Jógový zálet na BALI, FLORES a KOMODO

Bali, Indonésie

za

59 900

/osoba (2 314 €)

Termíny

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Petra Obrovská

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Semináře osobního rozvoje ID cesty: 1810IDBAPS12
Jógová praxe na magickém Bali, ostrově bohů, cestování po nádherném ostrově Flores a romantická plavba za korálovými rybkami, mantami a draky na ostrov Komodo. Návštěvy chrámů, pestrobarevný podmořský život, bílé i růžové pláže, zelená rýžová pole, různobarevná vulkanická jezera, tradiční vesnice, úžasná indonéská kuchyně. A k tomu jóga. Hatha jóga a tantrická jóga zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti. Někdy je dobré poodstoupit z našeho zaběhnutého režimu a vidět sami sebe i svět s nadhledem a lehkostí, která je Bali vlastní. (Sebe)poznávací zájezd.
 
Spolu s našim již tradičním oblíbeným jógovým záletem na Bali s Dagmar Volfovou vám přinášíme cestu na nádherné ostrovy Flores, Rinca a Komodo. Tato cesta je kombinací jógového pobytu s kouzelnými cestovatelskými zážitky uprostřed nádherné přírody čtyř indonéských ostrovů.
 
BALI
V první části zájezdu nás přijme ostrov Bali, který svojí mírumilovnou a klidnou energií přímo vybízí k nalezení harmonie nejen v našich myslích, ale také na tělesné schránce. Navštívíme "město jógy a spirituality" Ubud, balijské chrámy, zažijeme tradiční modlitby a rituály ale hlavně se budeme věnovat sobě, jógové praxi a seminářům v klidné všeobjímající zeleni retreat centra na balijské vysočině.
 
FLORES
Druhá část nás zavede na jedinečný ostrov Flores, který vyniká malebnou scenérií majestátných vulkánů a horských jezer. Navštívíme tradiční vesničky, zjistíme, jak se tkají tradiční oděvy, projedeme kávové plantáže a rýžoviště s pasoucími se vodními buvoly a podnikneme cestu na pohoří duchů – Kelimutu. Je známo díky svým třem barevným jezerům: tyrkysovému, hnědému a černému. Různobarevnost jezer je způsobena odlišnými horninami. Nikdy není předem známo, jakou barvu budou mít. Naše těla zrelaxujeme na panenské pláži Koka, která má tvar srdce.
 
RINCA a KOMODO
Cestu zakončíme romantickou jízdou lodí mezi nádhernými plážemi s bílým a růžovým pískem, která nás zavede za komodskými draky na ostrově Komodo a Rinca. Strávíme dva dny na lodi a budeme proplouvat mezi desítkami panenských ostrovů. Zde se také ponoříme do křišťálových hlubin, kde je možné spatřit manty, želvy, korály, korálové rybky a vzácné druhy mořských živočichů. Na Manta pointu, kde se zastavíme, je možné sledovat i stovky dovádějících 3m dlouhých mant.
 
JÓGA
Jedná se o jemný styl jógy. Budeme se v duchu prázdnin věnovat celkovému uvolňování a také práci s energií a čakrami – tj. tantrické hatha józe neboli čakra józe. Pozornost půjde i k našem tělu a jeho naslouchání: poznávání svého vnitřního prostoru, svých energetických orgánů – čaker. Vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Jógová praxe nám přináší vnitřní propojení, uvědomění a procítění. Podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě. Během jógových lekcí v pomalejším tempu si vysvětlíme a vyzkoušíme účinek jógy nejen na naše fyzické tělo, ale i na proudění energie v něm pro podporu vitality, sebe-vědomí, nadhledu a radosti ze života. Ochutnáte sami na sobě léčivý vliv jógy na emoce a mysl. Závěrem vždy úžasně zrelaxujete během vedené relaxace jóga nidra, která pomáhá rozpouštět tenze a osvobozuje mysl.
Pro jógovou část cesty budeme mít k dispozici nádherné prostory retreat centra s vynikající vegetariánskou plnou penzí. Užijte si mj. "tichý den" a těšit se můžete i na kratší bloky seminářů na témata "jak funguje jóga" - tajná tantrická know how, která se na běžných lekcích nedozvíte, objevování svého vlastního potenciálu skrz pochopení energetiky čaker a také základy ajurvédy a očistných technik, abyste věděli jak na ně, budete-li mít chuť někdy je vyzkoušet. V lehkosti a jemnosti se zkrátka zanoříme do prázdninové atmosféry a času na sebe a pro sebe v okouzlujícím prostředí balijského ráje.
 
Lektorka: DAGMAR VOLFOVÁ
Lektorka tantrické jógy a rituálů, hatha jógy, jógy se spirální dynamikou a jemné uvolňující práce s tělem a myslí… a také biochemička a technolog potravin. Po 5 letech strávených v Indii a Thajsku studiem jógy a tradiční tantry nyní v ČR i ve světě provází na cestě za vnitřním poznáním.
 
