BALI srdcem

Bali

za

34 900

/osoba (1 388 €)

Termíny

  • od 07. 02. 2020 - do 19. 02. 2020 (kód: 2002IDBAPS02)

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Majka Dubová

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Semináře osobního rozvoje

ZAŽIJTE BALI V SOULADU SE SEBOU A SVÝM ŽIVOTNÍM PŘÍBĚHEM

 

Pobyt, který jsme pro vás spolu s lektorkou Marcelou Bachtiari Vackovou připravili, nabízí prožít čas zaměřený na sebe. Ve spojení s jógou, meditací, rituály, očistou, odpočinkem a silnou energií nádherného ostrova Bali budete mít možnost se naladit na svoji duši a svůj životní příběh a otevřít srdce k jeho následování. Rovněž poznat krásná místa ostrova Bali, seznámit se s místními tradicemi, rituály, obřady a bežným životem lidí, nechat se okouzlit tropickou přírodou, jejími barvami a vůněmi.
 
Pobyt bude rozdělen do dvou částí:
 
1/ Retreat - 6 dní (Ubud)
 
Bude zejména o zastavení, ztišení a prohloubení spojení se sebou samými. Každé ráno a podvečer budeme praktikovat jógu. Protahovat tělo, otevírat se, vědomě dýchat, vnímat jak se cítíme, nalaďovat se na naše potřeby. Naučíme se jednoduché sestavy, které můžete po svém návratu dále praktikovat. Mantry a jógové meditace pomohou zklidnit naši mysl a zaměřit pozornost na naše sny a touhy, které chceme následovat. Pro každého bude připravena mala, prastará meditační pomůcka v podobě náhrdelníku se 108 korálky (rudrakša s růženínem/tyrkysem), který se používá při odříkávání manter.
 
Strava během retreatu bude pestrá a lehká, aby podpořila očistný proces a otevření se své intuici a hlasu vesmírné síly v nás. Můžete se těšit na čerstvé džusy a smoothie, čerstvé ryby, rýži všech barev, čerstvé ovoce a raw food speciality. Ochutnáte také speciality balijské kuchyně.
 
Masáž a energetické léčivé sezení budou součástí retreatu.
 
Budete mít využít osobní konzultace/koučování.
 
Jedinečným zážitkem bude tradiční balijský očistný rituál zvaný Melukat. Rituál spočívá v omytí hlavy a vlasů, popř. celého těla v jednom ze svatých pramenů na Bali. Je tradičně prováděn při zvláštních příležitostech, kdy je záměrem neutralizovat negativní aspekty lidského bytí, očistit se, nechat odejít staré a otevřít se novému.
 
Součástí retreatu bude výlet na magické chrámy na Bali. Jejich síla, krása a historie budou v mnohém inspirujícím zážitkem.
 
Pro zájemce bude možnost navštívit místo zrození nového života - kliniku přirozeného porodu Bumi Sehat. Zakladatelka Robin Lim je světově známá a spolu se s svým týmem poskytuje především místním ženám bezplatnou péči v těhotenství, během porodu i po porodu. Mám s klinikou osobní zkušenost s vlastními porody a věřím, že i pro vás to může být zajímavá zkušenost.
 
Také vám nabídneme možnost si jedno ráno přivstat a vyšlápnout si za východu slunce na vrchol sopky Batur v pohoří Kintamani.
 
Během retreatu budeme sdílet společně i ve skupině. Naslouchat, prožívat, podporovat se, inspirovat se… Jak se říká, nic není náhoda a naše vzájemná setkání sehrávají důležitou roli na naší cestě.
 
V závěru retreatu si každý vytvoří svou mandalu srdce, která vás bude provázet i po vašem návratu domů.
 
 
2/ Odpočinek u moře, poznávací výlety a další aktivity, 5 dnů (u moře).
 
Druhá část pobytu bude v resortu u moře, kde můžete naplno odpočívat, užívat si, cestovat a vnímat krásu Bali.
Bude tu s Vámi také Marcela a doplní odpočinek o jógu.
 
 
Marcela o sobě:
 
Po mnohaletých zkušenostech s prací v oblasti lidských zdrojů pro mezinárodní firmy a vlastního podnikání v oblasti seberozvoje a koučování, mne jógová praxe přivedla k rozhodnutí se vydat do světa a otevřít se novému a nepoznanému. Odjela jsem do Indie na trenérský výcvik ashtanga jógy v Rišikeši. Byla to jedinečná zkušenost, která nasměrovala mé další kroky. Odcestovala jsem do Nepálu a odtud mě osud zavál na Bali. Prožila jsem zde řadu zkoušek, které mě však pozvolna posouvaly k otevření nové kapitoly mého života. Potkala jsem životního partnera a na Bali už zůstala. Dnes máme dvě děti, které se na Bali narodili a žijeme střídavě v Ubudu a v Praze.
Během poměrně krátké doby se mi změnil život od základu. Každodenní život v jiné zemi, s velmi odlišnou kulturou, tradicemi a historií. Rodinný život, který propojuje západní a východní životní hodnoty a způsob života obecně… Cesta je to plná výzev. Má jogová praxe se vyrazně proměnila. Je pomalejší, více intuitivní, ne tak fyzicky náročná, ale o to s hlubším prožitkem.
Těším se na viděnou na Bali, na společné zážitky, naladění, objevování, odevzdání, tvoření… jednoduše řečeno na vše co přijde!
 
