho majestátní sopkou Agung. (3 noci na jednom místě.)

Den 7
Program na následující 2 dny: Program s lektorem- iniciace do 1. nebo 2.st. Reiki Relaxace na ostrově. Možnosti vyžití: šnorchlovací výlety– možnost sledování nádherných korálových zahrad, mořské obří želvy a jiný pestrý podmořský život, výborné mořské speciality, masáže a celkový odpočinek.

Den 9
Ráno přejezd rychlolodí zpět na Bali. A odsud přejezd do centra ostrova do městečka UBUD. chrám Goa Lawah / jeskyně netopýrů. Tento chrám je významný pro každého Balijce především proto, že zde probíhají zásadní ceremonie měsíc po kremaci. Ta je v Balijské kultuře zásadním předělem v cestě duše do další úrovně. Ubytujeme se v hotelu s krásnou zahradou přímo uprostřed městečka . Zde strávíme 4 noci. Večerní Ubud žije hospůdkami s hudbou, tanci, masážemi, představeními Ramajány, legongu a multikulturní společností.

Den 10
Relaxace a reiki s Petrem-meditace a otevírání třetího oka Možnost návštěvy tradiční balijské vědmy v nedaleké vesnici.

Den 11
Návštěva vodního chrámu Tirrta Empul s možností rituální očisty v posvátných pramenech- rituál Melukat. Odpoledne je možnost se podívat do vyhlášeného Opičího lesa a večer shlédnout tradiční rituální tanec Kecak dance.

Den 12
Herbal Walk: na Bali je stále silná a dochovaná tradice léčení bylinami a produkty z místních plodin. Projdeme se přírodou mezi rýžovišti za Ubudem, dozvíme se léčivých vlastnostech jednotlivých rostlin a občerstvíme se v kouzelném warungu, kde nám nositelka rodinné tradice místního léčení ukáže rostliny v reálu a i některé ochutnáme. Na závěr možnost nákupu bylinných produktů i tradiční přírodní kosmetiky. Odpoledne reiki s Petrem-reiki terapie a meditace na korunní čakru a relaxace v zahradě s bazénem.

Den 13
Dopoledne prostor na nákupy suvenýrů a volný program. V případě časové rezervy - dle letového řádu - možnost návštěvy chrámového okrsku Goa Gajah – tzv.sloní jeskyně s posvátnými sochami Šivova lingamu a údolím obřích posvátných stromů. odjezd na letiště. Poté odlet zpět do Prahy.

Den 14
Přílet zpět do Prahy.