Více info o józe, jógových cestách a také seminářích a lekcích v ČR: www.simhayoga.cz
 
 
CENA ZAHRNUJE
 
Zpáteční letenku do Indonésie a zpět
Veškeré vnitrostátní přelety v Indonésii
Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3***
Plnou vegetariánskou penzi v retreat centru v Sidemenu
5 dní s jógou vedenou Dagmar Volfovou
Poznávací program na Bali, Floresu i Komodo včetně vstupného
Veškerý transport na Bali, Floresu a Komodo
Česky mluvícího průvodce
Místního průvodce na Floresu a Komodo
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Soukromé cestovní pojištění
Pojištění storna zájezdu
Obědy a večeře
Příplatek za ubytování v pokoji pro jednu osobu
Program nad rámec uvedeného
 
Doporučené kapesné cca 400 Kč/den.

 

Den 1
Odlet z Prahy do Denpasaru.

Den 2
Ve večerních/nočních hodinách přílet na Bali – přejezd do městečka Ubud, ležícího v centrální části ostrova, kde si odpočineme a naladíme se na energii Bali.

Den 3
Relaxace, možnost relaxačních masáží, nákupů... Pro zájemce výlet na chrám sloní jeskyně - Goa Gajah (volitelný program dle chuti). Odpoledne přejezd do nádherného retreat centra v Sidemenu, kde se budeme soustředit především na jógu, klid a objevování našeho vnitřního světa.

Den 4
Dopoledne relaxace po cestě. Odpoledne pro zájemce návštěva dětské nadace, kde se děti z okolních vesnic učí tradičním tancům a hře na tradiční rituální hudební nástroje. Ukážou nám, jak se vyrábí obětiny, hraje na gamelan a tančí. Ke všem aktivitám se můžeme přidat. Večer začínáme s lekcemi jógy, která nás bude provázet celým pobytem v retreat centru. Jedná se o jemnější styl – tantrická hatha jóga s aktivací čaker pro harmonizaci proudění energie v nás.

Den 5
Ranní jóga a během dne první blok semináře na téma jak funguje jóga a co jsou to „stupně jógy“ – nejedná se o stupňování náročnosti fyzického cvičení pro větší svaly, nýbrž osobní cestu ke své vnitřní síle a skrytému potenciálu. Dozvíte se více z tajů jógy a praktické využití v denních činnostech a běžném životě. Odpoledne se zúčastníme ohnivé ceremonie (očistný rituál) Puja Agni Hotra.

Den 6
Ranní jóga. Druhý blok semináře na téma čakry – tradiční tantrické know how a jak rozvíjet náš vnitřní potenciál a pracovat se svými dary. Relaxace v zeleni retreat centra. Tichý den. Večerní jóga.

Den 7
Ranní jóga. Procházka rýžovými poli. Dozvíme se zde, jak místní obdělávají půdu a jaké plodiny tu rostou. Odpoledne seminář na téma základy ajurvédy a jógové očistné techniky a jak a kdy na ně doma během roku. Večerní jóga.

Den 8
Ranní jóga a základy meditace. Návštěva nejvýznamnějšího chrámového komplexu na Bali - chrámu Besakih, tzv. Chrámu Matky, kde vyzkoušíme tradiční balijskou modlitbu. Přejezd do městečka Ubud ležícího v centrální části ostrova. Večerní jóga a meditace.

Den 9
Přejezd na letiště a přelet do města Maumere na ostrově Flores. Návštěva kolektivu tkadlen LepoLorun, kde uvidíme, jak z bavlníku a dalších přírodních surovin složitým a zdlouhavým procesem vzniká pod rukami místních žen nádherný tkaný tradiční oděv zvaný ikat, kulturní dědictví Floresu. Nocleh v Maumere.

Den 10
Výlet na Koka Beach, nádhernou panenskou pláž srdcovitého tvaru s bílým pískem. Z křišťálové vody je při koupání vidět dechberoucí zvedající se pohoří. Přejezd do vesnice Moni.

Den 11
Východ slunce nad sopkou Kelimutu, skrývající tři různě barevná jezera, kam podle legendy odcházejí duše zemřelých. Návštěva vesnice Saga, umístěné v kopcích s nádhernými výhledy na okolní hory a vodopády. Místní lidé žijí stale v souladu s přírodou a místními tradicemi. I když jsou silně věřícími katolíky, všechny životní události jsou i nadále posvěceny tradičními animistickými rituály v kopcích nad vesnicí. Přelet z Ende do Labuan Bajo.Večer návštěva rybího trhu.

Den 12
Plavba lodí kolem panenských ostrovů. Návštěva ostrovů Rinca a Komodo s endemickým druhem ještěrů tzv. komodských draků. Děsivě vypadající příšery sice leží líně, ale jsou stále ve střehu. Na těchto ostrovech je možné vidět jeleny pasoucí se a odpočívající na pláži. Koupání a šnorchlování na okolních ostrovech. Nocleh na lodi u romantické Pink Beach.

Den 13
Koupání a šnorchlování u romantických ostrůvků. Možnost sledovat například mořské želvy, kochat se nádhernými kopcovitými scenériemi a bělostným pískem ostrůvků a nechat se kolébat jemnými vlnkami oceánu. Zastávka na Manta Pointu - koupání s mantami. Na tomto místě jsou manty vidět po celý rok. Životním zážitkem je zašnorchlovat si s těmito obrovskými nádhernými mořskými živočichy. Je možné je sledovat i z lodi. V některých momentech jich zde můžou být I stovky. Při západu slunce návrat do Labuan Bajo

Den 14
Relaxace v hotelu s bazénem, přelet do Denpasaru. Let zpět do Prahy.

Den 15
Přílet do Prahy.