Reflexní terapie na divuplném BORNEU

Malajsie

za

59 900

/osoba (2 342 €)

Termíny

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Petra Obrovská

Kategorie: Semináře osobního rozvoje ID cesty: 1809MABOPS01

To nejlepší  z Bornea

Borneo - Sabah, Brunej a Kuala Lumpur

Tato cesta je koncipována jako poznávací za perlami malajské části ostrova Borneo a přináší jedinečnou možnost dostat se pohodlně do blízkosti unikátní fauny a flóry tohoto ostrova. Borneo je třetí největší ostrov světa, který je charakteristický svým přírodním a kulturním bohatstvím. Budeme poznávat malajský stát Sabah, podíváme se do unikátního nezávislého sultanátu Brunaj a prohlédneme si Kuala Lumpur z výšky věží Petronas. Jednu noc strávíme na nádherných plážích nejsevernějšího bodu Bornea (Tip of Borneo), kde se setkává Jihočínské a Suluské moře. Navštívíme sanktuárium s orangutany v Sepilogu a projedeme se po dlouhé řece Kinabatangan uprostřed džungle, kde je možné vidět výjimečnou faunu a flóru Bornea. Pro zájemce bude možnost vyšlápnout na nejvyšší horu Jihovýchodní Asie Mt. Kinabalu.
To vše doplněné seminářem REFLEXNÍ TERAPIE JAKO ŽIVOTNÍ STYL.
 

To nejlepší z Bornea:

• Vysoké hory obklopené deštným pralesem plným orangutanů a spousty dalších divokých zvířat • návštěva sanktuária orangutánů v Sepilogu u Sandakanu
• Rozmanité vodní aktivity
• Nejvyšší hora Jihovýchodní Asie -  Mount Kinabalu, vysoká 4095 metrů
• Návštěva The Gomantong Caves, nejrozsáhlejší jeskynní systém Sabahu s milióny netopýrů
 
Fotky z cesty najdete zde.
 
CENA ZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Kuala Lumpur - Praha
Lokální lety v Malajsii a Bruneji
Ubytování se snídaní a jídlo uvedené v rámci programu
Plná penze v džungli na řece Kinabatangan
TRANSPORT – mikrobusy, taxíky, lodě
ČESKY MLUVÍCÍ PRŮVODCE, MÍSTNÍ PRŮVODCE, kde třeba
SEMINÁŘ S MANŽELI PATAKYOVÝMI
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Osobní cestovní pojištění
​Pojištění storna zájezdu
Jídlo kromě uvedeného
Program mimo uvedeného

 

Den 1
Odlet z Prahy do Kuala Lumpur.

Den 2
Přílet odpoledne do Kuala Lumpur. Ubytování v hotelu vedle Petronas Towers v centru města. Návštěva věží Petronas s vyhlídkou na město. Noční Kuala Lumpur. Večeře na rušné ulici Jalan Alor ve čtvrti Bukit Bintang. Večírek v baru.

Den 3
Dopoledne prohlídka města KL. Odpoledne přelet do nezávislého sultanátu Bruneje. Večerní návštěva místního rušného trhu a noční prohlídka mešit a jejich zahrad, které mají v nočním osvětlení pohádkovou atmosféru.

Den 4
Prohlídka hlavního města Bandar Seri Begawan s jeho nádhernými mešitami. Návštěva plovoucí vesnice s nemocnicemi školami a mešitami na vodě. Prohlídka muzea sultána a projížďka městem se zastávkou u sultánského paláce. Přelet do hlavního města Sabahu – Kota Kinabalu. Ubytování v luxusním resortu Nexus přímo na pobřeží Jihočínského moře. První část semináře.

Den 5
Pobřeží města Kota Kinabalu je lemováno malebnými tropickými ostrůvky. Ostrovy nabízí krásná zákoutí k relaxaci i možnosti šnorchlování. Budeme šnorchlovat na ostrově Sapi, kde jsou nejkrásnější pohledy na korálové útesy. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme plavat opičky, které tu tímto způsobem tráví svůj čas.Na ostrově Manukan můžeme krmit ryby přímo z ruky a relaxovat ve stínu palem.Odpoledne zakončíme BBQ (BBQ je v ceně zájezdu).

Den 6
Relaxace v hotelu. Seminář. Večerní návštěva interaktivní vesnice Mari-Mari. Vesnice se rozkládá uprostřed deštného pralesa a jsou zde ukázky obydlí a tradic různých kmenů žijících na Borneu – od lovců lebek po pirátské kmeny žijící na pobřeží. Můžete zde ochutnat rýžové víno, vyzkoušet si „plivnout“ jedové šípy, nebo vyrobit lano z místních stromů. Večerní návštěva je zakončena tradičními domorodými tanci, ke kterým se můžete přidat a večeří pod korunami stromů za zvuku cikád a jiné zvěře (večeře je v ceně zájezdu).

Den 7
Relaxace v hotelu. Seminář. Večerní návštěva pobřežního Filipino trhu. Zde je možné vidět stovky metrů stánků s čerstvými rybami, ovocem, zeleninou a sezónními produkty. Večírek v některém z místních barů.

Den 8
Relaxace v hotelu. Seminář. (Pro zájemce – fakultativně - možnost dvoudenního výšlapu na nejvyšší horu Jihovýchodní Asie Mt. Kinabalu.)

Den 9
Relaxace v hotelu. Seminář.

Den 10
Ranní let do Sandakanu. Návštěva sanktuária - světoznámé centrum, které se věnuje záchraně orangutanů. (V malajštině Orang = člověk a Hutang = les). Lehký trek džunglí. Odjezd k řece Kinabatangan. Ubytování v lodgi na břehu řeky uprostřed džungle. Odpolední projížďka po řece. V podvečer je možné sledovat v zátokách divoká zvířata. Mnoho druhů opic včetně endemických kahau nosatých. (V ceně zájezdu je snídaně, oběd a večeře)

Den 11
Brzy ráno vyjížďka na lodi. Kolem břehů řeky je možné někdy spatřit krokodýly, koupající se divoké slony, spousty ptactva a opic. Odpoledne odpočinek a relaxace. Noční lehká procházka džunglí. (V ceně zájezdu je snídaně, oběd a večeře).

Den 12
Přejezd zpět do Sandakanu. Po cestě zastávka v Gomantong Caves, kde se sbírají ptačí hnízda na výrobu polévky a léků na prodloužení vitality. Odpolední let do Kota Kinabalu. Ubytování v hotelu v centru města.

Den 13
Odjezd na Tip of Borneo. Nejsevernější cíp Bornea. Slévají se zde Suluské a Jihočínské moře. Vlny obou moří jsou v jiném směru. Jedná se o unikátní přírodní úkaz. BBQ na pláži. Koupání v moři. Večerní táborák na pusté dlouhé pláži. Koupání v moři za svitu měsíce.

Den 14
Dopoledne koupání na prázdné dlouhé pláži. V poledne odjezd zpět do Kota Kinabalu. Ubytování a odpočinek v hotelu s bazénem v centru města. Možnost nákupů suvenýrů.

Den 15
Přelet zpět do Kuala Lumpur a odtud let do Prahy.

Den 16
Přílet do Prahy.