 
 
Co na cestě zažijeme:
  • Retreat a jóga pod vedením Marcely Bachriati Vackové
  • Relaxace
  • Návštěva energeticky silných míst ostrova Bali a nejvýznamnějších chrámů Bali
  • Sounds healing v Pyramids of Chi
  • Tradiční rituál Melukat
  • Léčebné a relaxační masáže
  • Nádhernou kulturu ostrova Bali
  • Výtečnou kuchyni
  • … a mnohé další.

 

Recenze účastnice letošní cesty:

 Mária Loniková, Praha: 

"Bali s Mandalou,neuvěřitelný zážitek! Vše naprosto úžasné, promyšlené,zařízené, pohodové. Ubytování, výlety, restaurace, relaxace, duchovno... Jako návštěva u blízkých přátel, milých a laskavých, kteří dělají vše proto, abych se cítila dobře a znovu našla ztracenou rovnováhu.
Volila jsem cestu "Bali srdcem", už dávno jsem nebyla tak šťastná)). Moc děkuju a už si nemohu představit nikoho jiného než "Mandalu" na své další cesty.."

Maria 

 

CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování v retreat centru v Ubudu včetně polopenze / 6 nocí
Ubytování se snídaní v resortu na východním pobřeží 4**** / 4 nocí
Poznávací program na Bali včetně vstupného Veškerý transport na Bali
Retreat a jóga s Marcelou Bachriati Vackovou
Sounds healing v Pyramids of Chi
Rituál Melukat
Vaření v rýžových polích v oblasti balijské vysočiny
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Zpáteční letenku do Indonésie a zpět / můžeme v případě zájmu zajistit - cena se pohybuje většinou v rozmezí 18 -24tis Kč/
Soukromé cestovní pojištění
Pojištění storna zájezdu
Obědy a večeře
Ubytování v pokoji pro jednu osobu / Příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji: 12.900,- Kč
Program nad rámec uvedeného

 

Den 1
Seznámení na letišti a odlet z Prahy na Bali.

Den 2
V odpoledních/večerních hodinách přílet na Bali, přejezd do Retreat centra v UBUDU, kouzelného místa obklopeného rýžovými políčky. Odpočinek po cestě a relaxace. / Zde strávíme v blízkosti městečka s největší koncentrací šamanů a umělců na Bali 6 nocí/

Den 3
Ráno relaxace a odpočinek po cestě, zahájení retreat programu. Odpoledne odjezd k vodopádu SEBATU, kde projdeme tradičním očistným rituálem MELUKAT. Tím se přivítáme s ostrovem a jeho energiemi. Večer jógový program.

Den 4
Ráno jógový program, dopoledne a odpoledne možnost tradičních nebo energetických masáží místním léčitelem (pro každého účastníka 1 léčivá a 1 relaxační masáž je v ceně cesty). Přes den návštěva Ubudu. V podvečer jógový program

Den 5
Ráno jógový program. Navštívíme nádherný vodní chrám Tampaksiring a chrám z 11..století vytesaný do skal - Gunung Kawi. Po cestě oběd v tradiční restauraci. V podvečer jógový program.

Den 6
Ráno jógový program. Dopoledne meditace - unikátní zážitek v Pyramidách Chi - Ancient Sound Healing – Zvuková relaxace v pyramidách, která vás zavede velice přirozeně do bezstarostného stavu. „Proces je stejně tak vědecký, jako mystický. Nedá se vysvětlit slovy, musí se zažít. Přijděte s otevřenou myslí a srdcem a očekávejte neočekávané!“ V podvečer jógový program.

Den 7
Ráno jógový program, dopoledne a odpoledne možnost tradičních nebo energetických masáží místním léčitelem (pro každého účastníka 1 léčivá a 1 relaxační masáž je v ceně cesty). Přes den návštěva Ubudu. V podvečer jógový program.

Den 8
Ráno jógový program a ukončení retreat části pobytu. Po obědě přejezd na východní pobřeží, / Zde v krásném resortu se soukromou plážičkou u Indického oceánu strávíme 4 noci./

Den 9
Návštěva chrámů GOA LAWAH a BESAKIH – celodenní výlet s obědem na nádherné vyhlídce na rýžová pole a sopku Agung. Goa Lawah - chrám netopýří jeskyně je významný pro každého Balijce především proto, že zde probíhají zásadní ceremonie měsíc po kremaci. Ta je důležitým mezníkem pro hinduisty pro přechod duše do další úrovně. Besakih je nejvýznamnější a největší chrámový komplex na Bali, tzv. chrám Matka.

Den 10
Ráno jóga. Dnešní den budeme rozmazlovat naše smysly pozemským způsobem. Naučíme se vařit některé z balijských jídel, které jsme měli možnost během pobytu ochutnat. Lekce vaření v rýžových polích začne prohlídkou místního tržiště plného exotického ovoce, obětin a koření. Bude následovat návštěvou tradičního domu a procházkou po poli. Samotné vaření proběhne za asistence místních žen na otevřeném ohni v místě u chrámu s vyhlídkou na krásná rýžová pole. Odpoledne si odvezeme nejen krásné zážitky a plná břicha ale také inspiraci a recepty.

Den 11
Ráno a večer jógový program. Celý den relaxace. Pro zájemce přejezd na pláž Pantai pasir putih (pláž bílých písků) – též zvaná panenská pláž, která je stále ještě turisty neobjevená a přesto si zde můžete pochutnat na výborných rybách, salátech nebo ovocných džusech. Nebo se nechat namasírovat místními maséry, jejichž umění se dědí z generace na generaci. A nebo zde můžete jen odpočívat a koupat se ve vlnách.

Den 12
Ráno jóga. Dopoledne relaxace u moře nebo bazénu. Po obědě odjezd z resortu. Odlet do Prahy.

Den 13
Přílet do Prahy.