Jemné ozdravování na Srí Lance

Srí Lanka

za

51 900

/osoba (2 013 €)

Termíny

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Mája Bílá

Kategorie: Semináře osobního rozvoje
Vědomý dotek, kraniosakrální terapie a meditace na Srí Lance – v zemi slonů, pláží, čajových plantáží, prastarých chrámů a nezapomenutelných výhledů.
 
Přidejte se na cestu, kde se setkáme s mnohým bohatstvím tohoto ne velmi rozlehlého ostrova. Pojedeme vlakem i tuk tukem přes překrásné čajové plantáže, budeme relaxovat na krásných písčitých plážích, navštívíme pestré buddhistické chrámy a ochutnáme pikantní místní kuchyni. Podíváme se do zahrady koření, kde zjistíme, jak se místní rostliny se používají v ajurvédské medicíně a můžeme se nechat i rozmazlovat na tradiční masáži.
 
Seminář je otevřen všem, kteří se zajímají o vědomý dotek, kraniosakrální terapii a principy Dechu života. Pomocí pasivní i aktivní meditace se ponoříme ke zdrojům svého klidu a spojíme se se silou jednotlivých živlů. Budeme se zabývat tím, co nám pomáhá naladit se a propojit s životodárným „Zdrojem – Dechem života“. Prozkoumáme vnímání dlouhých hlubokých rytmů a Dynamický klid na jednotlivých viscerálních orgánech a prohloubíme si dovednosti vědomého doteku ve spojení s živly a okolní přírodou. K tělesnému i emočnímu uvolnění budeme pracovat s dechem, hlasem i pohybem.
 
Lektoři
Bc. Markéta Bezůšková je lektorkou a terapeutkou kraniosakrální terapie(CST). Této metodě se věnuje od roku 1994. Vystudovala na FTVS UK ergoterapii a zdravotní tělesnou výchovu pro lidi se zdravotním postižením. Absolvovala tříletou sebezkušenostní část výcviku biosyntézy, práci s traumatem. Deset let se věnuje meditaci tibetského tantrického buddhismu. Čtyři roky vedla podpůrné skupiny pro lidi dlouhodobě pečující jako prevenci syndromu vyhoření. V současnosti vede semináře kraniosakrální práce pro laiky a podpůrnou skupinu základů psychohygieny. Specializuje se na děti s neurologickým postižením, má zkušenosti s metodou CST u novorozenců a kojenců. Pracuje také s dospělými metodou CST s prvky biosyntézy. Provází své klienty na cestě ke zdraví a integraci přirozených částí lidské bytosti.
 
Radek Neškrabal, BCST se věnuje alternativní medicíně a jejím různým směrům již od roku 1987. Vede odborné výcviky této metody v Praze a Ostravě pro laiky i odborníky fyzioterapeuty a zdravotníky. Dále se věnuje profesně Craniosacrální biodynamice, kterou absolvoval u Švýcarského mezinárodním institutu Craniosacrální biodynamiky ICSB. Od roku 2006 až do nynějška je součástí výcviků jako asistent a nyní i jako učitel ve výcviku. Jeho terapeutická práce má široké zaměření, má dlouholetou praxi s kombinovanými vadami u dětí i dospělých. Dále se věnuje detoxikaci dle MUDr. Jonáše. Osm let praktikuje Tibetský budhismus linie karma Kagju a zajímá se o Dzogchenový směr.
 
 
Prodloužení o cestu na Maledivy
Chcete si po cestování ještě odpočinout a zažít ten pravý ráj na zemi? Prodlužte si pobyt o relax na hodinu vzdáleném souostroví Malediv. Strávíme čtyři dny na krásném ostrově Dhigurah, který je uprostřed křišťálových tyrkysových vod a dopřejeme si zde zasloužený odpočinek po cestovatelském zážitku na Srí Lance. Je zde pro zájemce nabídka různých vodních a sportovních aktivit.
 
CENA ZAHRNUJE
 
Zpáteční letenka do Colombo
Veškerá doprava (kromě individuálních výletů)
Ubytování kategorie 3***  se snídaní 
Výlety včetně vstupného
Seminář 
Česky mluvící průvodce
Zákonné pojištění CK

CENA NEZAHRNUJE
 
Víza na Srí Lanku (můžeme zajistit za 1200 Kč) 
Individuální cestovní pojištění
Individuální program mimo itinerář
Poplatek za víza
Obědy a večeře
​Pojištění storna zájezdu
Masáže
Příplatek za jednolůžkový pokoj
 
S sebou doporučujeme kapesné cca 250,- Kč na den.
 
Individuální pojištění vč. storna zájezdu můžeme zajistit za 1050 Kč. Pojistné krytí najdete zde (balíček A60).
 
 
 
Prodloužení o cestu na Maledivy
 
 
CENA ZAHRNUJE
 
letenku ze Srí Lanky do Male
Transfer na Maledivách
Ubytování na Maledivách v hotelu kategorie 4****se snídaní
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Fakultativní výlety na Maledivách
Příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji
Stravování (obědy a večeře)
 
S sebou doporučujeme kapesné cca 350,- Kč na den

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet do Colomba, přejezd na pláž ve městečku Mirissa, ubytování.

Den 3
3. -8. den: V těchto dnech budou probíhat semináře. Mimo semináře je možnost navštívit nádhernou pláž v Mirisse či využít některých z fakultativních výletů – užijte si výlet lodí a přibližte se tak k oblíbeným mořským tvorům – velrybám a delfínům nebo můžete šnorchlovat a pozorovat podmořský život. Relaxujte při ajurvédských masážích. Poznejte místní kulturu ve vedlejším městečku Galles s unikátní architekturou a holandským opevněním. Výlet loďkou za poznáním srílanské fauny a flóry – například skořicový ostrov či chrámy.

Den 9
Přejezd do městečka na úpatí hor - Ella. Připravte se na nezapomenutelné výhledy na okolní zeleň.

Den 10
Půldenní výlet k Little Adam’s Peak – nenáročný výstup přes čajové plantáže, kde se vám naskytne nádherný výhled. Osvěžíme se u vodopádu a zastavíme se i u nejznámějšího 9ti obloukového mostu.

Den 11
Dnes popojedeme vlakem a strávíme celý den na nejznámějších čajových plantážích Lipton Seat.

Den 12
Přejezd do královského města Kandy. Cestou se zastavíme v zahradě, kde se dozvíme, jak se pěstují různé druhy koření a bylin, které se využívají v ajurvédě. Ubytování.

Den 13
Ráno se vydáme na návštěvu královské botanické zahrady, večer se zúčastníme ceremonie v nádherném prostředí chrámu Buddhova zubu.

Den 14
Dopoledne volný program, odpoledne přejezd do Negomba, kde si můžete užít ajurvédskou masáž.

Den 15
Po poledni přílet do Prahy. Program pro ty, co si prodlouží pobyt na Maledivách: ráno odlet do Male a přejezd na

Den 16
Program pro ty, co si prodlouží pobyt na Maledivách - 16. - 17. den: relaxace na Maledivách,na ostrově Dhigurah, koupání, volný program.

Den 18
Relaxace, koupání, volný program. Kolem jedenácté večer odlet z Malediv.

Den 19
Kolem poledne přílet do Prahy.