MADEIRA se seminářem - Ajurvédská praxe, masáže a meditace

Madeira, Portugalsko

za

32 900

/osoba (1 301 €)

Termíny

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Irena Křivánková

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Semináře osobního rozvoje

Vydejte se s námi na cestu na ostrov věčného jara, na ostrov sopečného původu v atlantickém oceánu, plného květů a vavřínových pralesů. Rozeklané útesy s mimózami, orchideje a anturie nejen na tržištích a v květináčích, ale jako divoce rostoucí vegetace vyšších poloh láká milovníky přírody z celého světa.

Zapomeňte na slunění a hodinové koupání v moři, zde se jedná o Madeiru! Malý ostrov, který si turisty podmaňuje nádhernou divokou přírodou, volnějšími i drsnějšími výšlapy po horách a také svým vínem.

 

Můžete spatřit původní barevné trojúhelníkové domečky v Santaně, kam byste ubytovali skřítky, slaměné střechy vesnic, kam vás mohou přivést cestičky podél zavlažovacích kanálů – levad, kterých je na Madeiře více než neuvěřitelných 2000 Km , úchvatné botanické zahrady nad hlavním “fenyklovým“ městem Funchalem, stařenky nabízející cípaté kulichy a ponča z ovčí vlny…

 

Na naší cestě tímto magickým ostrovem se setkáme s drsnou vulkanickou krajinou, výhledy z jedněch z nejvyšších vyhlídkových míst Evropy a také nádhernými stezkami kolem Levád. Kontrastem k drsným útesům a divokému oceánu bude meditační program, který nás zavede do zákoutí naší duše a provede nás teorií i praxí ajurvédských masáži.

 

Vítejte v zelené zahradě (tak trochu) ztracené v Atlantiku!!!

 

.
 
Ajurvéda s Vladimírem Mazalem
 
Pan Vladimír Mazal je zkušený lektor. K ajurvédě se dostal přes orientální medicínu z Číny, Kazachstánu, Indie a Tibetu. Postupně pronikal do podstaty ájurvédské medicíny, jako celostní a všeobsahující vědy - vědy o životě. Pod vedením Govindy Rajpota, spolu s průběžnou praxí, v mezinárodním ájurvédském centru Tapovan ve Francii, se od roku 2005 začal plně profesně věnovat ájurvédě, ájurvédským dátásnéhan masážím, tak, jak je učili učitelé z indického Rádžastánu. V roce 2008 si založil vlastní centrum zaměřené na potřeby ajurvédské medicíny v překrásném prostředí Českého Ráje. V rámci pobytu nás čeká nejenom poznání našeho těla a seznámení s ajurvédskými principy, ale také nauka rehabilitačních cviků a psychických přístupů a teorie a praxe ajurvédských masáží.
Více informací o panu Mazalovi najdete zde: https://www.ajurveda.top/
CENA ZAHRNUJE
 
Zpáteční letenku Praha – Madeira – Praha
Veškerý transport
Ubytování v krásné vile Casas de Levada se zahradou https://www.casasdalevada.com/index.php/en/ -  7 nocí se snídaní
Vstupné
Meditační bloky, kurzy ajurvédských masáží s p. Mazalem
Česky mluvící průvodkyni po celou dobu cesty
Veškerý servis CK
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Soukromé cestovní pojištění
Příplatek za ubytování v pokoji pro jednu osobu
Program mimo uvedeného
Jídlo mimo uvedeného
 

 

Den 1
Seznámení na letišti, odlet z Prahy do Funchalu. Přílet v pozdních nočních hodinách a ubytování v nádherném klidném prostředí lavad - http://www.casasdalevada.com. Po celou dobu pobytu na jednom místě.

Den 2
Ranní rozcvička před snídaní na terase. Dopoledne relaxace po cestě. Krátká procházka po okolí / cca 2 hodiny.Ukázka a následná praxe ajurvédských masáží. Večerní meditační cviky.

Den 3
Ranní rozcvička před snídaní. Po snídani se vydáme prozkoumat hlavní město Madeiry-Funchal. Navštívíme nádhernou katedrálu Sé, radnici, nejstarší klášter Santa Clara, tržnici s květinovým a rybím trhem, Guvernérskou zahrada, úžasnou tečkou bude ochutnávka tradičních vín Madeira v místních sklepích.Večerní meditační cviky.

Den 4
Ranní rozcvička před snídaní. Po snídani začneme objevovat severo-západ ostrova: popojedeme do Porto Moniz s jezírky v pobřežních skalách přes krajinu s terasovitými políčky, vodopády na cestách (Ribeira da Janela), černou písečnou pláž v Seixal. Trasa povede přes proslulé vyhlídkové místo Madeiry Encumeada s úžasnými výhledy na horské masívy a údolí. Krajinou vavřínových pralesů se dostaneme do oblasti zvané přímo Laurissilva Forest. Na konec nás čeká návštěva městečka Sao Vicente. Večerní meditační cviky.

Den 5
Ranní rozcvička před snídaní. Relaxační den. Večerní meditační cviky.

Den 6
Cílem dne bude Údolí jeptišek. Vyjedeme na vyhlídkový bod Eira do Serrado s nádhernými výhledy a pohledem do chřtánu někdejšího sopečného kráteru, kde se od 16.století- v izolaci schovaná před piráty- rozrostla vesnice Curral da Freiras, dnes obklopená specifickou vegetací kaštanovníků, ze kterých obyvatelé pečou tradiční koláče a vyrábí likéry. Vesnici si prohlédneme, ochutnáme místní produkty a cestou zpět do Funchalu se zastavíme v Camara de Lobos, přímořské vesnici, kde při svém pobytu maloval W. Churchill místní kolorit. Ochutnáme tradiční madeirský alkohol poncha. Večerní meditační cviky.

Den 7
Ranní rozcvička před snídaní. Relaxační den. Večerní meditační cviky.

Den 8
Odlet do Prahy.