Magická SEVERNÍ INDIE s meditacemi a jógou

Indie

za

43 900

/osoba (1 733 €)

Termíny

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Dagmar Volfová

Kategorie: Semináře osobního rozvoje
 
 
Jóga a spočinutí v čirém bytí u posvátné řeky Gangy a v zeleném podhůří Himalájí… s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Připojte se k cestě plné chutí, vůní, zážitků a jógy s Dagmar Volfovou, která v této části Indie dlouhodobě pobývala, studovala a také vedla jógové centrum. 
Dharamsala a Rišikéš – buddhistická a hinduistická Indie. Dva rozdílné světy v jedné zemi. 
 
Po přistání na indickém subkontinentu spočineme v podhůří Himalájí u posvátné řeky Gangy na jejím horním toku v nezapomenutelném Rišikéši. Ač se mu přezdívá hlavní město jógy, učaruje nejen jogínům. Jógoví příznivci se mohou těšit na tantrickou hatha jógu s Dášou a k tomu velkou nabídku jógy s místními učiteli, meditace u Maa Gangy, očistné koupele, hindu tradiční rituály, návštěvy chrámů, meditace v jeskyni, setkání se sadhuy v horách. Můžete si užívat úžasného městečka Rišikéš se vším, co nabízí, pochutnat si na báječné indické kuchyni i neopakovatelných exotických ovocných salátech, navštívit ašrám, kde pobývali The Beatles a spočinout u řeky Gangy, dopřát si očistnou koupel v této horské řece, být součástí pulzující spirituality obřadů Ganga Aarti a samozřejmě, seznámit se s Indií všemi smysly. Navštívíme i Kankhal – samadhi místo oslavované svaté ženy SriAnadaMaiMaa a posvátné město Haridwar na řece Ganze s velkolepými ceremoniemi a rituály.
 
Magická hindu Indie je plná nevšedních zážitků. 
 
Po přesunu do severovýchodní části Himalájí zklidníme mysl a protáhneme tělo ve vesničce Dharamkotu u městečka McLeodGanj v oblasti Dharamsala, kde sídlí tibetská exilová vláda a Jeho Svátost Dalajláma.  Ráno si společně zacvičíme hatha jógu vycházející z tantrických proncipů práce s energií a čakrami a případné zájemce pak také naladí meditace v buddhistickém centru Tushita (tip Dáši, která tu absolvovala meditační retreat a místní ranní drop in meditace jsou blahodárné i pro cestovatele, kteří mají chuť jen okusit buddhistické mindfulness meditace). Poznáme střípky tibetské kultury, navštívíme chrám Jeho Svátosti, kde se denně modlí desítky tibetských mnichů v tradičních rudých róbách. Termín cesty jsme přizpůsobili tak, abychom se (pokud získáme na místě povolení) mohli zúčastnit i učení Jeho Svátosti v chrámu v MacLeodGanj. Velmi naplňující zážitek.
Bude také hojnost času užít si čiré bytí a rozjímání v místní zeleni s plápolajícími tibetskými modlitebními praporky a skvělou tibetskou a indickou kuchyní a výlet k vodopádům. 
Na závěr se pak vydáme z hor zpět do divutvorného Dillí, odkud je to už blízko do Agry k věhlasnému pomníku lásky, Taj Mahalu.
 
Jaká je severní Indie?
 
Kouzelná, divoká, osobitá, hlučná i tichá, melodická, okouzlující, plná báječných chutí, spirituální, nezapomenutelná. I taková je Indie. Ale těžko popsat slovy. Každý má jiný zážitek, vjem, pocit, pro každého je Indie něčím osobitým, nezopakovatelným, zkrátka místo, které pohltí všechny vaše smysly a okouzlí vás… po svém.  
Láká vás vydat se do lůna spirituality, země, kde se mísí různá náboženství, spirituální směry a i vy si zde můžete namíchat svůj osobitý koktejl? S respektem k místní kultuře, s pokorou a přesto sami, u sebe, v zeleni a u posvátné řeky Gangy, na obřadech, v chrámech, v ulicích i na jógových setkáních. Indie dýchá, pulzuje a okouzlí vás. Necháte se?
 
O lektorce:
 
Ing. Dagmar Volfová  ~  Kala Aryavrat
Po 6 letech strávených v Indii a Thajsku učí jemnou tantrickou hatha jógu a vede rituály v různých koutech ČR a na záletech na Bali, do Indie a Indočíny. Provází na cestě za vnitřním poznáním.  
 
"Jóga je pro mě společník na mé osobní cestě. Ta vedla po studiích biochemie a potravinářské technologie a následném budování kariéry k výraznému zpomalení, když mé tělo zatáhlo za záchrannou brzdu a prostě vyplo některé okruhy. Bylo potřeba něco změnit. Hardware i software. Opustila jsem práci produktové manažerky a má cesta za (sebe)poznáváním mě vedla do různých koutů Indie, Thajska, Irska, na Bali a nakonec zpět do Čech, abych pochopila, že možná nejzáhadnější cesty, které podnikáme, jsou dovnitř, do svého nitra. 
A někdy ten odstup od "běžného fungování" je důležitý, proto nyní stále ráda provázím i na reteatech v zahraničí.
S cestou za jógou a osobní cestu s jógou přišlo mnohé a já se i díky ní učím neočekávat a být opět zvědavá a zvídavá. Naslouchat svému tělu, dát mu pozornost a zpomalit. Zjemnila jsem přístup k sobě i k jógové praxi – osobní i lektorské. Věnuji se především tantrické józe a tanci, které se zaměřují dovnitř, do našeho systému, pracují s čakrami a prouděním životní energie v nás. Tantrická jóga je zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti.
Více info o józe, jógových cestách a také seminářích a lekcích v ČR: www.simhayoga.cz  
 
CENA ZAHRNUJE
 
letenku Praha - Dillí - Praha
letenku Dillí - DehraDun
tantrickou hatha jógu s Dášou (1x denně v Rišikéši a Dharamsale)
přepravu mezi jednotlivými destinacemi
zajištění výletů (Kankhal, Haridwar, Nilkant, Kunjapuri včetně průvodce a dopravy)
vstup na Taj Mahal
ubytování bez stravy
 
CENA NEZAHRNUJE
 
soukromé cestovní pojištění
pojištění storna zájezdu
stravu (počítejte cca 800 RS na den tj. ca 300 Kč/den)
volitelné lekce jógy s místními učiteli (počítejte cca 200 RS/lekce tj. 80 Kč) 
vízum (vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze, lze požádat CK o asistenci)
alternativní výlety nad rámec cesty: výšlap na horu Triund (cca 600 Kč s průvodcem a přespáním na hoře Triund), nebo pro náročné cestovatele výlet k zlatému chrámu (Golden Temple) a kultovní kulturní přehlídce na indicko-pakistánské hranici (celodenní, jede se taxi, počítejte ca 1000 Kč).
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Odpolední přílet do Dillí, přestup na letadlo do Dehradunu. Z Dehradunu pojedeme taxíky do nedalekého Rišikéše. Ubytování v městečku Rišikéš, odpočinek po cestě. Následujících 6 nocí ubytování v hotelu v blízkosti posvátné řeky Gangy.

Den 3
Den 3 - 8: Následující dny strávíme několika výlety a poznáváním tohoto městečka a jeho okolí. Má mnoho co nabídnout. Rišikéš pulzuje hinduistickými obřady, chrámy a všudypřítomnou jógou v nejrůznějších podobách. Rišikéš je městečko na břehu posvátné řeky Gangy (tyrkysové ledovcové horské řeky) s magickými obřady Ganga Arti (oslava bohyně řeky Gangy), kde se můžete oddávat józe v nepřeberných stylech a pohledech, které Indie může nabídnout. V našem programu máme 1x denně lekce jógy s Dášou a také několik skvělých výletů: do posvátného města Haridwar s ceremoniemi oslav Gangy – Ganga Arti (a město, kde se konává KumbMela – posvátná koupel v Ganze) a do blízkého městečka Kankhal. S hindu knězem Ramem také vystoupáme ke chrámu Kunjapuri na východ slunce nad himalájskými kopci a navštívíme jeden z nejvýznamnějších místních chrámů boha Šivy – Nilkant a přilehlou posvátnou jeskyni, kde tradičně sídlí sadhuové oddávající se meditaci. Termín cesty jsme uzpůsobili i tak, abychom v Rišikéši, což je významné hindu poutní místo plné chrámů, strávili i část posvátného devítidenního období zvané Navaratri a mohli se zúčastnit rituálů v chrámech a pro zájemce i ohnivé ceremonie v místě, kde Dáša strávila mnoho měsíců studiem, rituály a meditacemi. Poslední den v Rišikéši bude odpočinkový a bude následovat noční přejezd na severozápad do horské oblasti Dharamsala.

Den 9
Den 9 - 14: Brzy ráno přijedeme do oblasti Dharmasala. Program na následujících 5 dní: pobyt v blízkosti městečka MacLeodGanj v zeleném prostředí himalájských lesů (bydlet budeme v penzionu v zeleni), denně možnost lekcí jógy s Dášou a také meditací v blízkém nádherném buddhistickém meditačním centru Tushita (Mahayana tradice buddhismu v jehož čele stojí Jeho Svátost Dalai Lama), návštěva chrámu Jeho Svátosti Dalai Lamy, meditace v chrámu (případně návštěva jeho přednášky), návštěva tibetské a indické školy, tibetského kulturního centra a muzea tibetské historie. Pro jógové nadšence možnost místních jógových lekcí v městečku McLeodGanj, popř. výšlap na horu Triund (s přespáním), nebo alternativně kratší půldenní trek k vodopádu Dharmakot (jemná horská procházka). Pro cestovatele poznávací také možnost celodenního výletu ke Golden Temple a velké přehlídce na indicko-pákistánské hranici (celodenní taxi výlet).

Den 14
Večer cesta do Dillí.

Den 15
Ranní návštěva Taj Mahalu a přejezd zpět do Dillí, odpočinek před cestou.

Den 16
Brzký ranní odlet do Prahy a přílet v odpoledních hodinách.